Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  odliczenie wszystkich pieniędzy wydanych na remont lub modernizację, ale tylko ściśle określonej ich części. Odliczenia dokonuje się od podatku: od podatku dochodowego (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości

  właściwy według miejsca zamieszkania podatnika (art. 28 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Zgodnie z art. 28 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  mieszkalnych czy ich części wraz z infrastrukturą, mają być pokryte z budżetu państwa i wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych. Osobą fizyczną jest każdy człowiek (...)

 • Porada prawna na temat czy mozna odliczyc remont mieszkania od podatku 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mozna odliczyc remont mieszkania od podatku 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ile zwrotu VAT za materiały budowlane można uzyskać?

  od tego czy inwestycja, w związku z którą poniesiono wydatki na zakup materiałów budowlanych wymagała pozwolenia na budowę oraz czy wcześniej – z tytułu poniesienia (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  tytułu na rzecz Spółdzielni faktury nie będą zawierały podatku VAT. Natomiast obowiązek rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu wykonanych usług budowlanych będzie (...)

 • Podatek dochodowy od sprzedaży mieszkania

  płatnego po sprzedaży mieszkania kupionego w 2005 roku. W 2005 roku kupiłem mieszkanie powiedzmy za 400 000 zł. Na kupno mieszkania wziąłem kredyt hipoteczny w banku Millenium na 100% wartości (...)

 • Sprzedaż i zakup mieszkania a podatek dochodowy

  na lokatę albo przeznaczyć na kupno drugiego mieszkania. Czy pieniądze uzyskane ze sprzedaży mieszkania powinnam traktować w całości jako dochód i zapłacić od tego podatek (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  wybudowanych od początku 2009 r.Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  jest wolna od podatku dochodowego opłacanego na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 sierpnia (...)

 • Ulga podatkowa z tytułu oszczędzania w kasie

  ulgi podatkowej z tytułu oszczędzania w Kasie, z której korzystałem w trakcie oszczędzania? Innymi słowy, czy nie będę musiał zwrócić zaoszczędzonego podatku? Czy dla odpowiedzi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane