Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  szpitalu, ma prawo do wynagrodzenia za okres choroby i/lub zasiłku chorobowego, jeżeli przedstawi zaświadczenie lekarskie na druku ZUS ZLA albo elektroniczne zwolnienie lekarskie (...)

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?

  zaświadczenia e-ZLA/K, który ubezpieczony jest zobowiązany dostarczyć płatnikowi składek, gdy płatnik składek nie ma profilu informacyjnego na PUE ZUS. Zaświadczenie ZLA/K jest (...)

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - co powinni wiedzieć płatnicy?

  zaświadczenia lekarskiego e-ZLA. Informacja, czy płatnik składek posiada profil na PUE, jest udostępniana lekarzowi na jego profilu. Jeśli z informacji udostępnionych na (...)

 • Porada prawna na temat czy na pol etatu zwolnienie lekarskie jest platne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy na pol etatu zwolnienie lekarskie jest platne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA)

  (przekierowanie na You Tube): założyć profil na PUE i poznać zalety wystawiania e-ZLA, wystawić e-zwolnienie, wystawić e-zwolnienie na opiekę, wystawić e-zwolnienie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  sportowej. Z tych względów można również zezwolić na nawiązywanie kontaktów oraz na współdziałanie z odpowiednimi stowarzyszeniami, organizacjami i instytucjami. W szczególności można (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  . Zwolnienie to dostarczy w piątek. Nie wiem czy będzie w zwolnieniu kod B. W jakim dniu najpóźniej w tym konkretnym przypadku lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie? Czy (...)

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  uzyska zwolnienie lekarskie? Takie przypadki też zdarzają się w praktyce. Dla skuteczności wypowiedzenia umowy o pracę nie jest istotne to, czy pracownik rzeczywiście zapoznał (...)

 • Przedsiębiorca a PFRON

  najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy (czyli np. 25 pracowników pracujących na pełny etat, ale także 100 pracowników pracujących na (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  ;w traktowane jest na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności;  orzeczenie o zaliczeniu do II grupy inwalidów traktowane jest na równi z (...)

 • Urlop okolicznościowy - kiedy i ile dni przysługuje?

  szkoleniowy oraz zwolnienie z całości lub części dnia pracy, na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas ich trwania. Za czas urlopu szkoleniowego (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego

  dyscyplinarnego, gdy nie byłem już pracownikiem twierdząc, że mi się nie należy, bo w momencie wymówienia mi pracy byłem zatrudniony w drugiej firmie tego samego pracodawcy na 1/8 etatu przez (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  wykonywania przez niego pracy, złożyć do wojewody wniosek o wydanie zezwolenia na pracę (lub cudzoziemiec - wniosek o wydanie zezwolenia na pobyt i pracę) na prostszych zasadach. (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  aresztu śledczego, 5) zezwolenie na częstsze branie udziału w zajęciach kulturalno-oświatowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu, 6) zezwolenie na dłuższe widzenie, 7) zezwolenie (...)

 • Zmagań resortu sprawiedliwości z niesprawnością sądów ciąg dalszy

  rozprawy, na który przyjeżdżają liczni świadkowie czy biegli, nieraz z odległych miejscowości, a nawet z zagranicy. Na rozprawie obrońca nieoczekiwanie składa zwolnienie (...)

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  minimalnego wynagrodzenia, osoba zatrudniona na jedna trzecią etatu powinna podzielić 1.386 zł na trzy. Niepełnoetatowiec dostanie przynajmniej: 693 zł brutto, gdy jest zatrudniony (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  ;zaświadczeniem lekarskim”, jest wystawiane na odpowiednim druku, według wzoru określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 59 ust. 14. 2. Zaświadczenie lekarskie (...)

 • Zwolnienie lekarskie w czasie wypowiedzenia

  odwołać do sądu pracy od wypowiedzenia umowy o pracę i w takiej sytuacji pracodawca będzie musiał udowodnić, że pracownik przybył do pracy w celu świadczenia pracy, a zwolnienie lekarskie (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  , jeśli jest przywożona w ilościach wskazujących na niehandlowy charakter przywozu (tj. na własne potrzeby). Przywóz żywności na własny użytek Ze względu na ryzyko (...)

 • Wszystko o zwolnieniach lekarskich

  ustawy. Lekarz, lekarz dentysta, starszy felczer lub felczer jest zobowiązany wystawić zaświadczenie lekarskie, na formularzu zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy, (...)

 • Podstawa zasiłku chorobowego po zmianie etatu

  Pracownica zatrudniona od 01 marca 2007 r. na 1/2 etatu, a od 1 września 2007 na pełen etat (wcześniej pracowała w innym zakładzie i chorowała 33 dni w tym roku). Dostarczyła 1.10.2007 (...)

 • Z jakich przyczyn pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika?

  nastąpić niezależnie od tego, czy popełnił przestępstwo na szkodę zakładu pracy, czy osoby trzeciej oraz czy szkoda pozostaje w związku z pracą, jeżeli przestępstwo - popełnione (...)

 • Czy mogę podjąć dodatkowa pracę na urlopie macierzyńskim i wychowawczym?

  , czy na umowę o dzieło. Czy mogę w ogóle podjąć pracę na urlopie wychowawczym? Niniejsza opinia prawna została sporządzona na podstawie przepisów:  - (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  zamieszczony na liście obecności. Wystarczy wskazanie, czy dany pracownik jest obecny, czy też nie. W przeciwnym razie może to naruszać zasady minimalizacji oraz poufności danych (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  sprawowana jest nad dzieckiem do lat 14, zasiłek opiekuńczy przysługuje na okres sprawowania opieki, nie dłużej niż 60 dni w roku kalendarzowym. Jeżeli opieka jest sprawowana nad innym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • praca na 1/2 etatu a ciąża

  7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane