Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoła publiczna a osobowość prawna

  Czy publiczna szkoła podstawowa posiada osobowość prawną? Czym jest to uwarunkowane? Czy można powierzyć obowiązki dyrektorowi (bez konkursu) na czas dłuższy niż 1/2 (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  dochodowym.6. Przepis ust. 3 ma zastosowanie do strat z odpłatnego zbycia udziałów w spółkach mających osobowość prawną, papierów wartościowych, w tym z odpłatnego (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  zagranicznej) podstawowej, gimnazjum, szkole ponadgimnazjalnej lub uczelni wyższej (państwowej lub niepaństwowej). Nie ma tu znaczenia, czy dziecko uczy się lub studiuje w dziennie (stacjonarnie), (...)

 • Porada prawna na temat czy szkoła ma osobowość prawną

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy szkoła ma osobowość prawną, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jednostki terenowe izb gospodarczych będą mogły uzyskiwać osobowość prawną

  uzyskać osobowość prawną?W projekcie ustawy dodano również do art. 8, ust. 3a w którym przyjęto, że osobowość prawną będzie mogła uzyskać terenowa jednostka (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  związek uczelni niepublicznych.  2. Związek uczelni ma osobowość prawną.  3. Utworzenie związku uczelni następuje w drodze aktu prawnego właściwego dla utworzenia (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  błąd, w szczególności co do charakteru, właściwości lub pochodzenia geograficznego towaru. 4) wykreślenia z właściwego rejestru podmiotu mającego osobowość prawną, któremu przysługiwało (...)

 • Jak skorzystać z nowej ulgi sportowej?

  charakterze na działalność klubów sportowych mających osobowość prawną (w tym działających w formie spółek akcyjnych lub spółek z ograniczoną odpowiedzialnością), z zastrzeżeniem, (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  przy liczeniu limitu odliczenia - niezależnie od tego, czy państwo źródła faktycznie opodatkuje, czy też zwolni taki dochód. Jeśli zaś państwo źródła nie ma (według (...)

 • Zdolność sądowa jednostek komunalnych

  , że gmina ma osobowość prawną. Osobowości takiej nie ma natomiast urząd miasta, czyli urząd gminy. Urząd miasta jest jedynie ciałem wykonawczym gminy, umożliwiającym organom (...)

 • Ci podatnicy muszą złożyć więcej niż jeden PIT

  realizacji praw z nich wynikających, a także z odpłatnego zbycia udziałów w spółkach mających osobowość prawną oraz z tytułu objęcia udziałów (akcji) w spółkach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

  Rozsyłałem CV by znaleźć jakąś prace na wakacje. No i łapałem się każdej oferty w mojej okolicy. Wysłąłem CV 1 Pan odpisał przedstawil oferte (...)

 • Osobowość prawna

  W Warszawie jest Ogólnopolski Związek Działkowiczów który ma osobowośc prawną. W województwach są okręgowe związki które również mają osobowośc (...)

 • Spółka jawna czy cywilna?

  Czy w przypadku działalności, która miałaby polegać na wewnątrzwspólnotowym nabyciu i dostawie w UE, firma powinna mieć statut spółki jawnej (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane