Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dłużnik alimentacyjny nie siądzie za kierownicą

  okres dłuższy niż pół roku. - Jest to taki sam okres, po którego upływie komornik składa wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego o wpis dłużnika do rejestru dłużników (...)

 • Sądowe dochodzenie roszczeń z weksla

  wywodzi skutki prawne, pochodzące od podmiotów podlegających wpisowi do Krajowego Rejestru Sądowego, zostały złożone przez osoby uprawnione, zgodnie z wpisem do właściwego rejestru. Sąd (...)

 • Objęcie w posiadanie nieruchomości z licytacji

  biurowca byłego PGR, od kilku lat mieszka nie posiadając do tej nieruchomości żadnego tytułu prawnego kobieta z pełnoletnim synem. Czy mając już prawomocny tytuł mogę wejść do tego (...)

 • Opinia prawna na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowania dla niesłusznie skazanych to 2 mln złotych rocznie

  czy prokuraturę. Przypadków spraw w Polsce, gdzie dochodzi do niesłusznego skazania jest wiele. Na 119 poddanych analizie spraw w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu w aż 68 przypadkach okazało się, (...)

 • Niedozwolone klauzule w umowie deweloperskiej - jak się przed nimi bronić?

  UOKiK prowadzi rejestr postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone. Ważne jest, iż zgodnie z art. 47943 KPC wyrok prawomocny ma skutek względem osób trzecich od momentu wpisania

 • Użytkowanie wieczyste a prawo pierwokupu gminy

  ; nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków lub prawa użytkowania wieczystego takiej nieruchomości;  Przepisów pkt 1 i 2 nie stosuje się do nieruchomości przeznaczonych w (...)

 • Koszty utrzymania lokalu

  zatem domagać się rozliczenia faktycznie poniesionych kosztów w odniesieniu do uiszczanych dotychczas opłat. W tym miejscu warto powołać wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie z 22 lutego (...)

 • Każdy wpisze dłużnika na czarną listę

  BIG także osoba uprawniona do alimentów. Dotychczas prawo do przekazywania informacji o dłużnikach alimentacyjnych mieli jedynie wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast. Było

 • Spółka z o.o. w likwidacji

  prawomocny wyrok sądu gospodarczego uchylający uchwałę ma moc obowiązującą w stosunkach między spółką a wspólnikami. Do tego momentu trwa likwidacja, a w związku z tym powinny (...)

 • Kto decyduje o prawach wyborczych do Parlamentu Europejskiego?

  się do kryterium miejsca zamieszkania na terytorium, na którym organizowane są wybory, zasada równego traktowania sprzeciwia się, aby przyjęte kryteria prowadziły do różnego traktowania obywateli

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Bzudra ktora zrujnuje mi zycie!

  Zaczne od poczatku.. sierpien.2,5 roku temu - pracujac w firmie zajmujacej sie projektowaniem stron internetowych - zaproponowalam potencjalnemu klientowi (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda mediacja stron?

  Jak w temacie, może ktoś mi opisze jak to wygląda? Rozumiem, że chodzi o mediacje karną (mogą być też inne).Trafniejsze byłyby pytania w rodzju:czym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane