Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Próba wyłudzenia odszkodowania

  (pracuję w Spółce z o.o.)? Przestępstwo wyłudzenia odszkodowania polega na spowodowaniu, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, zdarzenia będącego podstawą do (...)

 • Zakup samochodu od osoby prywatnej

  czym zarejestrowano samochód bez wspomnianego wcześniej podatku i poinformowano mnie że i tak będę miał kłopoty z tytułu niezapłacenia powyższego podatku. Czy jako firma powinienem w powyższym (...)

 • Darowizna dla brata

  przekazać mu darowiznę wspólnie z żoną? Zgodnie z dodanym od 1 stycznia 2007 r. art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, zwalnia się całkowicie od podatku nabycie własności rzeczy (...)

 • Opinia prawna na temat czy mozna zrezygnowac z umowy oc samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mozna zrezygnowac z umowy oc samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie spadku i oświadczenia o odrzuceniu

  nabyciu spadku bez wzywania kogokolwiek (z nas). Zrzeczenie się dziedziczenia następuje w drodze umowy między spadkodawcą a spadkobiercą, jest wiec już w tym momencie wykluczone. Natomiast (...)

 • czynności do których dokonania potrzebna jest zgoda drugiego małżonka

  , 4)darowizny z majątku wspólnego, z wyjątkiem drobnych darowizn zwyczajowo przyjętych. §2.Ważność umowy, która została zawarta przez jednego z małżonków (...)

 • Obowiązkowe ubezpieczenie posiadacza pojazdu mechanicznego

  samoistnego i zależnego. Przepisy nie precyzują, na którym z nich ciąży wówczas obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia. Można jedynie przyjąć, że spełnienie powyższej powinności (...)

 • Zniszczenie leasingowanego samochodu

  Jakie są konsekwencje zniszczenia leasingowanego samochodu? Zgodnie z art. 709 [5] § 1 kodeksu cywilnego, jeżeli po wydaniu korzystającemu rzecz została utracona z powodu okoliczności, (...)

 • Właśność pojazdu a rejestracja samochodu

  niniejszej sprawie stroną umowy sprzedaży, na mocy której nabyli Państwo prawo do samochodu był również Pan (wraz z małżonką). dowód, rejestracyjny, rejestracja, żona, (...)

 • Dowody przy unieważnieniu umowy sprzedaży dłużnika

  dokumentów z akt komorniczych. W praktyce bardzo często wierzyciel dysponuje dokumentem stwierdzającym bezskuteczność egzekucji prowadzonej przez niego samego czy też przez innych wierzycieli. (...)

 • Zawiadomienie poręczyciela o niespłacanym długu

  wynikać z umowy kredytu lub poręczenia. Termin na zawiadomienie określony został jako niezwłoczny. Nie mozna okreslic ilości dni, w których zawiadomienie powinno nastąpić. Okreslenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane