Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  Czy abonament radiowo-telewizyjny to opłata za konkretną usługę, czy jeżeli opłacany jest abonament na rzecz prywatnego operatora telewizyjnego, można zaprzestać opłacania abonamentu (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  ;Ile wyniesie abonament w 2015 roku?   Opłaty RTV w 2014 roku wynoszą:    Abonament RTV 2014  (z uwzględnieniem rabatów)         

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  zarejestrować odbiornik RTV?. Obowiązek zapłaty abonamentu powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano rejestracji. Abonament trzeba opłacać do (...)

 • Porada prawna na temat czy mo��na p��aci�� rachunki przez internet abonament rtv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mo��na p��aci�� rachunki przez internet abonament rtv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  abonamentu RTV e-prawnik.pl abonament, RTV, radio, telewizja, opłata, kara

 • Jak zarejestrować odbiornik RTV?

  właściciela odbiornika RTV Procedura postępowania w przypadku zgłaszania przez użytkownika zmiany danych, jest analogiczna jak w przypadku składania wniosku o rejestrację odbiorników (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  potwierdzający nasze prawo do zwolnienia (np. orzeczenie o niepełnosprawności, potwierdzenie otrzymywania emerytury czy dowód osobisty w celu ustalenia wieku). Z opłat RTV mogą się zwolnić (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  (np. abonament) stanowić będą koszt uzyskania przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej. Organy podatkowe wskazują tu jednak jako warunek, aby Internet wykorzystywany był wyłącznie (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  niedawno Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zobacz także: Abonament RTV 2015 Decyzja o nowych stawkach abonamentu RTV podyktowana jest koniecznością zapewnienia przez Krajową (...)

 • Pierwszy etap cyfryzacji za nami. Gdzie wyłączyli sygnał?

  poinformować klienta przez zakupem o tym, że oferowany przez niego sprzęt nie służy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Gdyby mimo wszystko zdarzyło się, że kupiony przez nas sprzęt (...)

 • Kto nie zapłaci abonamentu RTV

  : dowód osobisty, formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV (do pobrania na poczcie), oświadcznie o zwolnieniu z abonamentu RTV oraz dokumenty potwierdzające prawo (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  nie zgadzasz. Ponadto możesz zweryfikować, czy np. poręczony synowi przez Ciebie kredyt jest prawidłowo spłacany, a także szybko sprawdzić, czy nikt nie próbował posłużyć (...)

 • Mniej nas niż komórek

  3 proc. unijnego PKB) w 2008 r. nadal wykazywał tendencję wzrostową. Na konkurencji najwięcej zyskują konsumenci, którzy płacą niższe rachunki. Dzięki działaniom podjętym przez UE średnie (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  alimentów.   Świadczenie „Rodzina 500 plus” pobierane przez rodzica nie może być podstawą do obniżenia pobieranych przez niego świadczeń alimentacyjnych.    Środki (...)

 • Należyta staranność w VAT

  hurtowej ilości paliwa a siedziba mieści się w garażu. ##baner## Wymagany przez kontrahenta od ciebie termin płatności jest krótszy niż oferowany przez innych dostawców z tej (...)

 • Jak wysoki jest abonament RTV w innych krajach UE?

  W Polce czeka nas kolejna podwyżka w 2015. Od nowego roku będziemy płacili 232,20 zł rocznie. To dużo czy mało? Jak wygląda to w innych krajach UE? Czytaj także: Abonament RTV 2015: (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  dokonano rejestracji odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego. odpowiedzialność spadkobierców, dziedziczenie, abonament RTV, telewizja, odbiornik

 • Czy Urząd Skarbowy ma prawo zająć mi konto za niepłacony abonament RTV?

  Urząd skarbowy zajął mi konto za niezapłacony abonament RTV. Rozumiem że sprawę do urzędu przesłała Poczta Polska. Czy Urząd Skarbowy ma prawo do zajęcia mi konta za niezapłacony (...)

 • Korzystanie w pracy z prywatnego odbiornika RTV

  zgodą swojego przełożonego. Czy firma, na terenie której pracownik używa swojego prywatnego odbiornika radiofonicznego, zobowiązana jest do opłacania abonamentu RTV? Czy w tej sytuacji (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  . Nie używać w ruchu ulicznym. 20 kg maks.” (rolki dla kilkulatków) czy „Tylko do użytku pod nadzorem osoby dorosłej” (zabawki funkcjonalne, np. maszyna do szycia). czy (...)

 • Zwolnienie z płacenia abonamentu RTV

  Czy w przypadku, gdy pod jednym adresem są zameldowane dwie osoby powyżej 26 roku życia oraz 2 osoby powyżej 75 roku życia, w tym jedna osoba - I grupa inwalidztwa należy wnosić abonament RTV, (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  małżonków, z prowadzonej samodzielnie przez małżonka na prowadzoną samodzielnie przez drugiego małżonka - jeżeli małżonek (lub małżonkowie) przed zmianą opłacali podatek dochodowy (...)

 • Telepraca - Internet pracownika

  Prowadzę serwis internetowy. Będzie obsługiwany przez pracownika niepełnosprawnego pracującego w domu. Czy mogę korzystać z domowej sieci internetowej pracownika? Czy muszę ją podnająć (...)

 • KRRiT: abonament będziemy płacić z prądem

  za zaległości w opłatach abonamentowych, określenia zasad waloryzacji poziomu tych opłat czy ujednolicenia zasad składania oświadczeń przez osoby zwolnione od płacenia abonamentu. Dariusz (...)

 • Swoje dane osobowe trzeba chronić

  strony banku, która ma certyfikat SSL (widoczny w pasku adresu przeglądarki). Weryfikuj sklepy, w których chcesz coś kupić: czy w ogóle istnieją, czy i jakie (...)

 • Szykuje się skuteczniejszy pobór abonamentu RTV

  przez dostawcę telewizji płatnej, ale także rozsądny zysk.  pobór opłat, abonament, RTV, odbiornik, telewizor, radio

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane