Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • PIT 2010: wspólne rozliczenie z małżonkiem

  powstała między nimi wspólność majątkowa. Ponieważ para nie pozostawała małżeństwem przez cały 2010 rok, a co za tym idzie nie istniała między nią przez cały rok (...)

 • Przedawnienie zobowiązań podatkowych

  dochodowego  za 2004 rok upłynął w 2005 roku, w konsekwencji, jeżeli nie wystąpią okoliczności wstrzymujące bieg terminu przedawnienie, zobowiązanie w podatku dochodowym za 2004 (...)

 • Postępowanie o nieudokumentowane dochody

  W bieżącym roku Urząd Skarbowy wszczął przeciwko mnie postępowanie o nieudokumentowane dochody za rok 2007 z uwagi na zakup w tym roku przeze mnie działki budowlanej za (...)

 • Porada prawna na temat czy moge sprawdzic czy urzad skarbowy mnie rozliczyl za rok 2010

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy moge sprawdzic czy urzad skarbowy mnie rozliczyl za rok 2010, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  nadal możliwość odliczania „sum”, które nie znalazły pokrycia w podatku za lata ubiegłe. Problem pojawia się w rozliczeniu w zeznaniu za rok 2005, kiedy konflikt pomiędzy (...)

 • Wada oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy

  jest niewypłacalny. Czy w związku z zaistniałą sytuacją mogę domagać się zapłaty 2miesięcznego czynszu lub zatrzymać meble jako ekwiwalent za ich przetrzymywanie przez okres 2,5m? Wynajmującemu

 • Formularze PIT 2011. Sprawdź zmiany

  Dochody z pracy, najmu czy działalności gospodarczej za rok 2010 wykażemy na nowych deklaracjach podatkowych. Na starych drukach rozliczą się nieliczni. Od 1 stycznia 2011 roku obowiązywać (...)

 • Postaraj się o zwrot VAT za materiały budowlane!

  budowlanych, budowa, remont budynku, lokalu mieszkalnego, osoby fizyczne budujące systemem gospodarczym, zwrot VAT za materiały budowlane, stawka VAT, oryginały faktur VAT, wydatki związane z budownictwem

 • Sprzedaż nieruchomości niebędącej środkiem trwałym

  trwałych. Ze względu na zmianę profilu działalności zamierzam ten pawilon sprzedać. Czy urząd skarbowy ma podstawy prawne do nałożenia na mnie kary z tytułu samego faktu nie ujęcia (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne

  nie zakończyła i nie mam żadnych decyzji, zarzutów itp. (termin zakończenia to 19 maja br.), a UKS juz zrobił ze mnie przestępcę. Czy w tej sytuacji przedawnił sie podatek dochodowy za (...)

 • Rencista płatnikiem VAT – opinia prawna

  ., podatek przy koszcie samochodu sprowadza się praktycznie do zera. Odprowadzam do US tylko VAT bez potrąceń. Czy aktualnie  moja działalność może budzić wątpliwości? Czy kontynuacja (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane