Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakup mieszkania a zameldowanie

  Jestem głównym najemcą mieszkania komunalnego. Chciałbym wykupić mieszkanie. Czy brat, który jest zameldowany w tym lokalu nabywa rownież prawo własności? Nadmieniam, że całą sumę wpłacam (...)

 • Wspólne zamieszkiwanie rodziców i dorosłych dzieci - opinia prawna

  prawa własności uprawnienia może wykonywać tylko Pani. Jako właściciel, może Pani oczywiście decydować o tym, kto i o jakiej porze może przebywać w Pani mieszkaniu. Jest to (...)

 • Wymeldowanie byłych lokatorów

  ? Zameldowanie jest obowiązkiem administracyjnym i nie może stanowić tytułu do lokalu. Dlatego też obecnie, Pani, jako właściciel mieszkania może skutecznie wymeldować (...)

 • Opinia prawna na temat czy właściciel mieszkania może wymeldować domownika sam

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy właściciel mieszkania może wymeldować domownika sam, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Utrzymanie mieszkania a separacja faktyczna

  Mam wspólne własnościowe lokatorskie mieszkanie z małżonką. Przed sześcioma miesiącami małżonka wyprowadziła się z mieszkania. Nie dokłada się w żaden sposób do kosztów utrzymania mieszkania (...)

 • Wymeldowanie

  . Nie ma w obecnym stanie prawnym przeszkód, aby obowiązku wymeldowania dopełniła za kogoś osoba trzecia. Taką osobą trzecią może być właściciel lokalu, czy też inna osoba (...)

 • Awaria pod nieobecność właściciela lokalu

  mieszkania wyjechał na urlop nie zostawiając telefonu kontaktowego. Jest oczywiste, że po jego powrocie (za dwa tygodnie) wszystkie mieszkania pod nim będą zniszczone. Jakie środki może (...)

 • Nabycie własności rzeczy od nieuprawnionego do jej rozporządzania (od niewłaściciela)

  księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym, do czego może dojść np. na skutek zwykłej omyłki we wpisie do księgi wieczystej. Czy ten, kto wie, że nabywa nieruchomość od osoby nieuprawnionej (...)

 • Właścicielu, nareszcie pozbędziesz się nierzetelnego lokatora!

  przeniesiony do mieszkania, które sam wskazał.  Nowelizacja nie ogranicza więc uzasadnionej ochrony lokatorów - nadal nie będą oni mogli być eksmitowani na bruk - zamiana uniemożliwia (...)

 • Wymeldowanie małżonka z mieszkania

  Jeżeli mąż nie przebywa dłuższy czas we wspólnym mieszkaniu, to czy małżonka może go wymeldować bez jego wiedzy? Jeżeli tak, to jaka jest procedura? I czy po wymeldowaniu mąż (...)

 • Przeszukanie mieszkania przez Policję

  Jakie prawo ma policja, gdy wkracza do domu? Czy powinna mieć \"zawsze\" nakaz i jakie prawo ma właściciel mieszkania, gdy policja jest w mieszkaniu tzn. co może, a czego nie może? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane