Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać wcześniejszą emeryturę – opinia prawna

  działalności rolniczej. Do okresu ubezpieczenia, którego osiągnięcie jest warunkiem nabycia prawa do emerytury rolniczej, wlicza się: okres podlegania ubezpieczeniu (opłacania (...)

 • Kodeks pracy

  do pracy, wlicza się do okresu zatrudnienia okres pozostawania bez pracy, za który przyznano wynagrodzenie. Okresu pozostawania bez pracy, za który nie przyznano wynagrodzenia, (...)

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  - z dotychczasowych 50% najniższej emerytury renty do 75% tej kwoty.   Do ustalenia kwoty wolnej od potrąceń i egzekucji przyjmuje się wysokość najniższej emerytury (...)

 • Porada prawna na temat czy szkoła zawodowa wlicza się do emerytury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy szkoła zawodowa wlicza się do emerytury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  . Należną kwotę dodatku zaokrągla się do 10 groszy w górę.6. W przypadku zbiegu prawa do dodatku, o którym mowa w ust. 1, z prawem do dodatku, o którym mowa w Art. 11, przysługuje (...)

 • Reforma edukacji

  obowiązujące w trakcie wdrażania tych zmian. Szkoły branżowe I i II stopnia Od 1 września 2017 roku dotychczasowa 3-letnia zasadnicza szkoła zawodowa przekształci się (...)

 • Jak przejść na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października 2017 r.?

  . Aby uzyskać prawo do emerytury w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, gdy prawo do emerytury pomostowej czy nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, czy (...)

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  się, uzyskany w roku kalendarzowym, poprzedzającym okres zasiłkowy (jest to okres od 1 listopada do 31 października następnego roku, na jaki ustala się prawo do zasiłku).  Czy (...)

 • Podstawa wymiaru emerytury

  wysokości najniższej emerytury.Jaka jest podstawa wymiaru emerytury dla osób pobierających rentę?Podstawę wymiaru emerytury dla osoby, która wcześniej miała ustalone prawo do renty (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  wymóg wykształcenia wyższego .ZMIANY W DOSTĘPIE DO ZAWODU EGZAMINATORA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UPRAWNIENIA DO KIEROWANIA POJAZDEM Zawód Egzaminator osób (...)

 • Wymiar urlopu po szkole zawodowej i technikum

  przypadku trzyletnie technikum dzienne po trzyletniej szkole zawodowej będzie traktowane jako średnia szkoła zawodowa dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych, w związku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane