Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty z tytułu studiów magisterskich pracownika bez skierowania

  Czy firma może zaliczyć sobie w "koszty uzyskania przychodu" fakturę za czesne ze studiów magisterskich (zaoczne) swojego pracownika w sytuacji, gdy nie ma dodatkowej umowy (...)

 • O czym powinien wiedzieć cudzoziemiec zamierzający uczyć się w Polsce?

  odbywać studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie czy też studia doktoranckie w formie setOstatni( '49' ); studiów stacjonarnych (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nastąpiło zawieszenie. W okresie zawieszenia w pełnieniu obowiązków nie przysługują dodatki do wynagrodzenia oraz wynagrodzenie (...)

 • Opinia prawna na temat czy mozna odliczyc czesne za studia w krus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mozna odliczyc czesne za studia w krus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłata za studia pracowników

  pracownicy przechodzą do spółki. Czy można wrzucić w KUP opłatę za czesne pracowników, jeśli będą oni zatrudnieni tylko do końca marca? Do 15 marca należy wpłacić opłatę (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  średnie. Niekaralność za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji; popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej; wiarygodności dokumentów; (...)

 • Studia podyplomowe kosztem podatkowym

  stosowania przepisów prawa podatkowego z 12 sierpnia 2004 r., sygn. I USB I-2/415-3706/04) w sprawie, w której księgowa pytała, czy koszt studiów podyplomowych, który w przyszłości (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  bezrobotnych: uzyska w Polsce prawo do zasiłku i wyjedzie za granicę w poszukiwaniu pracy - zachowa prawo do zasiłku w przyznanej w Polsce wysokości przez maksymalnie 3 miesiące (...)

 • Podnoszenie kwalifikacji przez pracowników

  firmy do pracownika kierujące na takie studia? Czy firma może w całości pokryć czesne takich studiów i rozliczyć to jako koszty? Czy fakt, że pracownik (stanowisko kierownicze) (...)

 • Studia podyplomowe kosztem uzyskania przychodów

  Jestem na studiach podyplomowych z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. W związku z tym ponoszę koszty dot. czesnego, książek, publikacji wydawnictw, w które się zaopatruję, (...)

 • Kto może pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie?

  wyłączeniem drogowych obiektów inżynierskich oprócz przepustów; droga na terenie lotniska, nieprzeznaczona dla ruchu i postoju statków powietrznych. Uprawnienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • czesne

  Witam Czy mogę odliczyc sobie od podatku czesne jakie płacę na studia męża? z góry dziękuje za pomoc Witam Mam takie pytanie czy tak może być (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane