Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  , gdy żąda wydania swego majątku osoba, co do której zostało uchylone orzeczenie o uznaniu jej za zmarłą.Tytuł VII.ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA DŁUGI SPADKOWEArt. 1030. Do chwili przyjęcia (...)

 • Czy musimy odpowiadać za nie swoje długi?

  za długi brata? Czy musimy spłacić zobowiązania naszych rodziców? Na te i inne pytania będzie odpowiadać nasz artykuł. O odpowiedzialności za zobowiązania małżonka (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  towarowych i wzorów zdobniczych oraz wierzytelności wynikających z nabycia tych praw, czy też nabycie środków z pracowniczego programu emerytalnego na podstawie rozrządzenia dokonanego przez uczestnika (...)

 • Porada prawna na temat czy rodzeństwo odpowiada za długi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy rodzeństwo odpowiada za długi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?

  (za rodziców uważa się przy tym także przysposabiających), pasierba, zięcia, synową, rodzeństwo, ojczyma, macochę i teściów, do grupy II - zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo (...)

 • Likwidacja majątku masy upadłości - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  to, czy likwidacja będzie się toczyć, czy też będzie wstrzymana aż do ogłoszenia upadłości. Czy zarządzona przez syndyka likwidacja może być wstrzymana?Tak. Złożony bilans lub (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  likwidatorów uważa się za czynności likwidacyjne. Art. 79. § 1. Otwarcie likwidacji powoduje wygaśnięcie prokury. § 2. W okresie likwidacji nie może być ustanowiona prokura. Art. 80. Za (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  , ojczyma, macochę i teściów. Do grupy II - zstępnych rodzeństwa, rodzeństwo rodziców, zstępnych i małżonków pasierbów, małżonków rodzeństwa i rodzeństwo małżonków, małżonków (...)

 • Przyjęcie spadku - co to jest przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza?

  dobrodziejstwem inwentarza (ograniczenie odpowiedzialności za długi spadkowe). W przypadku przyjęcia prostego spadkobierca ponosi odpowiedzialność za długi spadkodawcy z całego (...)

 • Wyjście ze spółki cywilnej

  za te zobowiązania spółki, które powstały w czasie, gdy był wspólnikiem. Nie odpowiada on za zobowiązania powstałe przed jego przystąpieniem do spółki lub (...)

 • Kodeks wykroczeń

  , jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je w związku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • długi rodziców

  Czy pełnoletnie dzieci mające własne rodziny odpowiadają w jakiś sposób za długi rodzicow? Czy gdy z rodziców komornik ściągnął już wszystko (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • Rozwód, podział majątku, alimenty

  Od lutego 1999r. jestrem po rozwodzie, sąd przyznał alimeny na dziecko od 09.1998r. Niesterty, zacząłem płacić alimenty od 04.1999r., była żona (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane