Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto dziedziczy po bezdzietnym bracie?

  (ojca spadkodawcy) – również 1/2, czyli brat dziedziczy ¼ po spadkodawcy, a Pani dzieci dziedziczą w miejsce Pani męża, a ich ojca (brata spadkodawcy – który dziedziłby

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu

  , a więc majątek odziedziczony przez męża po jego ojcu.  Majątek po bracie dziedziczy także matka i siostra. Więcej informacji na temat dziedziczenia zawiera artykuł (...)

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  orzeczenia rozwodu z winy pozostałego przy życiu małżonka było uzasadnione, czy nie. Musi zatem stwierdzić, czy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego i czy nastąpił (...)

 • Porada prawna na temat czy siostra dziedziczy dlugi po bracie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy siostra dziedziczy dlugi po bracie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kolejność dziedziczenia po zmarłym bezdzietnie

  . garażu i samochodu. Garaż był własnością Z. i po śmierci Z. przy postępowaniu spadkowym po niej brat z siostrą Sz. zrzekli się spadku na rzecz J. Czy to zrzeczenie się spadku teraz (...)

 • Spadek a zniesienie współwłasności

  w nieruchomości zmarł w roku 2002. Jego spadkobiercą ustawowym jest siostra. Siostra jednak nie przeprowadziła postępowania spadkowego. Pozostali 2 współwłaściciele płacą solidarnie podatki (...)

 • Spadek matki po synu, z którym zerwała kontakty

  przysposobionego. Przysposobiony nie dziedziczy po swoich wstępnych naturalnych i ich krewnych, a osoby te nie dziedziczą po nim. W tej sytuacji zatem ani Pani, ani też Pani matka nie będzie (...)

 • Prawo do zachowku i spadku

  stanie nic powiedzieć. Czy Ewa ma jeszcze prawo do spadku? Sprawa jest raczej podejrzana, bo skoro babcia umarła 1994 roku, to dlaczego te sprawy są załatwiane dopiero po 13 latach? Czy (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  odeszli z "gospodarki" pozostało przy życiu dwóch. Ojciec mojej żony już nie żyje. I tu moje pytanie. Czy to co będzie przyznane na nieżyjącego teścia dziedziczy jego jedyna córka czy (...)

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  całą pewnością jest spadkiem. Z powyższego wynika, iż może Pan być pewnien tylko tego, że dziedziczy Pan ogół praw i obowiązków po swoim zmarłym bracie. Być może, iż po (...)

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu

  zmarł. Spadek po nim przypadł żonie i synowi. Ponieważ siostra chce wybudować dom a brak jest zgody co do podziału działki siostra wystąpiła do Sądu o zniesienie współwłasności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • Skomplikowana sprawa spadkowa po pradziadkach

  Moi pradziadkowie mieli czworo dzieci. Jedna córka zmarła niezamężna i bezdzietna. Pozostałe rodzeństwo to babcia , jej brat i siostra. Siostra babci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane