Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszukanie adresu zamieszkania i pracy dłużnika

  do Centralnego Biura Adresowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o dostęp do danych ze zbiorów meldunkowych, zbioru PESEL oraz ewidencji wydanych i utraconych (...)

 • Straty ciepła na węźle

  wywiązuję się z obowiązku ponoszenia opłat na rzecz spółdzielni i mam zaległości z tytułu rozliczania kosztów centralnego ogrzewania. Nie ma tu informacji , że chodzi o koszty strat ciepła na (...)

 • Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  wniosku z załączonym do niego tytułem uprawniającym do prowadzenia egzekucji. Powstaje więc bez zgody właściciela nieruchomości – może także zostać ustanowiona wbrew jego woli – (...)

 • Porada prawna na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Likwidacja pracodawcy a wygaśnięcie stosunku pracy - opinia prawna

  odwołania, pracownik może wnioskować o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania do sądu pracy. Z ostrożności w zależności od tego czy i w jaki sposób pracodawca poinformował (...)

 • Akcje pracownicze a majątek wspólny małżonków

  ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej nabył prawo do nieodpłatnego nabycia akcji, czy ewentualnie tylko ekspektatywę tego prawa. Nie stanowi to jednak przeszkody do rozstrzygnięcia (...)

 • UOKiK ukarał banki za umowy niezgodne z prawem

  dyspozycji należących do nich pieniędzy. Zdaniem Urzędu, bank powinien umożliwić konsumentowi udzielenie wyraźnej i świadomej zgody na dysponowanie swoimi pieniędzmi wyodrębniając oświadczenie (...)

 • Zatarcie skazania a warunkowe umorzenie

  zaświadczenie o niekaralności, jeśli trzeba wysłać wniosek o szybsze wykreślenie to proszę o informację czy do Sądu orzekającego wyrok czy do Ministerstwa Sprawiedliwości (...)

 • Likwidacja pracodawcy a rozwiązanie umowy o pracę

  umowy o pracę (bez wypowiedzenia, za wypowiedzeniem). Jeżeli po stronie pracownika nie istnieją podstawy do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia, pracownik może dochodzić przed sądem pracy (...)

 • Wygaśnięcie i unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy

  dla uzyskania tego prawa. Przesłanką tego sposobu ustania prawa jest niewypełnienie jego ustawowych warunków, które prowadzą do udzielenia prawa ochronnego. Należą do nich warunki

 • Wyjazd dłużnika za granicę a pozew złożony w Polsce

  doręczenia pozwu, sąd wezwie powoda o uzupełnienie adresu pozwanego.Wówczas praktyka wskazuje, aby złożyć wniosek do Centralnego Biura Adresowego o wskazanieadresu powoda. W przypadku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Bzudra ktora zrujnuje mi zycie!

  Zaczne od poczatku.. sierpien.2,5 roku temu - pracujac w firmie zajmujacej sie projektowaniem stron internetowych - zaproponowalam potencjalnemu klientowi (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda mediacja stron?

  Jak w temacie, może ktoś mi opisze jak to wygląda? Rozumiem, że chodzi o mediacje karną (mogą być też inne).Trafniejsze byłyby pytania w rodzju:czym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane