Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  wyrobu z danego grupowania.   Jak sprawdzić, czy dany wyrób jest objęty systemem zwrotu VAT?  Aby sprawdzić, czy dany wyrób budowlany objęty jest systemem zwrotu (...)

 • Stawki Vat na roboty i materiały budowlane - opinia prawna

  jednolitą stawkę VAT zastosowaną do prawidłowo zidentyfikowanej roboty budowlanej wg Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych PKOB- 11 - VAT 7 %? Czy fakturować klientowi odrębne pozycje (...)

 • Montaż drzwi i okien a obniżona stawka podatku

  stolarki budowlanej, to czy ta druga firma kupując ode mnie okna będzie mogła przy ich montażu z materiałem stosować w stosunku do całości usług 7% stawkę Vat. Czy będzie (...)

 • Porada prawna na temat czy mozna odliczyc vat za okna pcv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mozna odliczyc vat za okna pcv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochód ciężarowy do 3,5 t z homologacją

  o VAT wynikający z faktur za paliwo. Wyrok ten powinien pozwolić przedsiębiorcom odzyskać nieodliczony wcześniej podatek. Jeżeli jednak przedsiębiorca chce dziś odliczać VAT od samochodu (...)

 • Montaż rolet razem z oknem

  zewnętrzną lub z roletą w środku okna. Jaka stawkę VAT zastosować w budownictwie mieszkaniowym do montażu razem z oknem: rolety wewnętrznej, zewnętrznej i rolety w środku okna? Na (...)

 • Zwrot kosztów wymiany okien w mieszkaniu

  dokonała oceny stanu okien w dużym pokoju, stwierdzając w protokole, że '"okna należy wymienić na PCV'" nie podjąć w nim żadnej nawet przybliżonej daty ich wymiany. Przez 3 lata matka interweniowała

 • Świadczenie usług żonie przez męża

  na mnie fakturę VAT za usługę montażu. Czy ta faktura od męża może być u mnie kosztem i czy mogę odliczyć VAT? Zgodnie z art. 23 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • Czynsz najmu lokalu jako koszt działalności firmy

  jedynie miesieczna kwotę za wynajem i zaliczyc sobie w koszty energie, gaz, i in. oplaty zwiazane z mieszkaniem 3) Czy powinna wystawic mi rachunek czy fakturę? Odpowiedź należy rozpocząć (...)

 • Zgoda konserwatora na wymianę okien

  rejestrze, gdzie zostały zamontowane okna plastikowe. Obecna technologia produkcji okien drewnianych w Polsce pozostawia wiele do życzenia i nie mam zamiaru wyrzucać pieniędzy w błoto. Czy w (...)

 • Tańsze rozmowy na wakacjach za granicą

  , 36.6) czy Orange tańsze będą SMS-y. Koszt wysłania krótkiej wiadomości tekstowej w roamingu został obniżony z 57 do 54 groszy (z VAT). W dół poszły również opłaty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

  pomimo iz sama nią jestem...jak mozna wykańczać psychicznie ojca swojego dziecka, i osobe ktorą sie kocha badz kochalo!! mam podobna sytuacje z moim (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane