Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Więźniowie mają prawo zawierać związki małżeńskie?

  gwarantuje obywatelowi prawo do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny. Drugi - daje mu prawo do skutecznego środka odwoławczego w sytuacji, gdy wolności gwarantowane Konwencją zostały (...)

 • Rachunki bankowe wchodzące do spadku

  powinien wykonać, aby dowiedzieć się w jakich innych bankach miała konta (zna dwa banki, w których są te rachunki)? Czy informacje takie można otrzymać z Centralnego Rejestru Bankowego? (...)

 • Zmiana sposobu ściągania alimentów

  niż 12 miesięcy, komornik z urzędu składa wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego o wpis dłużnika do rejestru dłużników niewypłacalnych. Wniosek ten nie podlega opłacie sądowej. Jeżeli (...)

 • Porada prawna na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność karna skarbowa

  będzie badał, czy wykroczenie zostało popełnione i czy są przesłanki do przypisania odpowiedzialności tej osobie. Sąd może daną osobę uniewinnić, jak również uznać ją za winną. Natomiast (...)

 • Upadłość ma być prostsza i szybsza. Gowin wyznacza kierunek

  , uznanych ekspertów i do samych przedsiębiorców - trzeba zmienić nastawienie do upadłości i restrukturyzacji; Prostota (odformalizowanie) postępowań - w sytuacji, w której w postępowanie (...)

 • Zabezpieczenie obowiązku naprawienia szkody

  na 5 lat oraz środka karnego w postaci naprawienia szkody. Czy po uprawomocnieniu się tego wyroku mam prawo dochodzić przez komornika zabezpieczenia majątkowego u skazanych (zabezpieczenie

 • Potwierdzona ważność decyzji ramowej w sprawie europejskiego nakazu aresztowania

  uznawania oraz z uwzględnieniem wysokiego stopnia zaufania i solidarności między państwami członkowskimi, uznać, że, czy to z powodu samego charakteru czynu, czy to z powodu zagrożenia karą, (...)

 • Doręczenie a wykreślenie adresu spółki w KRS

  wystarczające będzie naszym zdaniem złączenie odpisu (aktualnego) z KRS, bez adresu pozwanej. Możliwe, że postępowanie zakończy się bez udziału strony a wyrok uprawomocni się, jeśli kurator nie (...)

 • Zabezpieczenie tymczasowe sprawie o naruszenie prawa wspólnotowego

  ), ma obowiązek nie stosować się do takiego przepisu prawa krajowego. Ponadto, jak argumentował Trybunał, skuteczność art. 234 (dawniej 177) TWE byłaby osłabiona, gdyby sąd krajowy, który (...)

 • Odebranie przysięgi od strony w procesie cywilnym

  tego jest bardzo długie i trudne do udowodnienia w sytuacji braku rzeczywistej odpowiedzialności za słowa. Czy Sąd ma prawo odmowy zaprzysiężenie strony składającej zeznanie, jeżeli druga (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Bzudra ktora zrujnuje mi zycie!

  Zaczne od poczatku.. sierpien.2,5 roku temu - pracujac w firmie zajmujacej sie projektowaniem stron internetowych - zaproponowalam potencjalnemu klientowi (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda mediacja stron?

  Jak w temacie, może ktoś mi opisze jak to wygląda? Rozumiem, że chodzi o mediacje karną (mogą być też inne).Trafniejsze byłyby pytania w rodzju:czym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane