Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  cudzoziemcach – na warunkach określonych w tym zezwoleniu; posiada zezwolenie na pracę oraz przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: na podstawie wizy, (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  kalendarzowym. W razie potrzeby (np. zagubienia zaświadczenia) można wystawić duplikat. W procedurze wielosezonowej na jaki okres wydajemy zezwolenie na pracę sezonową – czy (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , uwzględniając w szczególności rodzaje i formy uzyskiwania przez skazanego wykształcenia i kwalifikacji zawodowych w warunkach zakładu karnego, specyfikę prowadzonego nauczania w (...)

 • Porada prawna na temat czy praca na koparce to praca w warunkach szkodliwych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy praca na koparce to praca w warunkach szkodliwych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?

  uwzględnia się: okresów, w których opłacałeś składki na ubezpieczenie społeczne rolników, okresów, w których prowadziłeś gospodarstwo (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  , jeśli jest przywożona w ilościach wskazujących na niehandlowy charakter przywozu (tj. na własne potrzeby). Przywóz żywności na własny użytek Ze względu na ryzyko (...)

 • Kto i kiedy na wcześniejszą emeryturę? - opinia prawna

  wymagany okres zatrudnienia, w tym co najmniej 15 lat pracy w szczególnych warunkach. W wykazie dołączonym do rozporządzenia znalazły się prace wykonywane w służbie zdrowia (...)

 • Praca w upale

  regeneracyjnych w pokojach relaksu.   Pamiętaj, że:  Do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie napojów m.in. pracownikom zatrudnionym: w warunkach (...)

 • Praca za granicą

  i tłumaczenie dokumentów, informację o trybie i warunkach dopuszczania cudzoziemców do rynku pracy w państwie wykonywania pracy, inne zobowiązania stron. Ww. umowa (...)

 • Wykaz prac wzbronionych młodocianym

  płetwonurków,    d) prace w kesonach. 15) Prace w warunkach obniżonego ciśnienia, w tym w szczególności w komorach niskich ciśnień lub w innych (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  pozostający w stanie nieczynnym może, na swój wniosek lub na wniosek dyrektora szkoły, podjąć pracę zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami w niepełnym lub w pełnym wymiarze (...)

 • Szczególna ochrona pracy kobiet zatrudnionych na umowę o pracę

  pod ziemią i wykonywania pracy fizycznej, w służbie zdrowia). Jeżeli kobieta jest w ciąży - praca na wysokości, prace w wykopach oraz w zbiornikach otwartych, prace (...)

 • Kodeks pracy

  w § 1, przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a w przypadku zawarcia umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej (...)

 • Praca kobiety w warunkach szkodliwych

  Czy kobiecie, która przechodzi na emeryturę w wieku 55 lat ze stażem pracy 30 lat, w tym 22 lata w warunkach szkodliwych, przysługuje jakakolwiek rekompensata (...)

 • Zaliczenie okresów pracy w warunkach szkodliwych

  Ubiegając się o wcześniejszą emeryturę i wnosząc o uznanie, iż praca odbywała się (przynajmniej w pewnym zakresie) w warunkach szkodliwych, jaki organ będzie właściwy (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do pracowników najemnych, osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich (...)

 • Pierwsze czytanie projektu Ustawy o emeryturach pomostowych

  preferowane będą ułatwienia w zmianie pracy, a nie praca w warunkach potencjalnie szkodliwych dla zdrowia. Ustawa obejmie jednak wszystkich tych, którzy pracę zawodową (...)

 • Praca w pełnym wymiarze - definicja

  , w których praca w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze jest wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na (...)

 • Przerwa w pracy przy komputerze

  Praktycznie w każdy piątek pracuję po 14 godzin przy komputerze z monitorem ekranowym bez filtra. Czy jest to praca w warunkach szkodliwych? Moja praca obejmuje (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  ) kwalifikowanie skazanego, o którym mowa w art. 88 § 4, jako wymagającego osadzenia w zakładzie karnym typu zamkniętego w warunkach zapewniających ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

 • Chałupnictwo - uprawnienia zatrudnionych w systemie nakładczym

  , podobnie jak każda inna praca, jest zawierana na pewien okres czasu. Przepisy przewidują szereg możliwości w tej kwestii. Umowę można zawrzeć na: okres próbny na (...)

 • Jakie wynagrodzenie należy się za pracę?

  wypadku w drodze do lub z pracy choroby w trakcie ciąży poddania się niezbędnym badaniom lekarskim przewidzianym dla kandydatów na dawców komórek, (...)

 • Młodzież w pracy

  lekkich. Na jakiej podstawie można zatrudniać młodocianych? Praca lekka wykonywana przez oznaczony czas może być świadczona na podstawie: umowy o pracę na okres próbny,  umowy (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  ;rym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta. W szczególny sposób regulowana jest praca w niedziele i święta w placówkach (...)

 • Dla kogo emerytury pomostowe?

  charakterze uważa się pracowników wykonujących po dniu wejścia w życie ustawy, w pełnym wymiarze czasu pracy, wymienione prace. Za pracowników wykonujących prace (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • praca w warunkach szkodliwych

  czy praca przy maglu elektrycznym jest pracą w warunkach szkodliwych ? Jaka jest do tego podstawa prawna ? dziękuję z góry za odpowiedź W chwili obecnej (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • szkodliwe warunki pracy

  Pracuję w sklepie z odzieżą używaną ,praca jes ciężka z uwagi na odzież która jest dezynfekowana za granicą niznanymi środkami chemicznymi,przy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane