Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  pracuję, ale wkrótce zamierzam wyjechać na stałe do Szwecji i tam wyjść za mąż. Czy w związku z tym będą mi się należały świadczenia i będę mogła się o niej (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  nieusprawiedliwionej odmowy poddania się mediacji, na którą strona uprzednio wyraziła zgodę.Art. 104. Koszty procesu, w którym zawarto ugodę, znosi się wzajemnie, jeżeli strony nie (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  nie został powiadomiony, pracodawca nie może powoływać się na wyrok, który zapadł na jego korzyść. Art. 888. § 1. Na wniosek wierzyciela komornik odbierze (...)

 • Porada prawna na temat czy należą się alimenty na zamężną córkę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy należą się alimenty na zamężną córkę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ; 1. Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa się, że pochodzi ono od męża matki. Domniemania (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  dopuszczalne po śmierci dziecka.Oddział 2OjcostwoArt. 62. § 1. Jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, domniemywa (...)

 • Czym jest spadek - czyli co możesz odziedziczyć?

  zapłaty wymagalnych rat przechodzi na spadkobierców i staje się długiem spadkowym. Dotyczy to jednak tylko rat nieprzedawnionych, bowiem w skład spadku wchodzi także prawo uchylenia się (...)

 • Żądanie rozwodu przez pozwanego i alimenty

  również ode mnie 800 zł alimentów (na dwoje dzieci - posiadam dowody przelewów). Jednak zażądała alimentów na siebie, uzasadniając, że ma na utrzymaniu uczącą się córkę. (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  egzekucyjnym jest orzeczenie sądu, klauzulę umieszcza się na wypisie orzeczenia, czyniąc wzmiankę o jej wydaniu na oryginale orzeczenia. W innych wypadkach klauzulę umieszcza się (...)

 • Fair play w internecie?

  określaniu, co należy uznać za taki bardzo krótki fragment, weźmie się pod uwagę wpływ na skuteczność nowego prawa. Czy nowe prawo przysługujące wydawcom prasowym ma wpływ (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Jestem po rozwodzie. Z tego związku mam córkę na którą mam zasądzone alimenty w kwocie 600 zł, ze związku pozamałżeńskiego mam córkę, na którą miałem zasądzone (...)

 • Obniżenie alimentów na dzieci

  alimentów nie ulegnie zmianie, że nadal będę płacił alimenty na córkę. Ze względu na nerwową sytuację i nie chcąc krzywdzić córki - zgodziłem się. Upłynęły (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  duży, to bezzwłocznie winna skierować się do wyjścia - przesuwając się do drzwi na czworakach, aby uchronić się od szkodliwego dymu i wysokiej temperatury, które skupiają (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  , można nałożyć na dziekana właściwej rady karę pieniężną w wysokości do 10 000 złotych.§ 1b. Na postanowienie o ukaraniu przysługuje zażalenie. Na postanowienie o ukaraniu wydane (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  wlicza się do dochodów branych pod uwagę przy przyznawaniu 500 zł na dziecko? Przy ustalaniu prawa do świadczenia wychowawczego na pierwsze lub jedyne dziecko uwzględnia się (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  odwoławczego. Powinien napisać, czy chce zmiany zaskarżonego postanowienia w całości, czy też w części, czy też wnosi o jego uchylenie. Nie musimy się obawiać tego, że brak (...)

 • Prawo o postępowaniu układowym

  wierzytelności na listę nie pozbawia osób interesowanych prawa wytoczenia powództwa przed sądem właściwym, tak do do istoty, jak i wysokości roszczenia. §3. Zażalenie na wciągnięcie wierzytelności (...)

 • Kontynuacja nauki a obowiązek alimentacyjny

  alimenty była uprawniona a jeśli nie to o zwrot nadpłaconej kwoty? Czy obowiązek alimentacyjny ciąży na rodzicach dziecka do czasu usamodzielnienia się, czy do czasu orzeczenia (...)

 • Alimenty od chorego

  matce 200 zł na mieszkanie, a za 140 zł mam przeżyć miesiąc. Czy w takim wypadku sąd przyzna mi alimenty na córkę i w jakiej wysokości? Alimenty są to świadczenia (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  rejestrze na majątku upadłego położonym za granicą umieszcza się na liście, jeżeli złożony zostanie dowód wykreślenia wpisu o zabezpieczeniu.Art. 251. Wierzytelność (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  musi się bowiem odnosić do skonkretyzowanego obowiązku strony. Nie znając zakresu takiego obowiązku, wnioskodawca nie może nawet stwierdzić, czy mu podoła, czy też powinien wystąpić (...)

 • Uregulowanie zaległości alimentacyjnych wobec dzieci poprzez przeniesienie własności mieszkania - opinia prawna

  Umawiającej się Strony, wówczas do roszczeń dziecka o utrzymanie stosuje się prawo Umawiającej się Strony, na której obszarze dziecko posiada miejsce stałego pobytu. Jak wynika (...)

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  postępowanie x. Skutkiem tego, w odstępie tygodnia mam wyznaczone 2 sprawy o alimenty na rzecz córki - podjęcie zawieszonej x oraz wniesionej y. Czy nie jest to przeoczenie Sądu? Czy (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  , gwałtu lub nadużycia stosunku zależności do poddania się czynowi nierządnemu. § 3. Roszczenie o zadośćuczynienie przechodzi na spadkobierców tylko wtedy, gdy zostało uznane na (...)

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  , lecz to, że ze względu na czas jaki musi poświęcić nauce, z reguły nie będzie mogło zdobyć pracy pozwalającej na samodzielne otrzymanie. W związku z powyższym, alimenty należą (...)

 • Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  wyrok będzie podlegał wykonaniu w drodze egzekucji, co oznacza, że o ściągnięcie potrzebnych sum można zwrócić się do komornika.     Komu i od kogo należą się alimenty? Alimenty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane