Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyjście ze spółki cywilnej

  wspólników (recesja). Do ważnych powodów zalicza się także niechęć spadkobierców zmarłego wspólnika do pozostawania w spółce. Uogólniając, (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  wspólników. § 2. Nieważne jest umowne ograniczenie prawa wspólnika do osobistego zasięgania informacji o stanie majątku i interesów spółki oraz umowne ograniczenie prawa do (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  przewidzianych, do ustanowienia ograniczonego prawa rzeczowego stosuje się odpowiednio przepisy o przeniesieniu własności. § 2. Jednakże do ustanowienia ograniczonego prawa (...)

 • Porada prawna na temat czy utrata prawa jazdy zalicza si�� do karalno��ci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy utrata prawa jazdy zalicza si�� do karalno��ci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dla kogo zasiłek rodzinny?

  . Utrata dochodu następuje na wniosek.  Utrata dochodu oznacza utracenie dochodu spowodowane: uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego, utratą prawa do zasiłku (...)

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

  odwołanie niestety nie okaże się skuteczne. Stosownie do treści art. 102 ust. 2 ustawy o kierujących pojazdami, zwrot zatrzymanego prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem następuje (...)

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  dochód u tego samego pracodawcy bądź zleceniodawcy, lub zamawiającego dzieło lub ponownie rozpoczęli pozarolniczą działalność gospodarczą. (Mechanizm ten ma zastosowanie do ustalania prawa (...)

 • Utrata wynagrodzenia a umowa kredytu - opinia prawna

  przypadku, gdy jego powodem była wspomniana utrata prawa jazdy oraz wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Warto zwrócić uwagę na uchwałę pełnego składu Izby Pracy i Ubezpieczeń (...)

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi dożywotnia utrata prawa jazdy, jeżeli w zdarzeniu tym ktoś straci życie lub zostanie ranny. Kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia (...)

 • Upozorowana kontrola drogowa to nie siła wyższa

  podstawy do stwierdzenia, iż utrata przesyłki nastąpiła wskutek siły wyższej. Siły wyższej nie może poprzedzać przyczyniający się do powstania szkody czynnik z zakresu (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  dyskryminacji w stosunkach pracy, także ze względu na wiek. Przepisy prawa pracy nie dają podstaw do przyjęcia, że nabycie prawa do emerytury poprzez wymagany staż pracy i osiągnięcie (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 17 - 42)

  równej wydatkom na ich nabycie - do przychodów finansującego i odpowiednio do kosztów uzyskania przychodów korzystającego nie zalicza się opłat ustalonych w (...)

 • Uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

  dostałem pismo z posterunku policji z nakazem oddania niemieckiego prawa jazdy do Starostwa Powiatowego lub funkcjonariuszowi Policji. Czy mam obowiązek oddania polskiemu organowi (...)

 • Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy

  zatrzymania prawa jazdy i wydania pokwitowania z innych powodów) do kierowania pojazdem. Okres zatrzymania prawa jazdy zalicza się na poczet zakazu prowadzenie (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  do spadku w chwili jego otwarcia albo jeżeli spadkodawca był w chwili swej śmierci zobowiązany do zbycia tej rzeczy.Art. 977. Jeżeli przedmiotem zapisu jest rzecz oznaczona co do tożsamości, (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?

  ), naruszenie to jest ciężkie z punktu widzenia winy (wina umyślna lub rażące niedbalstwo). Ocena, czy takie naruszenie miało miejsce, należy do pracodawcy.  doszło do popełnienia (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  okresów ubezpieczenia i zatrudnienia przebytych w innym państwie członkowskim do okresu wymaganego do nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych w Polsce. Aby okres ten mógł (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  niepełnosprawnością. Znaczny stopień niepełnosprawności Do znacznego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną (...)

 • Usługi na rynku UE

  się do delegowania pracowników. Co istotne, Trybunał sam dokonał oceny proporcjonalności zastosowanych ograniczeń, dochodząc do wniosku, że wykraczają one poza to, co jest niezbędne (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  jednorazowo na ich rzecz sumę odpowiadającą 1/4 kwoty jemu przypadającej ze spadku. Pamiętaj, że: Nie wszystko prawa i obowiązki zmarłego wchodzą do spadku, Aby prawa lub obowiązki (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracowników w trakcie pozostawania ich do jego dyspozycji w miejscu pracy, tj. może sprawdzać, czy pracownicy nie korzystają ze stron zabronionych, czy też z innych witryn, które (...)

 • Utrata uprawnień przez pracownika

  nie może stanowić podstawy rozwiązania umowy bez wypowiedzenia. Najbardziej typowymi przykładami zawinionej utraty uprawnień do wykonywania zawodu jest utrata prawa jazdy orzeczona (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  , a przebieg i wynik głosowania wpisuje się do protokołu. W protokole należy podać imię i nazwisko głosującego, czy głosuje za, czy przeciw uchwale oraz sumę wierzytelności, z jaką (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  prawa uprawniające do przystąpienia do egzaminu notarialnego. Aplikacja notarialna skrócona zostaje z 2 lat i 6 miesięcy do 2 lat, a likwidacji ulega cześć testowa (...)

 • Płatności między przedsiębiorcami

  obowiązkowi wpisu do CEIDG albo rejestru przedsiębiorców KRS (uwzględnia się nie tylko kryterium formalne – fakt wpisania do CEIDG/KRS, ale również to, czy dany podmiot (...)

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  . Pierwszą wpłatę należy dokonać w dniu podpisania umowy o kredyt kontraktowy. Następnych wpłat można dokonywać w ustalonym w umowie, dopasowanym do naszych potrzeb, dniu każdego miesiąca. W przypadku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)

 • zabrane prawko a motorower

  Witam, zostało mi zabrane prawko za 0,58 promila.To dla mnie tragedia życiowa gdzyż kilka dni później wyleciałem z roboty no i czeka mnie rozprawa (...)

 • Sprawa o znieslawienie ?

  Co moge zrobić osobie ktora mnie publicznie wyzwala ? (uma) To zalezy czy jesteś osobą zaufania publicznego (np. prawnikiem, lekarzem), czyli do twojej (...)

 • Utrata prawa jazdy

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane