Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co nowego w pożyczkach i kredytach studenckich, czyli jak je zdobyć w tym roku akademickim?

  ukończyć studia. Nie ma jednak przeszkód, aby był to termin wcześniejszy. W tym celu należy złożyć wniosek. Jakich odsetek spodziewać się od kredytu lub pożyczki studenckiej? Odsetki (...)

 • Studia podyplomowe przychodem pracownika

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolna od podatku dochodowego jest wartość świadczeń przyznanych zgodnie z odrębnymi przepisami przez pracodawcę na podnoszenie (...)

 • Czynsz najmu lokalu jako koszt działalności firmy

  uzgodnionej kwoty (np. 1300 zl) czy tez moze odliczyc koszty czynszu, energii, gazu, podatku gruntowego, funduszu remontowego itp., jako kosztow uzyskania? 2) Czy korzystniej jest dla (...)

 • Opinia prawna na temat czy mozna odliczyc studia od podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mozna odliczyc studia od podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  ). Podatnicy są obowiązani, bez wezwania organu podatkowego, złożyć deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych, według ustalonego wzoru, oraz obliczyć i wpłacić podatek w (...)

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  o podatku dochodowym od osób prawnych (nowy art. 18b) od 1 stycznia 2006 r. pojawi się nowa ulga podatkowa (można powiedzieć: "ulga technologiczna"). A mianowicie, od podstawy (...)

 • Odsetki od kredytu i kwota podatku naliczonego

  Osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą. Zakupiła samochód osobowy na kredyt, faktura zakupu jest imienna bez nazwy firmy. Czy mozna odliczyć VAT 60%, nie wiecej niz 6000 od ww. (...)

 • Nauka pływania dla dziecka a PIT

  Czy można odliczyć od podatku koszt nauki pływania dla dziecka? Od 1 stycznia 2004 r. zlikwidowane zostały następujące ulgi podatkowe w podatku dochodowym od osób (...)

 • Studia podyplomowe kosztem podatkowym

  zakresem prowadzonej działalności gospodarczej. Czy i jakie wydatki mogę wliczyć w koszty działalności gospodarczej (wpisowe, czesne, delegacje i dojazdy, zakup podręczników i inne) i czy (...)

 • Opodatkowanie kosztów kształcenia pracownika

  pracownika stanowią dla niego przychód do opodatkowania czy są z niego zwolnione? Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolna od podatku (...)

 • Sprzedaż udziału w mieszkaniu a podatek od spadku

  Mama zaznaczyly w Akcie Notarialnym, ze sprzedaje mi te polowe mieszkania, ktora nabyla w 2000 roku, czyli na ktorej nie ma mowy co do podatku od sprzedazy (bo nabyla ja wiecej niz 5 lat temu), ani (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Rozwod - podzial majatku

  Witam Chcialbym uzyskac pomoc prawna w kwestii rozwodu i podzialu majatku. Bedzie to dlugie ale musze wszystko opisac. W 1989 rozpoczelam wspolnie z mama (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane