Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak otrzymać dodatek mieszkaniowy?

  zasadą jest, że dodatek nie pokryje więcej niż 70 % wydatków na mieszkanie (gmina może przesunąć ten próg w górę lub w dół o 20 punktów (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  otrzymującą dodatek w wysokości: 15% (20%*) dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 1-osobowym,  12% (15%*) dochodów gospodarstwa domowego (...)

 • Podstawy pobierania dodatku mieszkaniowego

  poczet należności za mieszkanie dodatku mieszkaniowego. Podsumowując, fakt, iż opisana rodzina nie posiada własnościowego czy też lokatorskiego prawa do lokalu w spółdzielni mieszkaniowej (...)

 • Porada prawna na temat czy w policji dostaje sie dodatek mieszkaniowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy w policji dostaje sie dodatek mieszkaniowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wyliczenie wysokości dodatku mieszkaniowego

  o dodatek mieszkaniowy urodziło mi się dziecko czy zalicza się je do wniosku o dodatek mieszkaniowy? Czy mogę otrzymać odmowę przyznania dodatku? Zagadnienia związane (...)

 • Wstrzymanie wypłaty dodatku mieszkaniowego

  uregulowania należności w terminie określonym w zdaniu drugim wypłaca się dodatek mieszkaniowy za okres, w którym wypłata była wstrzymana. (art. 7 ust. 11 ustawy (...)

 • Kryteria przyznawania dodatku mieszkaniowego

  prawnego, oczekującym na przysługujący im lokal zamienny albo socjalny. Z powyższego wynika, iż Pana lokator spełnia pierwszy z koniecznych warunków, jest bowiem najemcą. Dodatek mieszkaniowy (...)

 • Komu zabiorą dodatki mieszkaniowe?

  tekście zmiany mają wejść w życie po 12 miesiącach od dnia publikacji w Dzienniku Ustaw. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl dodatek mieszkaniowy, właściciel, najemca, lokator, dodatki (...)

 • Emeryt i rencista dostanie dodatek

  separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, wynosi 50% łącznych dochodów małżonków. Natomiast wskaźnik dochodowy osoby uprawnionej, nie pozostającej w związku małżeńskim (...)

 • Dodatek energetyczny - Komu się należy i jak dostać dodatek energetyczny?

  lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego, w którym znajduje się tylko jeden lokal mieszkalny (dom jednorodzinny), w przeliczeniu na liczbę członków gospodarstwa domowego, (...)

 • Dodatki nauczycieli wiejskich

  rozporządzenia z dnia 16 maja 2001 r. (weszły w życie 21 czerwca 2001 r.) w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego dla (...)

 • Dodatek mieszkaniowy a użyczenie

  nie ma obowiązku wydawać Pani zaświadczeń. O ich uzyskanie należałoby raczej poprosić znajomych – członków spółdzielni, którzy użyczają Pani lokal. mieszkanie, lokal, dodatek, dodatek (...)

 • Wysokość dodatku mieszkaniowego

  powierzchni (pojęcie normatywnej powierzchni znajduje się w ustawie o dodatkach mieszkaniowych - art. 5 ust. 1 ustawy). dodatek mieszkaniowy, lokal, mieszkanie, dodatek, wsparcie, (...)

 • Przyczyny odmowy dodatku mieszkaniowego

  W mieszkaniu, w którym mieszkam jestem głównym najemcą. Jest to mieszkanie lokatorskie. W marcu złożyłem wniosek o dodatek mieszkaniowy w urzędzie miasta, gdzie (...)

 • Uposażenie policjanta, który pełnił funkcje związkowe - opinia prawna

  z Komendy Miejskiej Policji w Y z uposażeniem w 8 grupie uposażenia i mnożnikiem 1,16 oraz dodatkiem służbowym w kwocie 130 zł. Miesięcznie. W trakcie trwania jego mandatu (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  stanie zakupić co najmniej tyle metrów kwadratowych powierzchni użytkowej budynku (ustalanej według średnich cen), ile był w stanie zakupić w dniu wpłaty. Czyli należy obliczyć (...)

 • Najniższy od lat poziom wakatów w polskiej Policji

  wykażą, czy wskazana osoba może wykonywać swoje przyszłe zadania w służbie.Każda z osób przyjętych do służby w Policji, kierowana jest na szkolenie zawodowe podstawowe do (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  używanie lokalu w skali roku przekroczy albo następuje z poziomu wyższego niż 3 % wartości odtworzeniowej lokalu może nastąpić w uzasadnionych przypadkach, o których mowa w ust. 4a (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  lokalu,   4) inne postanowienia określone w statucie.  2. Członek, o którym mowa w ust. 1, wnosi wkład mieszkaniowy według zasad określonych w statucie (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  odpowiedzialny za wszelkie remonty, kto będzie za nie płacił, czy TBS zwróci pieniądze, gdy mimo partycypacji w kosztach nie otrzymałeś mieszkania i czy twoi najbliżsi wstąpią (...)

 • Dodatek mieszkaniowy

  w nie wliczania dodatku pielęgnacyjnego do podstawy wyliczeń dodatku mieszkaniowego. Czy gmina źle wylicza dodatek - działając w myśl przepisów ustawy i wlicza dodatek (...)

 • PIT 2012. Kiedy nie trzeba się rozliczać?

  Przyznali ci dodatek mieszkaniowy, odszkodowanie, zasiłek na dziecko czy pomoc z opieki społecznej? Sprawdź, czy w ogóle musisz składać PIT. Przyznali ci dodatek (...)

 • Zmiany w prokuraturach

  siedzibę w innej miejscowości, kobiety w ciąży lub urzędnika sprawującego opiekę nad dzieckiem w wieku do 14 lat, a także w wypadkach, gdy stoją temu na przeszkodzie ważne (...)

 • Prace nad zmianami w ustawie o świadczeniach emerytalnych funkcjonariuszy służb mundurowych

  odejść również w przypadku problemów zdrowotnych. Podstawą przyznania takiego świadczenia są jednak wyłącznie choroby zawodowe policjantów. W zasadzie nie (...)

 • Rozliczanie nadgodzin

  jednak wyrazić zgodę na udzielenie czasu wolnego w zamian za dodatek. Kodeks pracy stanowi, iż wniosek pracownika powinien być złożony w formie pisemnej. Zgodnie z art. 300 w sprawach (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  . 1. Nauczycielowi akademickiemu przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze trzydziestu sześciu dni roboczych w ciągu roku. Urlop wypoczynkowy powinien być wykorzystany w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane