Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

    interesuje nas jednak definicja samochodu osobowego na potrzeby podatku dochodowego.   Ustawodawca zamieścił taką definicję w art. 23 ust. 3a ustawy o PIT oraz w art. 16 ust. 3a (...)

  • Wygrane nagrody a podatek dochodowy

    prowadzenia działalności, gdy płatnik nie posiada siedziby (według art. 42 ust. 1 ustawy o PIT).Od jakich wygranych nie zapłacimy podatku?Wolne od podatku dochodowego są (według art. 21 ust. (...)

  • Zeznanie roczne rencisty

    . Podatnicy powinni złożyć deklarację PIT, jeśli osiągnęli dochody w danym roku a nie zostali rozliczeni przez swojego płatnika. Zeznanie roczne PIT trzeba złożyć do końca kwietnia (...)

  • Opinia prawna na temat czy trzeba rozliczyc pit 40a

    Nie szukaj dłużej informacji na temat czy trzeba rozliczyc pit 40a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Pracownik zatrudniony przez polski oddział

    Polką wykonującą pracę w Polsce (w siedzibie i w ramach oddziału) a firmą czeską to podatek powinien być rozliczany na deklaracjach PIT-53, czy na PIT-4? Osoby, które otrzymują z (...)

  • Preferencje podatkowe dla działalności związanej z edukacją

    (art. 5a pkt 6 ustawy o PIT). Podobnie sytuacja wygląda na gruncie ustawy o VAT. Tu również prowadzenie szkoły niepublicznej, czy przedszkola mieści się w definicji działalności gospodarczej (...)

  • Podarować tak, żeby nie płacić podatku - opinia prawna

    . 1550 PLN), czy też może bez spłat i dopłat - czy to nie jest ryzykowne ze względu na fiskusa i ewentualne potraktowanie tego jako darowizny albo przychodu? Czy można obie te czynności (...)

  • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

    inwestorzy krajowe mają jednakowe warunki niezależnie, czy inwestują w kraju czy za granicą (tak: Prof. H. Litwińczuk na seminarium „Wybrane problemy międzynarodowego unikania podwójnego

  • Umorzone odsetki przychodem

    spółdzielcze lokatorskie prawa do lokalu mieszkalnego. Rada Nadzorcza wyraziła zgodę na ich umorzenie. Czy umorzone odsetki będą przychodem dla lokatora? Czy trzeba wystawić PIT-8C? (...)

  • Gdzie trzeba, a gdzie można płacić podatek: w Polsce, czy za granicą?

    ustawy o PIT).   Od 1.01.2007 r. za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się osobę fizyczną, która (art. 3 ust. 1a ustawy o PIT):   

  • Zgon właściciela przedsiębiorstwa

    chodzi o urząd skarbowy, czy trzeba złożyć PIT lub jakieś inne pismo, zawiadomnienie itd.? Śmierć Podatnika powoduje liczne konsekwencje prawne zarówno dla organów podatkowych, organów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

    CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

  • odszkodowanie, a podatek??

    Witam, od niedawno wlacze o odszkodowanie w sadzie, jesli je otrzymam to czy bede musial sie nimi podzielic z fiskusem? To chyba wolne od podatku ale chce (...)

  • stypendium a podatek

    chcialabym sie zapytac czy ktos orientuje sie jak jest ze stypendiami.jestem studentka II roku zaoczej informatyki i pobieram stypendium socjalne.czy musze (...)

  • PIT

    Dzień dobry. Mam takie pytanie czy jeśli nie pracowałam przez ostatni rok to czy muszę złożyć pit do urzędu?Z góry dziękuję za odpowiedzi Witam Mam (...)

  • Praca za granicą- jak rozliczyć??

    Mąż pracuje w Holandii, tam płaci podatki, nie ma żadnego dochodu w Polsce. Czy musi sie rozliczac w Polsce (PIT 36)? Urzedy Skarbowe nie mają zdania-jedni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane