czy przerwa w karze jest wliczana do wyrokui Wyszukiwarka e-prawnik.pl

Kodeks wykroczeń

się w miejscach publicznych,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Art. 55. Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione,podlega (...)

Wprowadzenie przerwy w pracy

załączniku, a nie w regulaminie) jest poprawna? Czy tak wprowadzona przerwa rzeczywiście jest obowiązkowa? Co zrobić, żeby odzyskać te 30 minut? Czy termin "przysługuje (...)

Przerwy na papierosa w czasie pracy

;  palenie w czasie pracy, przerwa w pracy, przerwa wliczana do czasu pracy, wydłużenie czasu pracy

Łączenie przerw na karmienie

, przysługuje jedna przerwa na karmienie. Przerwa jest udzielana na wniosek pracownicy, w którym oświadcza ona, iż karmi dziecko piersią. Przerwa ta wliczana jest (...)

Przerwa w pracy na posiłek

, przeznaczona może być na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych, jednak nie jest wliczana do czasu pracy. Pracodawca wprowadza taką przerwę w układzie zbiorowym pracy (...)

Przerwa w pracy niepełnosprawnych

minutowa przerwa w pracy na ćwiczenia usprawniające lub wypoczynek, wliczana do czasu pracy. Dodając do tego przerwę wynikającą z kodeksu pracy (15 min.), która przysługuje (...)

Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

inaczej.§ 3. W wypadkach, o których mowa w § 1, udział obrońcy w rozprawie jest obowiązkowy, a w posiedzeniu, jeżeli ustawa tak stanowi.§ 4. Jeżeli w wypadkach, (...)

Brak przerwy a nadgodziny

uprawnienia. Przerwa jest wliczana do czasu pracy, a więc pracownik, który wykorzystał 15 min przerwy w ośmiogodzinnym dniu pracy, nie będzie musiał pozostawać w (...)

Przerwa na karmienie piersią - kiedy przysługuje?

Uprawnienia kobiety związane z karmieniem dziecka piersią określone są wprost w Kodeksie pracy. Zgodnie z przepisami, przerwa na karmienie dziecka piersią jest wliczana do (...)

Kodeks wyborczy

nieprawidłowości w rejestrze wyborców, w szczególności w sprawie:  1)   pominięcia wyborcy w rejestrze wyborców;  2)   (...)

Zasady udzielania przerwy w karze

Jeżeli wyrok jest np. 3 lub 4 lata, to czy po odsiedzeniu roku jak już zostanie do końca 2 lata można skorzystać z przerwy w karze i np. zawiesić ją na pół roku (...)

Kodeks karny wykonawczy

dzień pozbawienia wolności jest równoważny grzywnie w kwocie od 20 do 4000 złotych. § 4. W przypadku gdy grzywna została uiszczona lub ściągnięta w drodze (...)

Kodeks karny

.§ 2. Sąd może orzec zakaz wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, w razie skazania za przestępstwo popełnione w związku z urządzaniem gier (...)

Rozszerzenie aktu oskarżenia

rozdziału 52 i dotyczące postępowania uproszczonego, niemniej przerwa w rozprawie trwała powyżej 21, więc czy w tym przypadku może mieć zastosowanie art. 398? Jeżeli rozszerzenie (...)

Kodeks karny skarbowy

orzeczenie było obowiązkowe; przepisu nie stosuje się, jeżeli przepadek dotyczy przedmiotów określonych w art. 29 pkt 4.§ 4. W postępowaniu w stosunku do nieobecnych (...)

Kodeks postępowania karnego

wtedy, gdy sąd uzna to za niezbędne ze względu na okoliczności utrudniające obronę. § 3. W wypadkach, o których mowa w § 1 i 2, udział obrońcy jest obowiązkowy w rozprawie (...)

Kodeks pracy

pracy nie może powodować ustalenia jego warunków pracy i płacy w sposób mniej korzystny w stosunku do pracowników wykonujących taką samą lub podobną (...)

30-dniowa przerwa w ubezpieczeniu chorobowym

zaliczenie poprzedniego okresu (z czasów trwania stosunku pracy) do okresów ubezpieczenia chorobowego, po których ubezpieczony nabywa prawo do zasiłku. Dlatego (...)

Przerwa w zatrudnieniu a wypowiedzenie umowy

;Kwestia dotycząca stażu pracy u tego samego pracodawcy w sytuacji, gdy pomiędzy poszczególnymi okresami zatrudnienia wystąpiła przerwa jest w literaturze przedmiotu sporna. (...)

Przerwa w pracy wykorzystana na koniec dnia

Pracownik ma prawo do 15 minut płatnej przerwy w pracy. Czy może tę przerwę wykorzystać na koniec dnia pracy i pracować np. od 8:00 do 15:45? Faktycznie, na podstawie artykułu (...)

Wznowienie robót budowlanych

upływem 2 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 2 lata. Jeżeli więc przerwa w budowie obiektu trwała dłużej niż (...)

Mataczenie postępowania karnego

Co to jest mataczenie śledztwa? Jak można to udowodnić i do kogo zgłosić (policja, prokurator)? Jaki art. kodeksu karnego odpowiada za ten czyn i jaką przewiduje karę? Czy jest (...)

Równoważny system czasu pracy kierowcy

czasu pracy dopuszczalne jest przedłużenie wymiaru czasu pracy do 10 godzin na dobę kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym, a do pozostałych kierowców do 12 godzin (...)

Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody.

wypowiedzi do niej docierały (O. Górniok (w:) Kodeks karny. Komentarz, s. 245). Zniewaga jest przestępstwem formalnym. Do jego dokonania nie jest bowiem wymagany żaden (...)

Przerwa w obradach walnego zgromadzenia

(a jest to możliwe), to dłuższa przerwa jest niedopuszczalna. Jeżeli 14 dni,o których mowa w pytaniu wprowadza statut, to pytający prawdopodobnie powołuje się na przepis, zgodnie (...)

Lokal samodzielny

starosta w formie zaświadczenia. W przypadku lokalu mieszkalnego wymaga się ponadto, aby był przeznaczony na stały pobytu ludzi. Jego samodzielność oraz to, czy nadaje się do (...)

Nagroda dla pracownika samorządowego

pracownicy dostają nagrody uznaniowe. Czy przysługuje mi prawo do nagrody uznaniowej i czy, jeżeli tak, to jej wysokość jest w jakiś sposób ograniczona? Czy w (...)

Pracownik i zbyt długie badania lekarskie

badań, które to trwają już drugi dzień z rzędu. Od dwóch dni nie stawił się w pracy twierdząc że robi badania, które mu nakazałem. W jaki sposób powinienem podejść do tej sytuacji. (...)

Wezwanie do zapłaty z kancelarii za ściągnięcie polskiego filmu.

może wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia, natomiast to sąd decyduje, na podstawie zebranych dowodów, czy doszło do popełnienia przestępstwa, czy też (...)