Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prokura w Kodeksie cywilnym

  -akcyjnej, członkiem zarządu w spółce z o.o., spółce akcyjnej czy spółdzielni. Prokurent może więc składać jak i przyjmować wszelkie oświadczenia woli, (...)

 • Czy można ograniczyć możliwość reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez prokurenta?

  spółki wymagane jest współdziałanie dwóch członków zarządu albo jednego członka zarządu łącznie z prokurentem.§ 2. Oświadczenia składane spółce (...)

 • Prokurent w spółce

  Czy prokurent w spółce z o.o. jest członkiem zarządu spółki? Prokurent - inaczej pełnomocnik - nie jest członkiem zarządu. Prokura podlega (...)

 • Opinia prawna na temat czy prokurent jest członkiem zarządu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy prokurent jest członkiem zarządu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wniosek prokurenta o ogłoszenie upadłości spółki

  Prokurent spółki z o.o. złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Pozostali dwaj członkowie zarządu spółki wnosząc o oddalenie wniosku zarzucają, iż prokurent nie (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  wartość godziwa wkładów niepieniężnych i czy odpowiada ona co najmniej wartości nominalnej obejmowanych za nie akcji bądź wyższej cenie emisyjnej akcji, a także czy wysokość przyznanego (...)

 • Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych

  ;Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu jest prawem zbywalnym, przechodzi na spadkobierców i podlega egzekucji. Jest ono ograniczonym prawem rzeczowym. 2. (skreślony)3. Zbycie spółdzielczego

 • Zakres czynności prokurenta w sp. z o.o.

  reprezentację łączną członków zarządu albo członka zarządu łącznie z prokurentem. Czym innym jest bowiem reprezentacja mieszana członka zarządu łącznie z prokurentem (...)

 • Czy członek zarządu może być pełnomocnikiem spółki? - opinia prawna

  . łączna reprezentacja dwóch członków zarządu lub jednego członka zarządu i prokurenta. Czy w tej sytuacji możemy dochodzić od spółki realizacji zobowiązania? (...)

 • Czy prokurent powinien złożyć wniosek o upadłość?

  , że prokurent MOŻE zgłosić upadłość, jeśli pojawiły się np. niezapłacone zobowiązania. Ale... Czy prokurent powinien (musi) zgłosić upadłość i jakie grożą mu ewentualnie (...)

 • Rada nadzorcza w spółce akcyjnej

  okres sprawowania czynności w radzie. Jeżeli jednak przeszkoda dotycząca członka zarządu miałaby charakter trwały, rada powinna niezwłocznie podjąć czynności, zmierzające do zmiany w składzie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane