Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zasady przyznawania zasiłku wychowawczego - stan prawny na dzień 21 sierpnia 2002 r.

  osoby w rodzinie na rzecz innych osób. Kto może się ubiegać o przyznanie zasiłku wychowawczego?Z urlopu i z zasiłku wychowawczego skorzystać może tak pracownica, jak i (...)

 • Okres pobierania zasiłku wychowawczego

  osobistej opieki uprawnionego. Zgodnie z nieobowiązującą już ustawą zasiłek wychowawczy nie przysługuje: w razie korzystania z urlopu wychowawczego krótszego niż 3 miesiące, jeżeli (...)

 • Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  , które podreperują rodzinny budżet. Jednym z nich jest tzw. zasiłek wychowawczy, czyli dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego. Zobacz (...)

 • Opinia prawna na temat czy trzeba sie rozliczac z zasilku wychowawczego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy trzeba sie rozliczac z zasilku wychowawczego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  zmian redakcyjnych i precyzujących dotychczasowe unormowania.  Podstawa prawna: Ustawa z dnia 24 maja 2007 r. o zmianie ustawy o  świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o podatku rolnym (Dz. U

 • Urlop wychowawczy dla funkcjonariusza

  zatrudnienia. Zatem ojciec dziecka będzie miał prawo do takiego urlopu wychowawczego. Poza tym pracownik mający okres zatrudnienia określony wyżej, bez względu na to, czy korzystał z (...)

 • Urlop wychowawczy a L4

  przysługiwałoby Pani prawo do wynagrodzenia, a potem zasiłku chorobowego (po powrocie z urlopu wychowawczego nie trzeba bowiem ponownie przechodzić przez "okres wyczekiwania").Drugi (...)

 • Zasiłek opiekuńczy

  zasilku opiekuńczego opisanego powyżej. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. (...)

 • Zakładanie firmy

  temu, aby założyć firmę podczas czy to urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego. Wątpliwości mogą zaistnieć odnośnie chorobowego. Jeśli zwolnienie chorobowe nie koliduje z (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  korzystania z urlopu wychowawczego, dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka, świadczenie pielęgnacyjne, zasiłek pielęgnacyjny, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia (...)

 • Preferencje podatkowe dla działalności związanej z edukacją

  jest sprzeczny z obowiązującym prawem i mimo wezwania nie został zmieniony, trzeba jednak liczyć się z decyzją odmowną. System oświaty obejmuje w szczególności: 1) przedszkola, w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane