Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pułapki regulaminów sklepów internetowych

  analiza rejestru prowadzi do wniosku, że często nie warto wpisywać do regulaminu typowych postanowień zawieranych powszechnie w umowach. Dowodzi tego uznanie za abuzywną klauzuli stanowiącej, (...)

 • Zablokowanie przewodu kominowego przez sąsiadów

  jest podłączona moja kuchnia węglowa odcinając ją całkowicie od komina. Do tego przewodu kominowego podłączyli swoją kuchnię węglową z podkową do centralnego ogrzewania, przez (...)

 • Umorzenia nałożonej grzywny za wykroczenie

  pracowałem. Od stycznia 2003 r. jestem bezrobotny. Czy jest możliwość anulowania kary i do kogo należy się zwrócić? Mozliwość modyfikacji kary grzywny zachodzi w przypadku niemożliwości (...)

 • Opinia prawna na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy wyrok nakazowy trafia do centralnego rejestru skazanych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność odszkodowawcza notariusza

  uwzględnieniem szczególnej staranności, do jakiej jest obowiązany przy wykonywaniu tych czynności. Tak więc, co do zasady jak najbardziej możliwe jest dochodzenie ewentualnego odszkodowania (...)

 • Egzekucja przeciwko dłużnikowi rzeczowemu

  dopuszczalny tryb nakazowy. postępowanie cywilne, pozew, dłużnik rzeczowy, hipoteka, nakaz zapłaty

 • Powszechny Rejestr Testamentów (NORT) już w październiku

  kancelarii notarialnej w dużym mieście, biorąc pod uwagę ich liczbę, ustalenie czy został sporządzony testament może okazać się dużym wyzwaniem dla spadkobierców. Po wprowadzeniu centralnego (...)

 • Wypis z rejestru gruntów

  uzyskać informacje o przeznaczeniu określonego budynku, bez wskazania właściciela, zapisana w operacie ewidencyjnym należy zwrócić się do właściwego starosty (nie do urzędu gminy) (...)

 • Przekazanie sprawy do innego sądu

  orzeczenie w pierwszej instancji, nie jest wystarczającym powodem do wyłączenia całego sądu. Przekazanie sprawy do innego sądu może nastąpić tylko wtedy, gdy z powodu wyłączenia wszystkich (...)

 • Prawo łaski Prezydenta RP

  ? Tak, ponieważ może on ułaskawić skazanego bez zwracania się do sądów o opinie. Musi on tylko zwrócić się do Prokuratora Generalnego o przedstawienie mu akt sprawy. Może on (...)

 • Rezygnacja z pełnienia funkcji prezesa sp. z o.o. a odpowiedzialność prawna - opinia prawna

  funkcji prezesa ...". Czy moja rezygnacja zwalnia mnie z dalszej odpowiedzialności finansowej za spółkę z dniem rezygnacji i czy nie musiałem dopisywać do podanej rezygnacji również (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Bzudra ktora zrujnuje mi zycie!

  Zaczne od poczatku.. sierpien.2,5 roku temu - pracujac w firmie zajmujacej sie projektowaniem stron internetowych - zaproponowalam potencjalnemu klientowi (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Jak wygląda mediacja stron?

  Jak w temacie, może ktoś mi opisze jak to wygląda? Rozumiem, że chodzi o mediacje karną (mogą być też inne).Trafniejsze byłyby pytania w rodzju:czym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane