Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Trzynastka a urlop na poratowanie zdrowia

  tych przepisów (art. 2 ust.3 pkt 6) b)) pracownikowi przebywającemu na urlopie dla poratowania zdrowia należy się wynagrodzenie roczne w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego. (...)

 • Gdy stowarzyszenie chce stać się spółką... – opinia prawna

  formuła takiego przekształcenia? Czy należy je rozwiązać? Czy można zakładając spółkę z o.o. przenieść majątek stowarzyszenia do nowego podmiotu? Czy (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  sprawcą zgwałcenia albo znęcał się nad skazanym, ukaranym lub tymczasowo aresztowanym,  d) uwolnił się lub usiłował uwolnić się z zakładu karnego typu zamkniętego lub aresztu (...)

 • Porada prawna na temat czy pracownikowi stowarzyszenia należy się trzynasta pensja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy pracownikowi stowarzyszenia należy się trzynasta pensja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie uprawnienia nadzorcze nad stowarzyszeniem ma starosta – opinia prawna

  stowarzyszenia grzywną w przypadku nie dostosowania się do obowiązków wynikających z cytowanego wyżej przepisu art. 25 ustawy, organ nadzorujący w razie stwierdzenia, że działalność (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  dokumenty: gdy zmieni się pensja niani (do wysokości minimalnego wynagrodzenia), gdy niania pobierała za dany miesiąc np. zasiłek chorobowy. Gdy pensja opiekunki jest wyższa (...)

 • Jak przebiega likwidacja stowarzyszeń?

    Rozwiązanie stowarzyszenia Podstawą likwidacji jest rozwiązanie stowarzyszenia, które może się odbyć na kilka sposobów. Po pierwsze rozwiązania się stowarzyszenia (...)

 • Najniższy od lat poziom wakatów w polskiej Policji

  czyli tam, gdzie ze względu na liczbę ofert na rynku pracy o kandydatów do służby w Policji zawsze było najtrudniej.Zmniejszająca się stale liczba wakatów w Policji sprawia, że jednocześnie zwiększa (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  z oceną ich zasadności. Nie da się jednoznacznie określić, czy dana przyczyna ujęta abstrakcyjnie, bez odniesienia do danego przypadku, jest uzasadniona, czy nie. Przyczyna uzasadniająca (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania się do Sądu Pracy. I tu należy odwołać się do pisemnego charakteru oświadczenia składanego przez pracodawcę, (...)

 • Składniki wynagrodzenia

  ". Poniżej znajduje się rubryka "przeciętne wynagrodzenie miesięczne z ostatnich 3/6 miesięcy wynosi". Czy należy wpisać tylko kwotę czystego wynagrodzenia. Czy można uwzględnić (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Trzynastka

  Czy po śmierci byłego pracownika, rodzinie należy się trzynasta pensja i czy należy potrącić podatek (polkb) Jedno jest pewne - jeśli ktoś dostanie (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane