Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  jednego z nich. Każdy z małżonków może również zachować swoje dotychczasowe nazwisko albo połączyć z nim dotychczasowe nazwisko drugiego małżonka. Nazwisko utworzone w wyniku połączenia (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ;wnież zachować swoje dotychczasowe nazwisko albo połączyć z nim dotychczasowe nazwisko drugiego małżonka. Nazwisko utworzone w wyniku połączenia nie może składać się z więcej (...)

 • Konsekwencje uznania dziecka, czyli obowiązek alimentacyjny - opinia prawna

  mojego dziecka: nazwisko moje czy ojca? Jakie korzyści da dziecku nazwisko ojca? Wolałabym dać swoje, ale postąpię tak, aby było korzystniej dla dziecka, dlatego chciałabym dowiedzieć (...)

 • Porada prawna na temat czy mozna dac dziecku nazwisko matki

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mozna dac dziecku nazwisko matki, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana nazwiska dziecka

  musi uwzględnić dwie możliwości: pierwsza, gdzie dziecku zostało nadane nazwisko matki oraz druga, gdy dziecko nosiło nazwisko męża, który żyje jednakże w innym związku i (...)

 • Nazwisko dziecka pozamałżeńskiego

  : mojego byłego męża (nie upłynęło 300 dni od orzeczenia rozwodu) czy moje nazwisko panieńskie, do którego wróciłam po orzeczeniu rozwodu? Czy uznanie dziecka poczętego przez jego (...)

 • Zaprzeczenie i ustalenie ojcostwa dzieci urodzonych w małżeństwie - opinia prawna

  zostało ustalone przez jego uznanie, dziecko nosi nazwisko ojca (...)” . W przypadku pierwszym, więc dziecko przybiera nazwisko ojca na swój wniosek, w przypadku drugim następuje to zaś (...)

 • Zawarcie małżeństwa a nazwisko dziecka

  oświadczenie, że dziecko będzie nosiło nazwisko męża matki. Jeżeli dziecko ukończyło 13 lat, do nadania nazwiska męża matki potrzebne jest wyrażenie zgody przez dziecko osobiście. (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka w razie małżeństwa matki

  Czy w sytuacji gdy matka bierze ślub a jej dziecko nosi nazwisko biologicznego ojca, jest możliwość zmiany nazwiska dziecka na nazwisko męża matki? Kodeks rodzinny i opiekuńczy (...)

 • Nazwisko dziecka a separacja

  nazwisko męża? W jaki sposób uniknąć takiej sytuacji i od razu nadać dziecku nazwisko ojca? Dziecko, co do którego istnieje domniemanie, że pochodzi ono od męża matki, (...)

 • Akta stanu cywilnego - czyli jak rejestruje się urodzenia, małżeństwa i zgony?

  ; 4) nazwisko, nazwisko rodowe, imię (imiona), numer PESEL małżonka osoby zmarłej, o ile w chwili śmierci pozostawała ona w związku małżeńskim, jeżeli są znane; 5) nazwisko i imię (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)

 • Nazwisko dla dziecka ze zwiazku nieformalnego

  Za niedługo będę rodziła. Ojciec mojego dziecka domaga się by ono nosiło jego nazwisko. (Nie jesteśmy nawet po ślubie cywilnym - jesteśmy całkowicie (...)

 • Nazwisko dziecka

  Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane