Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zgłoszenie zmiany do CEIDG. Jak zgłosić zmiany dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT)? Jeżeli rozliczasz się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), (...)

 • Karta podatkowa w 2018 roku

  5000 do 50 000 powyżej 50 000 od do od do od do   2027 3385 2709 4062 3385 4741 Objaśnienia: 1. Stawki dotyczą działalności prowadzonej bez (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  2017, wniosek PIT-WZ możesz złożyć od 1 stycznia do 16 kwietnia 2018 r. Do 16 kwietnia - możesz złożyć online wniosek PIT-WZ. Od 15 marca - urząd ma 5 dni na sporządzenie (...)

 • Porada prawna na temat czy wlicza się karta podatkowa do pit 37

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy wlicza się karta podatkowa do pit 37, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  podatek dochodowy. W tym przypadku zaliczki płaci się co miesiąc do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wybór tej formy należy zgłosić do urzędu skarbowego do (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  się kolejnym obciążeniem budżetu kredytobiorcy, dobrze jest się wówczas zastanowić, czy aby nie zdecydować się na tzw. kredyt konsolidacyjny, czyli konsumujący inne kredyty. (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze. 3. Kierujący pojazdem, korzystając (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  doręcza się pisma w lokalu ich siedziby do rąk osób uprawnionych do odbioru pism. Przepis art. 44 stosuje się odpowiednio.Art. 46. § 1. Odbierający pismo potwierdza doręczenie (...)

 • Zasady stosowania ulgi termomodernizacyjnej i nowego zwolnienia

  . Ostatnie wydatki planuje ponieść w 2021 r. Podatnik nie będzie obowiązany do zwrotu ulgi, jeżeli zakończy przedsięwzięcie do końca 2022 r. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  wygaśnięcia uprawnienia do powołania zarządcy sukcesyjnego Czynności zachowawcze do dnia ustanowienia zarządu sukcesyjnego lub do dnia wygaśnięcia uprawnienia do powołania zarządcy (...)

 • Danina solidarnościowa w praktyce

  solidarnościowej zaokrągla się do pełnych złotych w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracowników w trakcie pozostawania ich do jego dyspozycji w miejscu pracy, tj. może sprawdzać, czy pracownicy nie korzystają ze stron zabronionych, czy też z innych witryn, które (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  /1ml = 2.500.000 złotych. Dodatkowo, gdy np. 4 stycznia 2019 r. procedura zawieszenia poboru akcyzy zakończyła się w odniesieniu do 100.000 butelek płynu do papierosów elektronicznych, (...)

 • Czy emeryt musi rozliczyć PIT - PIT 2016

  opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym, PIT-38 - jeżeli uzyskał dochody ze sprzedaży papierów wartościowych (np. akcji, udziałów w spółkach) i praw pochodnych, PIT-39 (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  najmniej przez 10 miesięcy.4. Przepisy ust. 1 i 3 stosuje się do towarów, w stosunku do których przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 272 - 344)

  okazuje się postanowienie prokuratora o wyrażeniu na nie zgody. Przepisy Kodeksu postępowania karnego o przeszukaniu odnoszące się do Policji mają także zastosowanie do kontrolujących. (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  powinny się znaleźć: rękawiczki ochronne, bandaże, kompresy, opaski opatrunkowe, plastry, płyn do odkażania, folia termoizolacyjna, maseczka do sztucznego oddychania, nożyczki ratownicze. (...)

 • Podatek dochodowy - Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  i karta podatkowa - alternatywy rozliczania PIT przedsiębiorców Karta podatkowa Opodatkowanie w formie karty podatkowej następuje na wniosek podatnika wyrażony w złożonej (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  podatkowym?  Odliczenia kwoty przysługującej ulgi dokonuje się w składanym przez podatnika rocznym zeznaniu podatkowym: PIT-37 PIT-36 - oraz w załączniku PIT/O. W załączniku (...)

 • Kodeks wyborczy

  stosuje się w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz w wyborach wójta.§ 3. W wyborach uzupełniających do Senatu przepis § 1 ma (...)

 • I - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO – Przepisy ogólne

  organizacyjnym i organizacjom społecznym doręcza się pisma w lokalu ich siedziby do rąk osób uprawnionych do odbioru pism. Przepis art. 44 stosuje się odpowiednio. Art. 46. § (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  . Narada i głosowanie nad wyrokiem odbywają się osobno co do winy i kwalifikacji prawnej czynu, co do kary, co do środków karnych oraz co do pozostałych kwestii. Art. 111. (...)

 • Stawka i koszty zryczałtowane w PIT po zmianach

  .). koszty uzyskania przychodów, obniżona stawka podatkowa, dochody, opodatkowanie, składka, skala podatkowa, PIT, podatek dochodowy

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  skorzystał lub miał prawo skorzystać z odliczenia. Do zeznania rocznego należy również dołączyć załącznik CIT-BR lub PIT-BR, w którym wykazuje się m.in. wysokość (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wojewodę na wniosek cudzoziemca, uprawnia zarówno do pracy, jak i do pobytu. Stroną inicjującą pracę jest, co do zasady, pracodawca (zezwolenie na pracę, zezwolenie na pracę (...)

 • Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny?

  . jeżeli istnieje możliwość skorzystania z bazy PESEL). Jak wygląda Karta? Karta ma jeden ogólnopolski wzór. Ma takie wymiary, jak karta płatnicza (54 x 85,6 mm). Na karcie (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.