Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący od 20 stycznia 2005 r.

  to faktycznych, czy też prawnych bez konsultacji z drugim małżonkiem oraz przede wszystkim bez potrzeby starania się o jego zgodę, np. może sprzedać samochód. Jest uprawniony (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  względu na miejsce położenia opróżnianego lokalu (art. 14 ust. 2 u.o.p.l.).Odszkodowanie za zajmowanie lokalu bez tytułu prawnegoStosownie do art. 18 ust. 1 u.o.p.l. lokator zajmujący lokal (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  podstawach faktycznych, właściwy organ może wydać zarządzenie o pozostawieniu ich bez rozpoznania. Art. 7. § 1. Skazany może zaskarżyć do sądu decyzję organu wymienionego w art. (...)

 • Porada prawna na temat czy najemca może zamienić mieszkanie bez zgody współlokatora

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy najemca może zamienić mieszkanie bez zgody współlokatora, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  ubezwłasnowolnieniu częściowym jak i całkowitym, matka może skierować ojca na leczenie do szpitala bez jego zgody, jeśli uzna to za konieczne? 2. Czy po  ubezwłasnowolnieniu (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  samotna, i opiekuje się nimi, to może się on ubiegać o świadczenie wychowawcze na nieletnią córkę. Z kolei córka może wystąpić o świadczenie na własne dziecko. Jeżeli nieletnia (...)

 • Eksmisja lokatora z mieszkania

  niewnoszenie opłat za mieszkanie (bo to jest główny problem) może być traktowane jako "rażące, naganne" lub "uporczywe przeciwko porządkowi domowemu" itd. zachowanie? Współlokator może (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  od tego, czy jest to umowa, jako typowa wielostronna czynność prawna, czy też jest to jednostronna czynność prawna - skutek czynności dokonanej bez takiej zgody. Potrzeba zgody (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

  płatności. Najemca opóźnia się również z opłatami czynszu co miesiąc, okazało się również, że z lokalu korzysta osoba trzecia bez mojej zgody, najemca nie opłacił rachunku (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  wykonanie darowizny nie może nastąpić bez uszczerbku dla jego własnego utrzymania odpowiednio do jego usprawiedliwionych potrzeb albo bez uszczerbku dla ciążących na nim ustawowych obowiązków

 • Kodeks wykroczeń

  pracę na rzecz Skarbu Państwa albo na cel społeczny wskazany przez organ orzekający; w okresie odbywania kary ukarany nie może rozwiązać bez zgody sądu stosunku pracy.§3. (uchylony)Art. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane