Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy możliwy jest rozwód za porozumieniem? - opinia prawna

  możliwością złożenia wniosku w sprawie rozwodu, w celu uzyskania orzeczenia sądu o rozwodzie należy złożyć pozew - może to zrobić jedno z małżonków, nie mogą pozwu (...)

 • Wyrok zaoczny w sprawie o rozwód

  posiedzeniu, jednak w sprawach rozwodowych z uwagi na doniosłość dowodu z przesłuchania stron, sąd stosuje często powtórne wezwanie pozwanego do osobistego stawiennictwa i udziału w (...)

 • Opieka nad małoletnimi dziećmi

  wcześniejszy okres? I co należy w takim wypadku zrobić, gdzie się zwrócić w sprawie przeniesienia opieki nad dziećmi? W sprawie ustalenia opieki nad dzieckiem brak przepisów (...)

 • Porada prawna na temat czy swiadek w sprawie rozwodowej moze odmowic zeznan

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy swiadek w sprawie rozwodowej moze odmowic zeznan, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienia ojca a widywanie się z dzieckiem

  dziecko sam? Nadmieniam, że nie odbyło się jeszcze żadne posiedzenie w sprawie rozwodowej, nie mam żadnych ograniczonych praw rodzicielskich. Występowałem o wydanie postanowienia, ponieważ (...)

 • Sprawa rozwodowa w Norwegii i w Polsce.

  czy w sprawie toczy się już postępowania w Norwegii a jeżeli tak to czy istnieje jurysdykcja sądu w Norwegii i w Polsce. Przesłanki wymienione są w (...)

 • Rozwód a dobro dziecka

  Czy uprawnione jest stwierdzenie, że - aby sąd orzekł rozwód - rodzice powinni być w stanie wojny, w której kartą przetargową jest dziecko? Czy wtedy sąd orzeknie rozwód? A (...)

 • Rodzaje dowodów

  Czy dowodem w sprawie rozwodowej może być pisanie w internecie z innymi osobami? Czy osoba będąc na internecie i pisząc ze mną i ja opowiadając różne sytuacje (...)

 • Zaniechanie orzekania o winie małżonków

  nieorzekaniem o winie czy w tej sytuacji zgodnego wyrażenia woli możemy pismo do sądu napisać razem, czy każde z nas musi pisać osobno. Bardzo proszę o podstawę prawną. Zgodnie z art. (...)

 • Świadek w sprawie rozwodowej

  Czy matka może być świadkiem w sprawie rozwodowej? W prawie polskim obowiązuje zasada, że świadkiem nie może być ta osoba, która jednocześnie występuje w roli (...)

 • Pełnomocnik w sprawie rozwodowej

  Czy osoba nie będąca prawnikiem może występować w roli pełnomocnika w sprawie rozwodowej? O tym, kto może pełnić rolę pełnomocnika procesowego mówi art. 87 kodeksu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • Niestawienie się świadka w sądzie

  Co się stanie jeśli świadek, którego podałam do rozprawy rozwodowej, nie pojawi się w sądzie?Czy zapłacę jakąś karę?Czy zostanie wezwany jeszcze (...)

 • Fałszywe zeznania

  Właśnie otrzymałam pismo z sądu z informacją, że mój mąż, z którym się rozwodzę (alkoholizm męża, znęcanie się nad rodziną, wyrok za znęcanie (...)

 • CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

  Moje małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Właściwie zaczęło się źle dziać po przyjściu na świat drugiego dziecka - 12 lat temu. Żona (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane