Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Urlop wypoczynkowy - prawo czy obowiązek pracownika?

  później”. Wraz z zakończeniem roku kalendarzowego, cały urlop na jaki pracodawca nie wyraził zgody, automatycznie przekształca się w urlop zaległy. Wobec faktu, iż pracownicy (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  cały okres pozostawania przez wierzyciela w zwłoce. Na koniec pozostaje do omówienia jeszcze jednak kwestia. W opisie stanu faktycznego wspomniała Pani, że jest to trzecia umowa o pracę na czas (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy

  odszedłem na urlop bezpłatny. Czy pracodawca bedzie mogł rzadać ode mnie spłaty kosztu kursu i czy taka umowa jest zgodna z prawem. Gdzies wycztałem ze takie zapisy sa niezgodne (...)

 • Porada prawna na temat czy nalezy sie urlop okolicznosciowy na babcie zony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy nalezy sie urlop okolicznosciowy na babcie zony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika

  urlop w sytuacji gdy realne zatrudnianie go w tym okresie jest konieczne dla pracodawcy. Zdanie drugie wspomnianego przepisu wskazuje, ze uprawnienie pracodawcy, o którym mowa odnosi sie tylko (...)

 • Likwidacja spółki komandytowej

  bez względu na fakt, czy dotyczy komandytariusza, czy komplementariusza. Wypowiedzenie umowy spółki przez wspólnika lub przez wierzyciela wspólnika Prawo wypowiedzenia (...)

 • Umowa zlecenie a urlop bezpłatny

  na podstawie umowy zlecenia urlopu bezpłatnego? Jak rozliczyć wynagrodzenie tej osoby w danym miesiącu w zależności czy można uwzględnić to podanie o urlop? Czy można potrącić (...)

 • Powołanie pracownika do służby wojskowej

  Pracownik otrzymał kartę powołania do służby wojskowej na dzień 9.05.2007 r., na okres 9 miesięcy. Wymiar jego urlopu wypoczynkowego wynosi 26 dni. Za rok 2007 nie wykorzystał żadnego dnia (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - termin wypowiedzenia

  wypowiedzenia. Obecnie okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc. Czy szef na spotkaniu 10 marca może wręczyć mi wypowiedzenie nie czekając na koniec miesiąca? Czy takie rozwiązanie (...)

 • Umowa na czas określony - rozwiązanie i ekwiwalent

  niewykorzystany urlop i okres, za jaki przysługuje odprawa? Jeżeli umowa na czas określony została zawarta na dłużej niż 6 miesięcy, to strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego (...)

 • Urlop wychowawczy w okresie wypowiedzenia

  Moja żona ma umowę na czas nieokreślony (4 lata pracy). Wróciła do pracy po urlopie (6 miesięcznym) macierzyńskim na prośbę pracodawcy w styczniu br. Nie zdążyła złożyć stosownego wniosku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane