Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odstąpienie od umowy kredytu na zakup kosmetyków.

  odstąpić od umowy kupna – sprzedaży, powołując się na brak otrzymanej informacji o możliwości odstąpienia od umowy, druga strona z pewnością przytoczyłaby treść umowy, (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość

  mogę odstąpić od przedwstępnej umowy kupna sprzedaży i domagać się zwrotu zadatku? Z opisu sytuacji faktycznej wynika, iż zawarł Pan umowę przedwstępną sprzedaży samochodu (...)

 • Ubiegaj się o dofinansowanie samochodu lub prawa jazdy z PFRON!

  fabrycznie lub dodatkowo) lub również wyposażenie samochodu, które umożliwia użytkowanie samochodu przez osobę niepełnosprawną z dysfunkcją ruchu lub przewożenie samochodem (...)

 • Porada prawna na temat czy mozna wycofac sie z podpisanej umowy kupna samochodu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mozna wycofac sie z podpisanej umowy kupna samochodu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing podatkowy

  samochodów osobowych używanych na podstawie umowy leasingu.  W związku z tym wydatki ponoszone na samochody osobowe, używane na podstawie umowy leasingu, nie podlegają limitowaniu (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  wszystkimi niezbędnymi formalnościami związanymi z darowizną samochodu. Porada zajmuje się także zagadnieniami związanymi z kupnem samochodu, gdyż formalności jakich należy (...)

 • Oszustwo przy nabyciu samochodu

  Pani domagać roszczeń z tytułu rękojmi - w zakresie wad ukrytych, o których Pani nie wiedziała i nie mogła się z łatwością dowiedzieć. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  inne pojazdy mechaniczne przeznaczone zasadniczo do przewozu osób, włącznie z samochodami osobowo-towarowymi (kombi) oraz samochodami wyścigowymi. Zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z (...)

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  rezygnacji z umowy przez Kupującego zwróci on wpłacone kwoty w całości Kupującemu po znalezieniu nowego nabywcy, lecz nie później niż z końcem inwestycji. Przez niewykonanie (...)

 • Rękojmia za wady samochodu

  samochodu na inny bądź zwrotu gotówki? Zawarcie umowy kupna-sprzedaży powoduje powstanie szeregu obowiązków po stronie kupującego i sprzedającego. Jednym z takich obowiązków (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi z informacją, o jakie pomieszczenie chodzi i czy zalicza się ono do powierzchni użytkowej w rozumieniu ustawy, czy nie: pokój (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane