Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy

  cały okres pozostawania przez wierzyciela w zwłoce. Na koniec pozostaje do omówienia jeszcze jednak kwestia. W opisie stanu faktycznego wspomniała Pani, że jest to trzecia umowa o pracę na czas (...)

 • Urlop bezpłatny a wypowiedzenie stosunku pracy

  odszedłem na urlop bezpłatny. Czy pracodawca bedzie mogł rzadać ode mnie spłaty kosztu kursu i czy taka umowa jest zgodna z prawem. Gdzies wycztałem ze takie zapisy sa niezgodne (...)

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika

  urlop w sytuacji gdy realne zatrudnianie go w tym okresie jest konieczne dla pracodawcy. Zdanie drugie wspomnianego przepisu wskazuje, ze uprawnienie pracodawcy, o którym mowa odnosi sie tylko (...)

 • Opinia prawna na temat czy nalezy sie urlop okolicznosciowy na babcie zony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy nalezy sie urlop okolicznosciowy na babcie zony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Likwidacja spółki komandytowej

  procedury likwidatorzy obowiązani są sporządzić bilans zamknięcia. Jeżeli likwidacja trwa dłużej niż rok na likwidatorach ciąży obowiązek sporządzenia dodatkowego bilansu na koniec danego (...)

 • Odmowa udzielenia urlopu

  od tego uzależnia zgodę na urlop - zasłaniając sie zdaniem \"zgodnie z przepisami\". Skutkuje to tym ze niektórzy pracownicy nie mieli 14 dniowego urlopu przez rok czy dwa lata. (...)

 • Umowa zlecenie a urlop bezpłatny

  na podstawie umowy zlecenia urlopu bezpłatnego? Jak rozliczyć wynagrodzenie tej osoby w danym miesiącu w zależności czy można uwzględnić to podanie o urlop? Czy można potrącić (...)

 • Udzielenie zaległego urlopu bez zgody pracownika

  opisanej sytuacji pracodawca może udzielić pracownikowi zaległego urlopu bez jego zgody. urlop, urlop niewykorzystany, udzielenie urlopu zaległego, zgoda na udzielenie urlopu, plan urlopów

 • Rozwiązanie umowy o pracę na czas określony

  przez pracodawcę) powinien on wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy? Czy takiemu pracownikowi przysługuje dodatkowo pełnopłatne zwolnienie z pracy w wymiarze 2 dni roboczych na poszukiwanie (...)

 • Powołanie pracownika do służby wojskowej

  Pracownik otrzymał kartę powołania do służby wojskowej na dzień 9.05.2007 r., na okres 9 miesięcy. Wymiar jego urlopu wypoczynkowego wynosi 26 dni. Za rok 2007 nie wykorzystał żadnego dnia (...)

 • Warunki otrzymania świadczenia przedemerytalnego

  się przedłużać bez końca i na skutek kolejnych zwolnień urlop musi być przez pracodawcę przesuwany? Jeżeli w opisanym przypadku umowa o pracę została zawarta na czas nieokreślony, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane