Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2013. Liczysz na zwrot podatku? Zapłać mandat.

  ;wce, np. w kasie urzędu lub przekazem pocztowym. Możliwe jest również przelanie pieniędzy na nasze konto bankowe. Warunkiem zwrotu nadpłaty na rachunek bankowy jest podanie jego (...)

 • Wypłacenie przez bank środków z konta zmarłego

  od opodatkowania, czyli 9 637 zł - jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej).   zaświadczenie o ilości środków na koncie, spadkobierca, urząd skarbowy, konto bankowe, (...)

 • Bezprawne zajęcie konta bankowego przez US

  zapłacone i wysłano listem poleconym potwierdzenie wraz z pismem do ZUS. We wrześniu 2007 roku zostało zajęte konto bankowe spółki przez Urząd Skarbowy, do którego to ZUS zwrócił się o (...)

 • Opinia prawna na temat czy urzad skarbowy moze wejsc na konto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy urzad skarbowy moze wejsc na konto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zajęcie konta przez Urząd Skarbowy

  żadnego tytułu, dopiero na wyciągu z banku zobaczyłem, że to US blokuje mi konto i tu podany jest jakiś numer. Sam domyśliłem się, że to pewnie dotyczy VAT. Czy US może blokować (...)

 • PIT 2011. Dopłata lub zwrot podatku

  rozliczenie  według skali 18 proc.). Przy uldze na dziecko będzie to ponad tysiąc złotych na jedna pociechę. Odliczając ulgi może wyjść, że mamy nadpłatę podatku. – Wówczas (...)

 • Przepływ pieniędzy pomiedzy kontami małżonków

  Jako pełnomocnik rachunku żony w WBK, na którym znajdowały się pieniądze ze sprzedaży działki, która była majątkiem odrębnym żony, dokonałem przelewu pieniędzy z konta żony na moje (...)

 • Wygrałeś? Podziel się z fiskusem!

  do wygranej - bukmacherstwo.Grami na automatach są gry o wygrane pieniężne lub rzeczowe na urządzeniach mechanicznych, elektromechanicznych i elektronicznych. Grami na automatach o niskich (...)

 • Nadpłata podatku

  skarbowy prześle nam nadpłatę przekazem pocztowym - możemy jednak zażądać przekazania nadpłaty na konto w banku, od nadpłaty niewypłaconej w terminie przysługują odsetki w wysokości (...)

 • Zwrot VAT po nowelizacji

  zwrotu, to podatnik dostanie pieniądze na zasadach ogólnych. Gdy wniosek o wcześniejszy zwrot i zabezpieczenie złoży później, poczeka na niego nie dłużej niż 14 dni. Urząd skarbowy (...)

 • Darowizna pieniężna matki na syna

  na konto maklerskie. Czy przekazane pieniądze traktuje się jako darowiznę, od której należy zapłacić podatek lub poinformować urząd skarbowy? Środki przekazywane przez matkę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane