Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dwa adresy zameldowania a emerytura

  i prawnego punktu widzenia nie ma związku z tym, że jest Pan właścicielem obu nieruchomości. Miejscem ujawnienia Pana prawa własności jest księga wieczysta, czy odpowiedni rejestr w (...)

 • Organizowanie zbiórek publicznych w internecie - opinia prawna

  się za pośrednictwem innej strony www. System ten, określany jako UNI, w żaden sposób nie legalizuje zbiórki publicznej prowadzonej bez zezwolenia określonego organu. Dzieje się tak tym bardziej, (...)

 • Uprawnienia zatrzymanego przez policję

  na temat np. tego dokąd idę. Albo czy usiłującą wylegitymować mnie osobę mogę poprosić o uprzednie jej wylegitymowanie się i od tego uzależnić okazanie swoich dokumentów. Czy mogę (...)

 • Porada prawna na temat czy niewymeldowanie się jest wykroczeniem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy niewymeldowanie się jest wykroczeniem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Pomagaj ubogim w sposób świadomy

  albo grzywny. Dlatego trzeba się zastanowić, zanim damy małemu dziecku pieniądze, czy rzeczywiście tym samym przyczyniamy się do poprawy jego losu, czy może jednak jest (...)

 • Mandat w postępowaniu karnym skarbowym

  wymierzono za czyn niebędący wykroczeniem skarbowym. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w terminie zawitym 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu. Uprawnionym (...)

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  nie zostały jej przedstawione (nie została jeszcze przesłuchana nawet jako świadek). Czy w przypadku gdyby zgodziła się przyjąć mandat za to wykroczenie, to czy będzie mogła (...)

 • Postępowanie w sprawie o wykroczenie

  , a następnie obwiniony, czy sąd może najpierw przesłuchać obwinionego, a następnie świadka i od czego to zależy? Czy sad grodzki ma obowiązek zapytać obwinionego, czy leczył się (...)

 • Zakłócanie spokoju

  , który orzekł, że np. „zorganizowanie przyjęcia weselnego z orkiestrą nie jest wykroczeniem (art. 51 § 1 kw), gdyż jest zwyczajowo przyjęte w polskiej kulturze i powszechnie (...)

 • Konsekwencje wystawienia nierzetelnej faktury - opinia prawna

  Stan faktycznyCzy posługiwanie się nierzetelną fakturą Vat na kwotę 2580 zł jest wykroczeniem skarbowym, czy też przestępstwem z art. 286 KK? Czy są jakieś orzeczenia (...)

 • Kierowanie pojazdem bez uprawnień

  Osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B prowadzi motocykl o pojemności 500 cm3. Jakie są konsekwencje prawne za wykroczenie tego typu? Czy jest możliwa utrata prawa jazdy? Opisane w pytaniu

 • Koszty uzyskania przychodu u pracownika

  zakładów pracy – jest zatrudniony na kilku etatach, rocznie suma kosztów nie może przekroczyć wyznaczonego limitu, który wynosi 1799,37. Przekroczenie w ciągu roku tego limitu, (...)

 • Rozpoczęcie działalności gospodarczej. (stan prawny do 01.01.2001)

  taki jest cel ich utworzenia) i wymaga wpisu do rejestru handlowego. Podobnie jest w przypadku innych osób prawnych : są wpisywane do właściwych rejestrów i nie wymaga się (...)

 • Bezpodstawnie spędził w zakładzie psychiatrycznym 10 lat...

  środka wobec sprawcy drobnych lub nawet średnich przestępstw, choćby uciążliwych dla otoczenia. Umieszczenie w zamkniętym zakładzie jest dopuszczalne jedynie wtedy, gdy wykluczona jest (...)

 • Szkolenie pracownika poza godzinami pracy

  Chciałbym dowiedzieć się, czy jest dozwolony przypadek pracy w godzinach nocnych (i tylko w nocnych) przez sześć dni w tygodniu włącznie z każdą niedzielą przez okres niemal czterech (...)

 • Przyznanie się do popełnienia przestępstwa

  . Tutaj przesłankami skorzystania z tej instytucji jest uregulowanie należności publicznoprawnej, zapłacenie kary grzywny w odpowiedniej wysokości w zależności czy mamy do czynienia z przestępstwem (...)

 • Przyznanie punktów karnych po ukaraniu mandatem

  widzimisię przyznawać punkty karne lub nie, czy też przyznanie ich w takiej sytuacji jest po prostu obligatoryjne? Opisane zachowanie kierowcy jest wykroczeniem. Odpowiada za nie (...)

 • Jak prawo reguluje przewozy busami?

  spotkać się osoba odpowiedzialna w stacji kontroli pojazdów za badania okresowe pojazdów - za dopuszczenie niesprawnego czy też przerobionego i niedostosowanego pojazdu do ruchu drogowego

 • Obowiązek zgłoszenia do ubezpieczenia i terminy zgłoszeń

  , jeżeli jest inny niż adres zameldowania na stałe miejsce pobytu, adres do korespondencji, jeżeli jest inny niż adres zameldowania na stałe miejsce pobytu i adres zamieszkania. Zgłoszenie (...)

 • Czy policja miała prawo do tej interwencji?

  ; warto wtedy odwołać się i bronić przez błędnymi ustaleniami organu ścigania. Na tym etapie jednak nie ma Pani przedstawionych żadnych zarzutów i nie ma do czego się odnieść &ndash

 • Wysyłanie reklam pocztą i przez e-mail

  powyższych instytucji muszę zdobyć wcześniej od tych instytucji zgodę czy z racji np. misji społecznej taka zgoda nie jest potrzebna. Jeżeli taka zgoda jest potrzebna, to co powinno (...)

 • Uważaj na wycieczkach. Kary mogą być drakońskie

  grzybów. 6. Nie wyrzucaj śmieci. Wszystkie odpadki zabieramy ze sobą i wyrzucamy do koszów na śmieci. Nieważne, czy jest to szlak leśny, górski czy brzeg (...)

 • Sprawa prywatnoskargowa i o wykroczenia

  toczącej się już sprawy, czy musi taki wniosek o ukaranie wnieść osobno Policja z oskarżenia publicznego? Czy Policja może dołączyć się do już toczącej się sprawy? (...)

 • Wybicie drzwi bez zgody współwłaścicieli

  swojego lokalu i uzasadnił, że w oryginalnych planach jego drzwi istnieją (być może, nie wiem). Z mojej wiedzy jakiekolwiek prace w części wspólnej (niezależnie, czy to są udziały, czy (...)

 • Milion mandatów do skasowania. Były bezprawne

  jedynie wtedy, gdy funkcjonariusz nałożył nan nas grzywnę za coś, co nie jest wykroczeniem. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl mandat, kierowca, straż miejska, NIK, kontrola

 • Jak zapobiec ekscesom pseudokibiców na EURO 2012?

  do 8 lat tej kary – biorąc pod uwagę dotychczasowe zagrożenie: grzywnę, ograniczenie wolności oraz 30 dni aresztu – czyn ten jest bowiem aktualnie wykroczeniem. Ustawa została już

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zostałam oszukana! Czy ktoś mi pomoże ?

  Dzień dobry! Szukam pomocy lun odpowiedzi na sporo pytan. Otóż dalam ogloszenie do internetu że poszukuje pracy mój przyszly pracodawca zadzwonił (...)

 • Wypadek samochodowy

  Witam. Parę dni temu mój ojciec miał wypadek samochodowy, oślepiło go słońce i nie zauważył pędzącego samochodu, wymusił więc pierszeństwo. (...)

 • czym jest czyn deliktowy?

  Niestety nie znam nomenklatury prawnej, dlatego proszę o pomoc, czy jest czyn czy odpowiedzialność deliktowa? Odpowiedź na to pytanie należy uzależnić (...)

 • PAŁKA TELESKOPOWA

  Witam, ostatnio zostałem napadnięty przez 3 agresorów. Jeden z nich miał pałkę teleskopową typu baton. JA do brony użyłem swojej pałki teleskopowej (...)

 • Art. 97 kodeksu wykroczeń

  heja ludziska dostałem dziś mandat z art. 97 kw - parkowanie w obrębie skrzyżownia 300 zl jeden punkt. zostałem poinformowany, że to jest sztywna (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane