Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  , bądź od ryczałtu ewidencjonowanego, o którym mowa w przepisach ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  podatku od towarów i usług (Dz.  U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.); Ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych (...)

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  2005 r.),art. 30a ust 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (od dnia 1 lipca 2005 r.),art. 30b ust. 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Porada prawna na temat czy okulary można odliczyć od podatku 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy okulary można odliczyć od podatku 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  decyzję; obniżenie kwoty podatku należnego następuje pod warunkiem dokonania przez podatnika zapłaty podatku wynikającego z decyzji. Powyższe terminy odliczenia podatku można (...)

 • Leasing w podatku VAT

  od towarów i usług,w tej części, w której zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług podatnikowi nie przysługuje obniżenie kwoty lub zwrot różnicy (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  warunki skorzystania z ulgi na Internet? Treść znowelizowanego art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, że od 1 stycznia 2005 r. podatnicy (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  .), Chile (od 1 stycznia 2004 r.), z Danią, Egiptem, Finlandią, Gruzją (od 1 stycznia 2007 r.), Holandią (od 1 stycznia 2004 r.), Iranem (od 1 stycznia 2007 r.), Islandią, Kazachstanem, (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  ust. 2 ustawy o zmianie ustawy o VAT).  W praktyce uznaje się, że omawiane obowiązki dotyczą zarówno sytuacji odliczania podatku od paliwa, jak również odliczania podatku (...)

 • Szczególne zasady odliczania podatku przez podatnika stosującego metodę kasową

  Czy można odliczyć podatek w kolejnym okresie rozliczeniowym?  W praktyce podatnicy mają wątpliwości, czy podatek można odliczyć jedynie w okresie, w którym (...)

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  przekroczyła 98%, wówczas podatnik ma prawo do odliczenia całości podatku naliczonego. Jeśli zaś nie przekroczyła 2%, wtedy podatnik nie ma prawa do odliczenia podatku w ogóle.   Od (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane