Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  szczególności: a) sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, b) upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; (...)

 • Wyższe kary dla nielegalnych sprzedawców

  utrudnione. Od czerwca zeszłego roku straż miejska nie może karać mandatami za bezprawne zajęcie drogi. Funkcjonariusze radzą sobie w inny sposób. – Możemy (...)

 • Straż Miejska - mandat za przekroczenie prędkości

  miejskiej posługiwali się fotoradarem i wymierzali mandaty na podstawie jego odczytu (więcej na jego temat w artykule: Czy straż miejska może używać fotoradarów?).Od tamtego (...)

 • Porada prawna na temat czy straż miejska może karać za prędkość

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy straż miejska może karać za prędkość, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  morze, w miejscowości X, Straż Miejska zrobiła mi zdjęcie fotoradarem. Oczywiście miałem przekroczoną prędkość o 23 km/h (tzn. w miejscu gdzie było ograniczenie do 50 km/h, miałem (...)

 • Mandat za przekroczenie prędkości nałożony przez straż miejską

  Czy straż miejska może karać mandatem karnym za przekroczenie prędkości? Zgodnie z art. 129 ust. 1 Prawa o ruchu drogowym czuwanie nad bezpieczeństwem (...)

 • Więcej uprawnień dla straży miejskiej

  prowadzeniem kampanii wyborczej. Za co konkretnie? Na przykład za prowadzenie agitacji wyborczej w lokalach, gdzie stoi urna, w szkołach wobec uczniów czy w zakładach pracy. Mandat (...)

 • Straż Graniczna też da mandat za szybką jazdę

  , które będą piły alkohol na ulicy, w parku czy w autobusie lub pociągu. Dodatkowo przygotowany projekt umożliwi mundurowym nałożenie kary za tzw. publiczny nieobyczajny wybryk. Za (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  blisko drogi, może ulec groźnemu wypadkowi, a jednocześnie może być przyczyną wypadku, gdy kierowca straci panowanie nad kierownicą, omijając dziecko wbiegające na jezdnię np. za (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  Wakacje za granicą Przed każdą taką zagraniczną podróżą, czy to samodzielną, czy w grupach zorganizowanych, niezależnie od tego, czy to wyjazd wakacyjny czy w celach (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska

  karnych m.in. za wykroczenie z art. 92 § 1 kodeksu wykroczeń. Przepis ten stanowi podstawę do nakładania grzywien za niestosowanie się do znaków drogowych. Podstawą wymierzenia grzywny (...)

 • Na co uważać zimą...

  potrzebującą wsparcia, możemy to zgłosić właściwym służbom. Zgłoszenia przyjmuje Policja, Straż Miejska oraz Pogotowie. Można też zadzwonić na numer 112 i poinformować o konieczności (...)

 • Straż graniczna zacznie karać kajakarzy

  karę do 1000 zł. Za niektóre wykroczenia strażnicy mogą nakładać jedynie grzywny w wysokości określonej w tzw. taryfikatorze – np. za przekroczenie prędkości. Dariusz Madejski, (...)

 • Kontrola prędkości przez straż miejską

  Czy straż miejska może wystawiać mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy na podstawie pomiaru fotoradarem? Czy takie uprawnienia posiada tylko policja? (...)

 • Więcej władzy dla straży miejskiej

  międzyresortowych. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl straż miejska, mandat karny, mandat, fałszywy alarm, nielegalne zgromadzenie, wały przeciwpowodziowe, dowód osobisty, rodzice, opieka, dzieci, (...)

 • Składanie wyjaśnień przez obwinionego

  wskazanie różnic w tych sytuacjach - dlaczego w jednym wypadku mam obowiązek wskazywać sprawcę a w innym nie muszę odpowiadać na wezwanie. Czy Straż Miejska może karać (...)

 • Podejrzenie o popełnienie wykroczenia drogowego

  Pracuję w firmie (ogółem 3 pracowników). Wszyscy, według potrzeb, korzystamy z tego samego samochodu służbowego, którym popełniono wykroczenie drogowe (prędkość). Straż miejska (...)

 • Straż miejska wlepi mandat palaczom

  dokumentu mandat może wlepić palaczowi także funkcjonariusz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl zakaz palenia, tytoń, papierosy, mandat, Straż Miejska

 • Wniosek o ukaranie wniesiony przez straż miejską

  wątpliwości, że straż miejska może za to wykroczenie nakładać grzywnę w formie mandatu karnego (par. 2 ust. 1 pkt. 1 rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które (...)

 • Więcej władzy dla kanara i straży miejskiej

  w kodeksie kara to 5 tys. zł. To jednak nie wszystkie nowe wykroczenia, za które straż miejska może ukarać mandatem. Z grzywną muszą się liczyć np. właściciele samochodów, (...)

 • Fotoradary a służbowy samochód. Co zrobić, gdy do firmy przychodzi zdjęcie?

  wykroczenia popełnione ich samochodem. Każdy kto otrzymał mandat w ostatnim czasie, może złożyć odwołanie do sądu w ciągu 7 dni. Najprawdopodobniej sąd go uchyli, a policja lub straż miejska (...)

 • Karalność za wykroczenie

  inną karę wyrok ten będzie widniał w kartotece karalności syna i czy wyroki za inne wyrocznia, np. złe parkowanie, albo prędkość tez wpisuje się do kartoteki? Zgodnie z art. 1 ust. (...)

 • Co zrobić, gdy sąsiad grilluje na balkonie?

  rozpalanie grilla może zostać uznane przez sędziego za działanie zakłócające korzystanie z sąsiedniego mieszkania. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl grillowanie, grill na balkonie, balkon, (...)

 • Straż Miejska - punkty karne

  Straż Miejska za przekroczenie prędkości nałożyła na kierowcę mandat i dodatkowo ukarała "punktami karnymi". Czy w obecnym stanie prawnym, Straż Miejska za (...)

 • Przyznanie punktów karnych po ukaraniu mandatem

  pojazdu, przy użyciu którego dokonano wykroczenia. Nałożenie kary w powyższym przypadku następuje w postępowaniu mandatowym. Kompetencje w tym zakresie ma oprócz Policji również Straż Miejska. (...)

 • Od 1 października pojedziemy bez dowodu rejestracyjnego

  ? Organ kontroli ruchu drogowego (np. policja, Inspekcja Transportu Drogowego, straż miejska), może w Centralnej Ewidencji Pojazdów będącej częścią bazy CEPiK sprawdzić dane dotyczące (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane