Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2012. Emeryt i rencista muszą się rozliczać?

  np. wózek inwalidzki czy sprzęt niezbędny do ćwiczeń.   PIT 2012, rozliczenie emeryta, PIT-40A

 • PIT 2013. Emeryt i rencista muszą się rozliczać?

  ;re postanowiły zarobić dodatkowo, zamiast PIT-40A dostali z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych PIT-11. Wówczas na podstawie tego dokumentu powinni samodzielnie rozliczyć się na PIT-36 (...)

 • Przedsiębiorca rozliczy podatki bez wizyty w urzędzie

  formie karty podatkowej; PIT-16A – Deklaracja o wysokości składki na ubezpieczenia zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej w poszczególnych miesiącach roku podatkowego;PIT-19A

 • Porada prawna na temat czy trzeba rozliczyc pit 40a

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy trzeba rozliczyc pit 40a, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  interesuje nas jednak definicja samochodu osobowego na potrzeby podatku dochodowego.   Ustawodawca zamieścił taką definicję w art. 23 ust. 3a ustawy o PIT oraz w art. 16 ust. 3a (...)

 • Jak rozliczyć PIT mając na utrzymaniu osobę niepełnosprawną - PIT 2016

  odliczeniach na formularzu PIT/O. Jeżeli w rozliczeniu PIT 2016 kwota przysługująca odliczeniu  z tytułu ulgi rehabilitacyjnej nie znajdzie pokrycia, nie będzie możliwe rozliczenie &ldquo

 • PIT 2014: wspólne rozliczenie małżonków

  opodatkowana jest na zasadach ogólnych.  Kiedy opłaca się złożyć PIT z małżonkiem?  Przede wszystkim w sytuacji, gdy jedna osoba zarabia na całą rodzinę, a druga nie zarabia i (...)

 • Wygrane nagrody a podatek dochodowy

  prowadzenia działalności, gdy płatnik nie posiada siedziby (według art. 42 ust. 1 ustawy o PIT).Od jakich wygranych nie zapłacimy podatku?Wolne od podatku dochodowego są (według art. 21 ust. (...)

 • Zeznanie roczne rencisty

  . Podatnicy powinni złożyć deklarację PIT, jeśli osiągnęli dochody w danym roku a nie zostali rozliczeni przez swojego płatnika. Zeznanie roczne PIT trzeba złożyć do końca kwietnia (...)

 • Pracownik zatrudniony przez polski oddział

  Polką wykonującą pracę w Polsce (w siedzibie i w ramach oddziału) a firmą czeską to podatek powinien być rozliczany na deklaracjach PIT-53, czy na PIT-4? Osoby, które otrzymują z (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • odszkodowanie, a podatek??

  Witam, od niedawno wlacze o odszkodowanie w sadzie, jesli je otrzymam to czy bede musial sie nimi podzielic z fiskusem? To chyba wolne od podatku ale chce (...)

 • stypendium a podatek

  chcialabym sie zapytac czy ktos orientuje sie jak jest ze stypendiami.jestem studentka II roku zaoczej informatyki i pobieram stypendium socjalne.czy musze (...)

 • PIT

  Dzień dobry. Mam takie pytanie czy jeśli nie pracowałam przez ostatni rok to czy muszę złożyć pit do urzędu?Z góry dziękuję za odpowiedzi Witam Mam (...)

 • Praca za granicą- jak rozliczyć??

  Mąż pracuje w Holandii, tam płaci podatki, nie ma żadnego dochodu w Polsce. Czy musi sie rozliczac w Polsce (PIT 36)? Urzedy Skarbowe nie mają zdania-jedni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane