Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oddalenie wniosku o upadłość a odpowiedzialność członka zarządu - opinia prawna

  to zostaną nie wypełnione zobowiązania ciążące na tej spółce. Brak zaspokojenia wszystkich wierzycieli spółki nie może bowiem stanowić przeszkody do wykreślenia spółki niezdolnej (...)

 • Apelacja od nakazu zapłaty

  Otrzymałem wyrok nakazowy na dłużnika (byłem w sprawie powodem). Jednak w wyroku są nieprawidłowo obliczone odsetki. Czy mogę kierując sprawę do komornika automatycznie naliczyć (...)

 • Zażalenie w przedmiocie kosztów

  wówczas, że w związku z opieszałością policji sprawa musi być skierowana do sądu grodzkiego (wniosek o ukaranie bez przeprowadzania rozprawy). Obecnie otrzymałam wyrok nakazowy, w (...)

 • Porada prawna na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak założyć księgę wieczystą dla własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu – opinia prawna

  jest uzależnione od uregulowania tytułu prawnego spółdzielni do nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny. Jak należy teraz postąpić? Czy pisać kolejne odwołania do (...)

 • Prokuratura uderza w mafie VAT-owskie

  Najwyższego z 24 stycznia 2013 roku (sygn. akt I KZP 19/12, OSNKW 2013, z. 2, poz. 13). W pierwszej kolejności prokuratorzy powinni ustalić, czy istnieją podstawy do przyjęcia idealnego zbiegu (...)

 • Postępowanie o wykroczenie

  Sąd przesłał mi wyrok nakazowy uznając mnie winnym wykroczenia z art.51 kw. Po zapoznaniu się z aktami sprawy stwierdziłem, że postępowanie zostało wszczęte, albowiem policja dała wiarę (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  rejestracji i czy ma prawo w tej sytuacji do odliczenia podatku naliczonego VAT z faktur od zakupionych towarów, usług? Kwestie skorzystania z uprawnienia do odliczenia podatku VAT z faktur (...)

 • Wybór na radnego a miejsce zameldowania

  danej miejscowości na stałe lub czasowo? Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, w skład rady gminy (niezależnie do tego, czy jest to gmina wiejska, czy miasto) wchodzą radni w liczbie: (...)

 • Zmiany w układach zbiorowych pracy - opinia prawna

  kiedy zmiany takie zaczną obowiązywać? Opinia prawna Zmiany do układu wprowadza się w drodze protokołów dodatkowych. Do protokołów dodatkowych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące (...)

 • Jak doręcza się pisma w postępowaniu karnym?

  do wezwania. Jeżeli przesyłka ma być doręczona takiej osobie, za pośrednictwem przełożonego, do przesyłki dołącza się dwa formularze pokwitowania odbioru dla adresata oraz dla organu przełożonego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Bzudra ktora zrujnuje mi zycie!

  Zaczne od poczatku.. sierpien.2,5 roku temu - pracujac w firmie zajmujacej sie projektowaniem stron internetowych - zaproponowalam potencjalnemu klientowi (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda mediacja stron?

  Jak w temacie, może ktoś mi opisze jak to wygląda? Rozumiem, że chodzi o mediacje karną (mogą być też inne).Trafniejsze byłyby pytania w rodzju:czym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane