Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek VAT i podatek dochodowy a usługi edukacyjne - opinia prawna

  usług szkolenia. Oznacza to, że w takim przypadku podatek u źródła nie wystąpi, a certyfikat nie jest potrzebny.   Podsumowanie   Podkreślamy, że prawidłowe zastosowanie przepisów ustawy (...)

 • Opodatkowanie materiału szkółkarskiego z uprawy

  własnej plantacji trzeba płacić podatek? Jeżeli tak, to czy zalicza się ten dochód do między innymi do dochodu z najmu mieszkań oraz jakiegokolwiek innego dochodu? Jeżeli obowiązuje osobny (...)

 • Jak skutecznie dołączyć regulamin do umowy?

  i przyspiesza zawieranie umów (nikt parkując samochód na parkingu strzeżonym nie umawia się ze strażnikiem, czy przedsiębiorstwo parkingowe będzie odpowiadało za kradzież rzeczy z bagażnika (...)

 • Porada prawna na temat czy za psa placi sie podatek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy za psa placi sie podatek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedawnienie przestępstwa skarbowego

  art. 44 uszczuplenia za 2002 i 2003) ponieważ od roku 2001 minęły 3 lata. Czy można dla należności z roku 2001 zastosować art. 44 paragraf 1 pkt 1 oraz pragraf 3? Czy z tytułu uszczuplonych (...)

 • Ulgi podatkowe 2007 r. - ostatnia chwila, aby skorzystać!

  za pobraną krew określonego przepisami - w wysokości dokonanej darowizny, nie więcej jednak niż kwoty stanowiącej 6 % dochodu (tzw. ulga z tytułu darowizn). Zob.: Na czym polega ulga z tytułu

 • Prawa i obowiązki współwłaścicieli nieruchmości

  skierowania na drogę sadową mozna dochodzić zwrotu poniesionych nakładów proporcjonalnie do udziału we współwłasności? 3. Czy podstawą roszczeń muszą byc faktury, czy kalkulacja wg średnich (...)

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  ), orzeka się przepadek towaru na rzecz Skarbu Państwa.  Za usunięcie, strzeżenie i przechowywanie środka transportu lub towaru w wyznaczonym miejscu pobiera się opłaty. Za te opłaty odpowiada (...)

 • O ile możesz zmniejszyć swój podatek - czyli jak prawidłowo zapisać w zeznaniu podatkowym poniesione wydatki?

  : Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. podatek dochodowy od osób fizycznych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz, 176 ze zmianami). podatki, ulgi, odliczenia, pity, limity odliczeń, dochód, przychód

 • Podatek od spadku

  to dochód wdowy po zmarłym od którego należy zapłacić podatek dochodowy? 2. Czy jest to spadek od którego należy zapłacić podatek od spadku? Jak należy postąpić - kwota nie jest (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne

  nie zakończyła i nie mam żadnych decyzji, zarzutów itp. (termin zakończenia to 19 maja br.), a UKS juz zrobił ze mnie przestępcę. Czy w tej sytuacji przedawnił sie podatek dochodowy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane