Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zabezpieczenie tymczasowe sprawie o naruszenie prawa wspólnotowego

  ), ma obowiązek nie stosować się do takiego przepisu prawa krajowego. Ponadto, jak argumentował Trybunał, skuteczność art. 234 (dawniej 177) TWE byłaby osłabiona, gdyby sąd krajowy, który (...)

 • Doręczenie a wykreślenie adresu spółki w KRS

  wystarczające będzie naszym zdaniem złączenie odpisu (aktualnego) z KRS, bez adresu pozwanej. Możliwe, że postępowanie zakończy się bez udziału strony a wyrok uprawomocni się, jeśli kurator nie (...)

 • Odebranie przysięgi od strony w procesie cywilnym

  tego jest bardzo długie i trudne do udowodnienia w sytuacji braku rzeczywistej odpowiedzialności za słowa. Czy Sąd ma prawo odmowy zaprzysiężenie strony składającej zeznanie, jeżeli druga (...)

 • Porada prawna na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszukanie adresu zamieszkania i pracy dłużnika

  do Centralnego Biura Adresowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o dostęp do danych ze zbiorów meldunkowych, zbioru PESEL oraz ewidencji wydanych i utraconych (...)

 • Straty ciepła na węźle

  wywiązuję się z obowiązku ponoszenia opłat na rzecz spółdzielni i mam zaległości z tytułu rozliczania kosztów centralnego ogrzewania. Nie ma tu informacji , że chodzi o koszty strat ciepła na (...)

 • Hipoteka przymusowa - czym jest i jak ją ustanowić?

  wniosku z załączonym do niego tytułem uprawniającym do prowadzenia egzekucji. Powstaje więc bez zgody właściciela nieruchomości – może także zostać ustanowiona wbrew jego woli – (...)

 • Likwidacja pracodawcy a wygaśnięcie stosunku pracy - opinia prawna

  odwołania, pracownik może wnioskować o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania do sądu pracy. Z ostrożności w zależności od tego czy i w jaki sposób pracodawca poinformował (...)

 • Akcje pracownicze a majątek wspólny małżonków

  ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej nabył prawo do nieodpłatnego nabycia akcji, czy ewentualnie tylko ekspektatywę tego prawa. Nie stanowi to jednak przeszkody do rozstrzygnięcia (...)

 • UOKiK ukarał banki za umowy niezgodne z prawem

  dyspozycji należących do nich pieniędzy. Zdaniem Urzędu, bank powinien umożliwić konsumentowi udzielenie wyraźnej i świadomej zgody na dysponowanie swoimi pieniędzmi wyodrębniając oświadczenie (...)

 • Zatarcie skazania a warunkowe umorzenie

  zaświadczenie o niekaralności, jeśli trzeba wysłać wniosek o szybsze wykreślenie to proszę o informację czy do Sądu orzekającego wyrok czy do Ministerstwa Sprawiedliwości (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Bzudra ktora zrujnuje mi zycie!

  Zaczne od poczatku.. sierpien.2,5 roku temu - pracujac w firmie zajmujacej sie projektowaniem stron internetowych - zaproponowalam potencjalnemu klientowi (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda mediacja stron?

  Jak w temacie, może ktoś mi opisze jak to wygląda? Rozumiem, że chodzi o mediacje karną (mogą być też inne).Trafniejsze byłyby pytania w rodzju:czym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane