Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  przykład walca) i jednej lub więcej przyczep, pojazd z kategorii AM, 16 lat Tramwaj tramwaj, ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny (na przykład walce), zespół pojazdów złożony (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  naliczenia podatku. Jeśli rezygnujesz ze zwolnienia (i chcesz być podatnikiem VAT, pomimo że nie masz takiego obowiązku), to zarejestruj się przed początkiem miesiąca, od którego chcesz (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  pracowników w trakcie pozostawania ich do jego dyspozycji w miejscu pracy, tj. może sprawdzać, czy pracownicy nie korzystają ze stron zabronionych, czy też z innych witryn, które (...)

 • Porada prawna na temat czy musze być zameldowany żeby zarejestrować pojazd

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy musze być zameldowany żeby zarejestrować pojazd, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczanie kosztów eksploatacji samochodu

  zarejestrowany na osobę fizyczną, a nie na firmę. Czy wg ewidencji przebiegu kilometrów, czy wg faktur zakupywanych części i paliwa? W przypadku osoby fizycznej prowadzącej działalność (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  pod wysokimi drzewami, zwłaszcza tymi rosnącymi w odosobnieniu, czy na wzniesieniach, ponieważ spadające gałęzie czy wyładowania atmosferyczne - pioruny mogą być zagrożeniem dla zdrowia, (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  , którymi powinny być opatrzone. Oznaczanie znakami akcyzy Podatkowymi znakami akcyzy powinien być oznaczony płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie wyprodukowane, (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  „wstecz”, gdyż informacja, czy dany numer jest poprawny, czy też nie, dotyczy tylko danej chwili.     Rejestracja jako podatnika VAT-UE a okres wykonywania czynności 

 • Płatności między przedsiębiorcami

  . Ponieważ jednak znana jest minimalna wartość zamówienia w określonym przedziale czasu – to ona określa, czy rozliczenia za poszczególne – cząstkowe zamówienia, mogą (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  Wakacje za granicą Przed każdą taką zagraniczną podróżą, czy to samodzielną, czy w grupach zorganizowanych, niezależnie od tego, czy to wyjazd wakacyjny czy w celach biznesowych (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  posiadanego przez niego pojazdu nie trzeba przypominać. Umowa ta zawierana jest na 12 miesięcy. I tu zaczynają się bardzo istotne przepisy dla tych, którzy nabyli samochód czy to w drodze

 • Rejestracja samochodu sprzedanego bez zgody męża

  zakupiony w ten sposób samochód będę potrzebował jakiś dodatkowy dokument z sądu, który przyznaje samochód na własność żonie? Czy też może powinni mi jednak go zarejestrować bez dodatkowych (...)

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny

  informacji o dowodzie rejestracyjnym. W jaki sposób to auto można zarejestrować i czy w wydziale komunikacji muszę mieć już ubezpieczenie do rejestracji, aby nie było problemów? Wymogi przy (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  urlop wymaga przygotowań. Bez względu, czy wybierzesz krajowe wczasy, czy zagraniczną wycieczkę, powinieneś być świadomy swoich praw. Pamiętaj: 1.   Sprawdź biuro podróży. Wejdź

 • Odstępstwo od warunków technicznych pojazdów

  jest uzyskanie odstępstwa od warunków technicznych. Dzięki niemu będziesz mógł zarejestrować pojazd bądź naczepę z niestandardowymi parametrami.  Kto zezwala na odstępstwo (...)

 • Jak sprawdzić historię pojazdu?

  rejestracji pojazdu w Polsce. Pozwala sprawdzić m.in.: dane techniczne, takie jak pojemność i moc silnika czy rodzaj paliwa, terminy obowiązkowych badań technicznych, które przechodził (...)

 • Jakie prawa ma pacjent?

  stanu zdrowia, rozpoznania i przebiegu leczenia, jak również życia prywatnego, rodzinnego i zawodowego. Informacje te muszą być traktowane jako poufne i nie mogą być ujawniane osobom

 • Zaświadczenie o niekaralności - Jak uzyskać zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego?

  pośrednictwem e-maila? Czy wnosi się za taką informację opłatę? Nie ma możliwości uzyskania telefonicznie czy mailowo informacji, czy wnioskodawca (a tym bardziej osoba trzecia) (...)

 • Praca za granicą

  , czy dany pośrednik posiada umowę zawartą z pracodawcą zagranicznym i czy wysyłał już ludzi do pracy za granicę. Informacji o danej agencji zatrudnienia szukać na forach internetowych, zawierających

 • Leasing w podatku VAT

  :dotyczących okresu do 21 sierpnia 2005 r. może być odliczony w całości,dotyczących okresu od 22 sierpnia 2005 r. może być odliczony w części (tj. w wysokości 60% podatku wykazanego na fakturze).  

 • Podatek od spadku a zarejestrowanie pojazdu

  nabyciu przez nas spadku Urząd Komunikacji żąda dowodu opłacenia przez nas podatku w Urzędzie Skarbowym lub zaświadczenia o zwolnieniu z tego podatku. Czy urząd komunikacji ma do tego prawo? Ponieważ

 • Rejestracja samochodu kupionego za granicą

  czynności mam teraz wykonać aby zarejestrować ten samochód w Polsce i czy mam opłacić od niego VAT. Nadmieniam , że na fakturze od włoskiego dostawcy nie ma naliczonego VAT, a sprzedawca tego (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  .    Czy nowe przepisy są korzystniejsze dla podatnika i czy przewidziano regulacje przejściowe?    Podobnie, jak „stare” regulacje, tak również nowe przepisy

 • Po co warto założyć konto podatnika na Portalu Podatkowym?

  Podatkowym, jeżeli podatnik lub płatnik wystąpi o doręczanie pism tą drogą. Jak uzyskać dostęp do konta na Portalu Podatkowym? Żeby uzyskać dostęp do konta na Portalu Podatkowym, należy zarejestrować (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  ), NIP lub PESEL podatnika, oświadczenie o formie prowadzonej działalności gospodarczej (oświadczenie zawiera informacje, czy podatnik prowadzi działalność indywidualnie, czy w formie spółki

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  żonę i zarejestrować go w Polsce na siebie, oczywiście na własny użytek. Nie posiadamy rozdzielności majątkowej, samochód został zakupiony już w trakcie trwania małżeństwa. Czy mogę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane