Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypłata jednorazowego odszkodowania żonie rencisty zmarłego z powodu choroby zawodowej - opinia prawna

  , ze zm.). Zgodnie z przepisem art. 14 ust. 7 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych jednorazowe odszkodowanie z tytułu śmierci (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia

  dostał plik papierów między innymi wniosek /druk / o udzielenie pomocy publicznej. Czy składając druki z datą z 2006 roku mąż przerwał bieg przedawnienia , czy można je wycofać? (...)

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  stosunku pracy przez pracodawcę Wydaje się, iż powinna Pani w Pani sytuacji liczyć się z ewentualnością, w której to pracodawca rozwiąże z Panią stosunek pracy bez wypowiedzenia. Pytanie (...)

 • Opinia prawna na temat czy nalezy sie odszkodowanie z zus za zlamanie nogi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy nalezy sie odszkodowanie z zus za zlamanie nogi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  -1, w formie zgłoszenia ZUS ZUA albo ZUS ZZA, przekazywanego w formie elektronicznej lub pisemnej bezpośrednio do ZUS. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie http://www.zus.pl/ 

 • Nieobecność pracownika z powodu choroby

  przesłałem pracodawcy. Pomimo tego w dniu 22.03.04 r. zwolniono mnie z pracy powołując sie na w/cyt. artykuł. Czy działanie zakładu pracy jest podstawą do wystąpienia z roszczeniem (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  ) internowania na podstawie art. 42 dekretu z dnia 12 grudnia 1981 r. o stanie wojennym (Dz. U. Nr 29, poz. 154, z 1982 r. Nr 3, poz. 18 oraz z 1989 r. Nr 34, poz. 178); 9) wykonywania działalności (...)

 • Wypadek przy pracy a umowa zlecenia.

  , powodujące uraz lub śmierć,które nastąpiło w trakcie ubezpieczenia z danego tytułu podczas wykonywania pracy na podstawie umowy zlecenia, jeżeli umowa taka została zawarta z pracodawcą, (...)

 • Urlop chorobowy a upadłość pracodawcy

  wypowiedzenie z pracy będąc na zwolnieniu? Czy ZUS będzie mi wypłacał zasiłek do momentu kiedy mi sie ono nie skończy? Zgodnie z art. 41 kodeksu pracy, pracodawca nie może (...)

 • Odsetki od renty i naprawa krzywdy

  Decyzją z 02.07.2001 r. ZUS odmówił mi prawa do renty. Od decyzji tej odwołałem się. Sąd Okręgowy zmienił zaskarżoną decyzję ZUS-u i przyznał mi prawo do renty od 01.08.2001 r. (...)

 • Odszkodowanie

  zaświadczenie z opisem mojego złamania. Otrzymałam zwolnienie od pracy na okres 2 miesięcy. Dowiedziałam się, że mogę od zarządcy terenu domagać się jakiś świadczeń. Czy z punktu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane