Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  , jeżeli pozostaje ono w związku z zobowiązaniem.   Jak zawrzeć umowę ubezpieczenia na cudzy rachunek?  Wedle znowelizowanych przepisów ubezpieczający może zawrzeć (...)

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  . § 2. Agent może domagać się udostępnienia informacji potrzebnych do ustalenia, czy wysokość należnej mu prowizji została prawidłowo obliczona, w szczególności może domagać (...)

 • Obowiązkowe ubezpieczenie OC kierowców - zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela

  Jednolitego Porozumienia między Biurami Narodowymi - Regulaminu Wewnętrznego. Na jaki okres zawiera się umowę ubezpieczenia OC? Co do zasady umowę ubezpieczenia OC (...)

 • Opinia prawna na temat czy współwłaściciel może wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy współwłaściciel może wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • A jeśli sprawca wypadku nie ma polisy OC?

  posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się na okres 12 miesięcy.   Czy ktoś sprawdza, czy dopełniłeś obowiązku ubezpieczenia OC pojazdu?   Oczywiście, że (...)

 • Polisa OC przy darowiźnie

  wspomnianej ustawy, umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się na okres 12 miesięcy, zatem nie można jej wypowiedzieć po upływie części tego (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  składek. Ubezpieczyciel nazywa to zazwyczaj rekalkulacją składek. Gdybyś jednak zdecydował się wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, to pamiętaj, że masz obowiązek zawarcia nowej umowy (...)

 • Ubezpieczenie OC samochodu-towaru

  ; Rozwiązanie umowy OC również przewidziane jest ustawą w określonych przypadkach:   Art.33. Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu: 1) (...)

 • Wypowiedzenie OC samochodu

  pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. (...)

 • Ubezpieczenie firmy – Twoja niezbędna ochrona

  wysokość świadczeń, przysługujących z ubezpieczenia, czy zakład ubezpieczeń pokryje każdą szkodę, czy może drobne szkody nie przekraczające określonej kwoty trzeba pokryć (...)

 • Polisa OC pojazdu

  ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Ubezpieczenie OC

  Problem ubezpieczeniowy!! Proszę o pomoc! W zeszłym roku mój syn ubezpieczył auto w PZU. W tym roku podpisał umowę OC z innym ubezpieczycielem. We (...)

 • co dalej z OC?

  Wczoraj tj. 10 maja wyrejestrowałam samochód, 15 maja przypada termin drugiej raty OC. Agent twierdzi, że muszę zapłacić ratę, wydaje mi się to (...)

 • Sprzedałem motorower bez umowy KS co mam teraz zrobic ?!?!

  Witam , Kupiłem motorower na raty , po kilku miesiacach i splaceniu kilku rat dostalem sie nna szkolenia do wojska na 4 miesiace , tak wiec pojechalem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane