Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  się w miejscach publicznych,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany. Art. 55. Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione,podlega karze grzywny do 250 złotych (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna

  innej osoby, jest objęcie go w posiadanie (zawładnięcie rzeczą) w intencji stania się jego właścicielem. Oczywiście w razie gdy meteoryt stał się przedmiotem legalnego obrotu i zostaje (...)

 • Zmiany dla uczciwych obywateli?

  której określa się, czy popełniona m.in. kradzież jest wykroczeniem, czy już przestępstwem. To istotna różnica, bo za wykroczenie wymierzana jest najczęściej (...)

 • Porada prawna na temat czy niewymeldowanie się jest wykroczeniem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy niewymeldowanie się jest wykroczeniem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłaty za korzystanie ze środowiska - kto i gdzie powinien je odprowadzać i czy można się z nich zwolnić?

  się przed kontaktem z pracownikiem urzędu marszałkowskiego, jeśli twoja firma ma prawdziwe kłopoty finansowe i nie jest w stanie spełnić tego obowiązku spróbuj zwrócić się do marszałka (...)

 • Przestepstwo a wykroczenie skarbowe

  ;czynu zabronionego określonego w ww. § 1 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.  Zatem od przekroczenia tzw. ustawowego progu zależy, czy czyn jest przestępstwem, czy wykroczeniem. Ustawowy

 • Więcej czasu na zapłatę mandatu i inne zmiany w wykroczeniach

  , odstraszająca od ponownych kradzieży. Problem dotyczy choćby kradzieży sklepowych. Ustawa zmienia zasadę, wedle której określa się, czy popełniona m.in. kradzież jest wykroczeniem (...)

 • Jazda na oleju opałowym

  . W naszej ocenie takie zachowanie osoby używającej oleju opałowego niezgodnie z jego celem jest czynem charakteryzującym się ciągłością (ale nie czynem ciągłym). Oznacza to, że sprawca (...)

 • Jak będzie można uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

  prawdziwości danych i informacji zawartych we wniosku; oświadczenie o zapoznaniu się z pouczeniem o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia; podpis osoby ubiegającej (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa

  o skutkach prawnych braku zgody. Osoba, która zapłaci grzywnę nałożoną mandatem nie jest uważana za osobę karaną, jeżeli natomiast nie godzi się ona na mandat, sprawa jest kierowana (...)

 • Najem hotelowy a spokój członków spółdzielni

  ciszy nocnej jest wykroczeniem określonym w art. 51 § 1 k.w. Zgodnie z tym przepisem, kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek (...)

 • Nowelizacja Kodeksu wykroczeń dla uczciwych obywateli

  . Chcemy z tym zjawiskiem raz na zawsze skończyć" – powiedział. Dlatego zaproponowano zmianę zasadę, wedle której określa się, czy popełniona m.in. kradzież jest wykroczeniem, (...)

 • Odpowiedzialność za długi małżonka hazardzisty

  to, czy została zawarta umowa o rozdzielności majątkowej, czy nie, sytuacja małżonka skazanego gracza kształtuje się podobnie – przedmiotem przepadku będzie udział, jaki przypada (...)

 • Zmiany w Kodeksie wykroczeń

  Kodeksu wykroczeń, do kategorii wykroczeń albo przestępstw uzależnione jest od tego czy wartość przedmiotu czynu mieści się w granicach odpowiadających wartości 1/4 minimalnego wynagrodzenia (...)

 • Definicja czynu przepołowionego

  rzeczy skradzionej przekracza 250 zł, jest już to przestępstwo kradzieży z kodeksu karnego. O tym czy w omawianej sytuacji sąd zakwalifikuje czyn jako wykroczenie zadecydują wszystkie wskazane (...)

 • Kiedy członek spółdzielni udostępnia swój lokal?

  Niezależnie od formy władania lokalem w spółdzielni mieszkaniowej – czy jest to spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, czy jest to spółdzielcze (...)

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  Jabłonicy Polskiej w powiecie brzozowskim zderzył się z cinquecento. Po kolizji sprawca nie zatrzymał się, lecz odjechał w kierunku Korczyny. Pokrzywdzonemu udało się zatrzymać przejeżdżający (...)

 • Zażalenie do prokuratury

  . 170 kpk wniosek dowodowy odddala się, jeżeli: przeprowadzenie dowodu jest niedopuszczalne, okoliczność, która ma być udowodniona, nie ma znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy albo jest (...)

 • PIT 2013. Niezłożenie zeznania podatkowego może być przestępstwem

  może wiązać się z postępowaniem karnym skarbowym. Trzeba jednak pamiętać, że karane jest tylko uporczywe niewpłacanie podatku w terminie. W orzecznictwie karnym i doktrynie przyjmuje się, (...)

 • Zbieg przestępstwa z wykroczeniem

  Czy dopuszczalne jest stosowanie przez Policję do kierującego pojazdem, wobec którego już się uprawomocnił orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, jednoczesne ukaranie mandatem (...)

 • Jak rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej? (porada nie uwzględnia zmian wynikających z ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej)

  szczególne. Przed rozpoczynaniem działalności dobrze jest upewnić się, czy nie jest dla niej wymagana koncesja (lub zezwolenie) i podjąć starania o jej uzyskanie. Możliwość (...)

 • Skuteczne karanie za drobne kradzieże?

  .  Projekt nowelizacji Kodeksy wykroczeń oraz niektórych innych ustaw zmienia zasadę, wedle której określa się, czy popełniona m.in. kradzież jest wykroczeniem, (...)

 • Drobny złodziej też zostanie policjantem?

  , której już dwa razy zabrano prawo jazdy? Wątpliwe jest też, czy o włożenie munduru powinna ubiegać się osoba z drobniejszymi wykroczeniami, ale popełnionymi wielokrotnie – (...)

 • Co daje dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej skarbowej?

  wniosku jest niedopuszczalne. Jednocześnie w razie cofnięcia wniosku uiszczone przez sprawcę kwoty zatrzymuje się do zakończenia postępowania jako zabezpieczenie grożących mu kar, środków (...)

 • Niezłożenie w terminie deklaracji skarbowej

  innych, podkreślmy wątpliwych, możliwości powołania się na okoliczności wyłączające winę należy stwierdzić, że sprawca winien skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze (...)

 • Dwa adresy zameldowania a emerytura

  i prawnego punktu widzenia nie ma związku z tym, że jest Pan właścicielem obu nieruchomości. Miejscem ujawnienia Pana prawa własności jest księga wieczysta, czy odpowiedni rejestr w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zostałam oszukana! Czy ktoś mi pomoże ?

  Dzień dobry! Szukam pomocy lun odpowiedzi na sporo pytan. Otóż dalam ogloszenie do internetu że poszukuje pracy mój przyszly pracodawca zadzwonił (...)

 • Wypadek samochodowy

  Witam. Parę dni temu mój ojciec miał wypadek samochodowy, oślepiło go słońce i nie zauważył pędzącego samochodu, wymusił więc pierszeństwo. (...)

 • czym jest czyn deliktowy?

  Niestety nie znam nomenklatury prawnej, dlatego proszę o pomoc, czy jest czyn czy odpowiedzialność deliktowa? Odpowiedź na to pytanie należy uzależnić (...)

 • PAŁKA TELESKOPOWA

  Witam, ostatnio zostałem napadnięty przez 3 agresorów. Jeden z nich miał pałkę teleskopową typu baton. JA do brony użyłem swojej pałki teleskopowej (...)

 • Art. 97 kodeksu wykroczeń

  heja ludziska dostałem dziś mandat z art. 97 kw - parkowanie w obrębie skrzyżownia 300 zl jeden punkt. zostałem poinformowany, że to jest sztywna (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane