Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie po zmarłym mężu

  , a więc majątek odziedziczony przez męża po jego ojcu.  Majątek po bracie dziedziczy także matka i siostra. Więcej informacji na temat dziedziczenia zawiera artykuł (...)

 • Porządek dziedziczenia, czyli kto i w jaki sposób dziedziczy po zmarłym, jeśli nie pozostawił on testamentu?

  gdy jedno z rodziców nie żyje a żyje rodzeństwo? Czy udział przypadający jemu dziedziczy drugi z rodziców czy przypada on rodzeństwu? Kiedy dziedziczy rodzeństwo? Przepis (...)

 • Kolejność dziedziczenia po zmarłym bezdzietnie

  . garażu i samochodu. Garaż był własnością Z. i po śmierci Z. przy postępowaniu spadkowym po niej brat z siostrą Sz. zrzekli się spadku na rzecz J. Czy to zrzeczenie się spadku teraz (...)

 • Opinia prawna na temat czy siostra dziedziczy dlugi po bracie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy siostra dziedziczy dlugi po bracie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek a zniesienie współwłasności

  w nieruchomości zmarł w roku 2002. Jego spadkobiercą ustawowym jest siostra. Siostra jednak nie przeprowadziła postępowania spadkowego. Pozostali 2 współwłaściciele płacą solidarnie podatki (...)

 • Spadek matki po synu, z którym zerwała kontakty

  przysposobionego. Przysposobiony nie dziedziczy po swoich wstępnych naturalnych i ich krewnych, a osoby te nie dziedziczą po nim. W tej sytuacji zatem ani Pani, ani też Pani matka nie będzie (...)

 • Prawo do zachowku i spadku

  stanie nic powiedzieć. Czy Ewa ma jeszcze prawo do spadku? Sprawa jest raczej podejrzana, bo skoro babcia umarła 1994 roku, to dlaczego te sprawy są załatwiane dopiero po 13 latach? Czy (...)

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  odeszli z "gospodarki" pozostało przy życiu dwóch. Ojciec mojej żony już nie żyje. I tu moje pytanie. Czy to co będzie przyznane na nieżyjącego teścia dziedziczy jego jedyna córka czy (...)

 • Odrzucenie spadku przez spadkobiercę z testamentu

  całą pewnością jest spadkiem. Z powyższego wynika, iż może Pan być pewnien tylko tego, że dziedziczy Pan ogół praw i obowiązków po swoim zmarłym bracie. Być może, iż po (...)

 • Trudności w uzyskaniu dokumentu dla sądu

  zmarł. Spadek po nim przypadł żonie i synowi. Ponieważ siostra chce wybudować dom a brak jest zgody co do podziału działki siostra wystąpiła do Sądu o zniesienie współwłasności (...)

 • Dziedziczenie środków zgromadzonych na rachunku bankowym - opinia prawna

  wezmą spadek po zmarłym bracie w tym roku i dlatego chcą czekać do przyszłego roku, aż przejdą na pełną emeryturę. W jaki sposób można wejść w posiadanie tych pieniędzy na rachunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Skomplikowana sprawa spadkowa po pradziadkach

  Moi pradziadkowie mieli czworo dzieci. Jedna córka zmarła niezamężna i bezdzietna. Pozostałe rodzeństwo to babcia , jej brat i siostra. Siostra babci (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Jak pozbawić spadku spatkobierców

  Kto mi pomoze w sprawie spadkowej , co mam zrobic aby dzieci po zmarlym dostały jak najmniej spadku! czy sa jakies szanse na to abym mogła ich częśc (...)

 • Kiedy przedawni sie zadłużenie ( kredyt)??

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane