Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co nowego w pożyczkach i kredytach studenckich, czyli jak je zdobyć w tym roku akademickim?

  ukończyć studia. Nie ma jednak przeszkód, aby był to termin wcześniejszy. W tym celu należy złożyć wniosek. Jakich odsetek spodziewać się od kredytu lub pożyczki studenckiej? Odsetki (...)

 • Czynsz najmu lokalu jako koszt działalności firmy

  uzgodnionej kwoty (np. 1300 zl) czy tez moze odliczyc koszty czynszu, energii, gazu, podatku gruntowego, funduszu remontowego itp., jako kosztow uzyskania? 2) Czy korzystniej jest dla (...)

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  o podatku dochodowym od osób prawnych (nowy art. 18b) od 1 stycznia 2006 r. pojawi się nowa ulga podatkowa (można powiedzieć: "ulga technologiczna"). A mianowicie, od podstawy (...)

 • Opinia prawna na temat czy mozna odliczyc studia od podatku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mozna odliczyc studia od podatku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniesienie współwłasności a podatek

  ). Podatnicy są obowiązani, bez wezwania organu podatkowego, złożyć deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych, według ustalonego wzoru, oraz obliczyć i wpłacić podatek w (...)

 • Nauka pływania dla dziecka a PIT

  Czy można odliczyć od podatku koszt nauki pływania dla dziecka? Od 1 stycznia 2004 r. zlikwidowane zostały następujące ulgi podatkowe w podatku dochodowym od osób (...)

 • Sprzedaż udziału w mieszkaniu a podatek od spadku

  Mama zaznaczyly w Akcie Notarialnym, ze sprzedaje mi te polowe mieszkania, ktora nabyla w 2000 roku, czyli na ktorej nie ma mowy co do podatku od sprzedazy (bo nabyla ja wiecej niz 5 lat temu), ani (...)

 • Opodatkowanie kosztów kształcenia pracownika

  pracownika stanowią dla niego przychód do opodatkowania czy są z niego zwolnione? Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolna od podatku (...)

 • Opłata za studia pracowników

  pracownicy przechodzą do spółki. Czy można wrzucić w KUP opłatę za czesne pracowników, jeśli będą oni zatrudnieni tylko do końca marca? Do 15 marca należy wpłacić opłatę za studia, (...)

 • Studia podyplomowe kosztem uzyskania przychodów

  do egzaminu państwowego. Prowadzę działalność gospodarczą. Czy mogę wliczać już w koszty wydatki związane ze zdobyciem licencji pośrednika, czy powinnam mieć pośrednictwo już wpisane (...)

 • Praca na wakacje - nie zawsze warto dużo zarobić

  będzie sytuacja, gdy pełnoletnie dziecko będzie chodziło do szkoły czy na studia. Wtedy możemy odpisać ulgę prorodzinną od podatku do czasu, aż ukończy ono 25. rok życia. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Rozwod - podzial majatku

  Witam Chcialbym uzyskac pomoc prawna w kwestii rozwodu i podzialu majatku. Bedzie to dlugie ale musze wszystko opisac. W 1989 rozpoczelam wspolnie z mama (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane