Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiany w układach zbiorowych pracy - opinia prawna

  kiedy zmiany takie zaczną obowiązywać? Opinia prawna Zmiany do układu wprowadza się w drodze protokołów dodatkowych. Do protokołów dodatkowych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  rejestracji i czy ma prawo w tej sytuacji do odliczenia podatku naliczonego VAT z faktur od zakupionych towarów, usług? Kwestie skorzystania z uprawnienia do odliczenia podatku VAT z faktur (...)

 • Jak doręcza się pisma w postępowaniu karnym?

  do wezwania. Jeżeli przesyłka ma być doręczona takiej osobie, za pośrednictwem przełożonego, do przesyłki dołącza się dwa formularze pokwitowania odbioru dla adresata oraz dla organu przełożonego

 • Porada prawna na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja z mieszkania emerytowanego policjanta

  zastępczego. Czy , ma prawo wyrzucić moich rodziców na bruk? Czy nadal mój tata jako emerytowany policjant ma prawo do mieszkania funkcyjnego? Zgodnie z art. 2 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym (...)

 • Kary bardziej skuteczne? Kodeks Karny znowelizowany

  . Deklaracje te nie są najczęściej weryfikowane przez sąd lub prokuratora. Zwiększeniu skuteczności egzekucji tej kary ma służyć obowiązkowe wpisanie zalegającego dłużnika do rejestru (...)

 • Rewolucja w urzędach. Zobacz, co się zmieni już w marcu

  zameldowania. Dodatkowo już wkrótce planujemy uruchomienie w całym kraju możliwości sprawdzenia przez Internet, czy dowód jest już gotowy do odbioru by nie fatygować się niepotrzebnie do (...)

 • Pułapki regulaminów sklepów internetowych

  analiza rejestru prowadzi do wniosku, że często nie warto wpisywać do regulaminu typowych postanowień zawieranych powszechnie w umowach. Dowodzi tego uznanie za abuzywną klauzuli stanowiącej, (...)

 • Prokuratoria Generalna

  zadania, doprowadzając do uporządkowania opieki prawnej własności publicznej oraz przyczyniając się do pomyślnego stanu skarbu Królestwa. Dla polskiej państwowości w okresie dwudziestolecia (...)

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza notariusza

  uwzględnieniem szczególnej staranności, do jakiej jest obowiązany przy wykonywaniu tych czynności. Tak więc, co do zasady jak najbardziej możliwe jest dochodzenie ewentualnego odszkodowania (...)

 • Wypis z rejestru gruntów

  uzyskać informacje o przeznaczeniu określonego budynku, bez wskazania właściciela, zapisana w operacie ewidencyjnym należy zwrócić się do właściwego starosty (nie do urzędu gminy) (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Bzudra ktora zrujnuje mi zycie!

  Zaczne od poczatku.. sierpien.2,5 roku temu - pracujac w firmie zajmujacej sie projektowaniem stron internetowych - zaproponowalam potencjalnemu klientowi (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda mediacja stron?

  Jak w temacie, może ktoś mi opisze jak to wygląda? Rozumiem, że chodzi o mediacje karną (mogą być też inne).Trafniejsze byłyby pytania w rodzju:czym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane