Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podrobione środki ochrony roślin - to się nie opłaca

  Polsce, a teraz mogę go nabyć tylko za granicą, np. na Ukrainie? O tym, czy środki są dostępne na rynku dla rolników decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest bardzo (...)

 • Sprzedaż towaru z gratisem

  zaewidencjonować faktury VAT zakupu z towarem przeznaczonym do promocji (gratis) - jako koszt, czy jako zakup towaru? Jak później towar dodawany bezpłatnie do sprzedanego produktu (...)

 • Błędy w fakturze - prawo do odliczenia podatku VAT

  formalnych dla faktury i nie przyznać prawa do odliczenia podatku VAT? Z faktury nie wynika dokładnie jaki jest numer faktury gdyż pole określające numer jest w języku angielskim a nie (...)

 • Porada prawna na temat czy trzeba miec faktury zakupu towaru na ryczalcie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy trzeba miec faktury zakupu towaru na ryczalcie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przeciwdziałanie nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej

  publicznego. Dana praktyka może godzić w ten interes, jeżeli oddziałuje na szerszy krąg podmiotów bądź wywołuje negatywne skutki dla konkurencji i konsumentów. W toku postępowania (...)

 • Jak konsument może się bronić przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi przedsiębiorców?

  konsumentów, szczególnie podatną na oddziaływanie praktyki rynkowej lub na produkt, którego praktyka rynkowa dotyczy, ze względu na szczególne cechy, takie jak (...)

 • VAT na towary z Chin

  . 2 ustawy o VAT." Ponadto, na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega również eksport towarów oraz wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Zgodnie z treścią

 • Odpowiedzialność sprzedawcy wynikająca z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej

  . W praktyce, dochodzenie roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową polegać będzie na podważeniu przez konsumenta domniemania zgodności tego towaru z umową. W tym przypadku ciężar (...)

 • Faktura korygująca-przeliczenie na polską walutę

  dopiero po wystawieniu faktury pierwotnej, czyli jest np. następstwem zwrotu towaru, rabatu, to nabywca jest obowiązany do rozliczenia faktury korygującej w rozliczeniu za miesiąc, w którym (...)

 • Faktura powiększy podatek. Jeśli jest nieuregulowana

  przychodu memoriałowo, na podstawie otrzymanej faktury, bez względu na to, czy została ona faktycznie opłacona. Jeśli jednak przedsiębiorca dokonujący zakupu towaru (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  niemieckiej faktury nie ujmiemy, co z Intrastatem - czy wykazywać ten zakup, czy import jest prawidłowo przyjęty skoro tylko jest SAD? Transakcja łańcuchowa pojawia się wówczas, gdy (...)

 • W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?

  , jest działalnością, czy nie i czy należy zgłaszać ją do urzędu, trzeba sprawdź, czy ma cechy działalności gospodarczej. Te cechy to: cel zarobkowy – jest nastawiona (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  oraz ich adresy, nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, miarę i ilość (liczbę) dostarczonych towarów lub zakres wykonanych usług, cenę jednostkową towaru lub usługi, kwotę należności (...)

 • Faktura zaliczkowa i końcowa

  Otrzymaliśmy fakturę zaliczkową na kwotę 9000 w miesiącu 01.2007. Zakupu towaru dokonaliśmy na wartość 4500 zł też w miesiącu 01.2007; na ten zakup też otrzymaliśmy (...)

 • Zakup konsumencki

  stanie faktycznym wady zauszników wyniknęły z samego ich używania, czy też z niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową. To Pan jest obowiązany udowodnić, że zaszedł ten drugi wypadek. (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  natury przy zakończeniu działalności opodatkowanej na zasadach ogólnych i ryczałcie Spisem należy objąć wszystkie pozostałe na stanie na dzień likwidacji działalności: towary (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego

  o.o. ma udokumentować sprzedaż tego samochodu? Czy spółka powinna naliczyć podatek VAT? Rozstrzygnięcie problemu, czy spółka z o.o. powinna sprzedać używany samochód na podstawie (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  inne usługi świadczone na rzecz przewoźników powietrznych oraz innych podmiotów wykonujących rejsy w transporcie międzynarodowym, usługi świadczone na obszarze polskich portów morskich, (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  zwolniony z wpłat na rzecz PFRON? Nie trzeba wpłacać pieniędzy na rzecz PFRON, jeżeli w firmie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych osiąga wymagane minimum 6% przy stanie (...)

 • Prawo do odliczenia podatku naliczonego u podatnika stosującego metodę kasową

  metodę kasową, ma prawo do obniżenia podatku należnego w przypadku zakupu ratalnego - w kwartale, w którym spłacił miesięczną ratę (raty), czy też po zapłaceniu całości należności, (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  obcej na tej fakturze, przeliczenia na złote dokonuje się według kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień (...)

 • Umowa komisu a rękojmia

  , natomiast ma cztery), faktury za wykonane naprawy, oraz wykaz usterek otrzymany od dealera Forda na przeglądzie wykonanym po zakupie. Na fakturze zakupu jest taki zapis: "kupujący (...)

 • Turystyka po Europie

  podstawie niezgodności towaru z umową w ciągu 2 lat od daty zakupu lub na podstawie posiadanej gwarancji. Aby móc to zrobić trzeba zachować paragon lub dowód zapłaty. (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  , niezależnie od tego, czy podatnik rozlicza się z podatku VAT miesięcznie, czy kwartalnie. Ponadto nie ma obowiązku składania „zerowych” informacji VAT-UE.  Przykład:   Podatnik (...)

 • Dowód zakupu towaru

  Czy aby złożyć reklamację z tytułu rękojmi konieczny jest dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury, czy wystarczy np. potwierdzenie płatności kartą kredytową? Oczywistym (...)

 • Monitorowanie jakości paliw stałych

  . Sprzedając 10 klientom paliwo stałe, zobowiązany jest do wystawia 10 świadectw o różnych numerach. Czy na świadectwie możemy używać nazwy towaru „węgiel kamienny”, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane