Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2018 rok

  życia, w czerwcu obroniło pracę magisterską i nie uzyskało w roku podatkowym żadnych dochodów; dziecko 2 – dziecko małoletnie; dziecko 3 – dziecko małoletnie. (...)

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem

  dziecka może mieć tu jakieś znaczenie, gdyby chciał z racji, iż ma dziecko w Polsce przyjechać tu z zagranicy? Czy pozbawiony praw rodzicielskich może powołując się na swe (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  możliwości preferencyjnego rozliczenia się osoby samotnie wychowującej dziecko nie ma znaczenia, czy była ona osobą samotnie wychowującą dziecko przez cały rok podatkowy, czy (...)

 • Porada prawna na temat czy ojciec pozbawiony praw moze widywac dziecko

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy ojciec pozbawiony praw moze widywac dziecko, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  dotyczące aktywności zawodowej matki oraz sprawdzi czy w Polsce pobierane są świadczenia rodzinne. Wypełnione dokumenty zostaną z powrotem przekazane do Irlandii. W zależności od tego czy (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Art. 80. Po osiągnięciu przez dziecko pełnoletności powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa nie może być wytoczone ani przez matkę dziecka, ani przez mężczyznę, który uznał (...)

 • Kiedy rodzice zostaną pozbawieni władzy rodzicielskiej?

  , które składają się na władzę rodzicielską, ale nie mają wpływu na zakres praw i obowiązków niewchodzących w zakres tej władzy. W szczególności rodzice nadal korzystają (...)

 • Opieka nad dzieckiem a choroba matki

  Matka samotnie wychowuje dziecko. Ojciec pozbawiony jest praw rodzicielskich. Czy, gdy matka dziecka np. zachoruje, czy babcia dziecka (matka matki) ma prawo do opieki nad (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , a jeżeli mężczyzna ten nie żyje - przeciwko dziecku.§ 3. Jeżeli dziecko żąda unieważnienia uznania, powództwo powinno być wytoczone przeciwko mężczyźnie, który dziecko (...)

 • Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska

  jak i po porodzie, a poza tym okazało się, że wkrótce urodzi się jemu dziecko (również pozamałżeńskie)? Czy pozbawienie praw wyklucza uzyskanie alimentów? Czy ojciec (...)

 • Przysposobienie dziecka przez męża matki

  żyje ojciec dziecka i nie jest pozbawiony praw rodzicielskich? Czy ojciec dziecka może wyrazić zgodę na przysposobienie swojego dziecka przez innego mężczyznę - męża (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka a władza rodzicielska

  , mimo tego, że nie byli małżeństwem. Ojciec opuścił matkę i córkę żeniąc się z inną kobietą, z którą ma też dziecko. Czy ojciec posiada prawo opieki z samego (...)

 • Cofnięcie pozbawienia władzy rodzicielskiej

  Mam dziecko z konkubiną. Mieszkamy oddzielnie. Uznałem dziecko, ale sądownie zostałem pozbawiony praw rodzicielskich do dziecka. Sąd wyznaczył mi alimenty, które płacę regularnie. (...)

 • PIT 2012. Samotny rodzic może mieć ulgę.

  organu podatkowego, który będzie miał trudności z weryfikacją, czy na przykład osoba żyjąca w konkubinacie rzeczywiście samotnie wychowuje dziecko bądź czy podatnik korzystał (...)

 • PIT 2013. Samotny rodzic może mieć ulgę

  trudności z weryfikacją, czy na przykład osoba żyjąca w konkubinacie rzeczywiście samotnie wychowuje dziecko bądź czy podatnik korzystał z pomocy osób trzecich przy wychowywaniu (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  zostać jedynie osoba mająca pełną zdolność do czynności prawnych, nie pozbawiona praw rodzicielskich i opiekuńczych, nie pozbawiona praw publicznych, która daje gwarancje należytego (...)

 • Dziedziczenie po ojcu dziecka przez niego uznanego

  Jesteśmy 25 lat małżeństwem. Z tego związku mamy 3 dzieci. Ja uznałem dziecko pozamałżeńskie, które urodziło się z inną kobietą. Jestem pozbawiony praw rodzicielskich i nie nadałem (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  Konwencji Haskiej z 1980 roku o cywilnych aspektach uprowadzenia dziecka za granicę. Skargę Kasacyjną do Sądu Najwyższego będą mogli wnieść: Prokurator Generalny, Rzecznik Praw Obywatelskich lub (...)

 • Preferencyjne opodatkowanie PIT osób samotnie wychowujących dzieci

  rozliczenia jako rodzic samotnie wychowujący dziecko jest: jego nauka w szkole, w tym za granicą, oraz nieuzyskanie przez to dziecko w roku podatkowym dochodów podlegających opodatkowaniu (...)

 • Preferencyjne rozliczenie PIT osób samotnie wychowujących dzieci

  uprawniają do rozliczenia się jako osoba samotnie wychowująca dziecko?  Rozliczenie roczne, jako zeznanie osoby samotnie wychowującej dziecko, może być złożone przez podatnika, który:  1

 • Konkubinat a władza rodzicielska nad dzieckiem

  prawnie przysługuje opieka nad dzieckiem? Czy po wyjściu z więzienia ojciec może odebrać dziecko matce? Opieka nad dzieckiem przysługuje rodzicom, którym przysługuje władza rodzicielska. (...)

 • Jakie zmiany i od kiedy w świadczeniach rodzinnych?

  całodobowe utrzymanie, dziecko lub osoba ucząca się jest uprawniona do zasiłku rodzinnego na własne dziecko, osobie samotnie wychowującej dziecko nie zostało zasądzone świadczenie (...)

 • Zmiana orzeczenia o władzy rodzicielskiej

  sprawować władzy rodzicielskiej, sąd opiekuńczy orzeknie o zawieszeniu władzy rodzicielskiej. Jednakże, gdy ojciec dziecka wyzdrowieje, sąd uchyli postanowienie o zawieszeniu władzy rodzicielskiej. Należy

 • Zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa dzieci urodzonych w małżeństwie - opinia prawna

  ;Sądowego ustalenia ojcostwa może żądać dziecko, jego matka oraz domniemany ojciec dziecka. Jednakże matka ani domniemany ojciec dziecka nie mogą wystąpić z takim żądaniem po śmierci (...)

 • Adopcja - ojciec biologiczny

  biologicznego ojca oraz przyznanie ojcu praw rodzicielskich można osiągnąć w na kilka sposobów. Oto one: 1. biologiczny ojciec dziecka wraz ze swoją małżonką (lub sam) może dziecko (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane