Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłacanie przez najemcę abonamentu RTV

  nie ma podstaw do żądania by wpłaty były dokonywane „na jego książeczkę”. abonament, radio, telewizja, RTV, najem, obowiązki najemcy, wynajmujący, książeczka abonamentowa

 • Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

  mieszkania czy domu. Sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe) zostały zamknięte. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu garażu i pomieszczeń gospodarczych oraz (...)

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego

  opłacając Cyfrę +-nie ma obowiązku płacić dodatkowo za telewizor i radio na poczcie. Proszę o odpowiedź, czy jeżeli zaprzestanę płacenia abonamentu na poczcie nie złamię prawa? Czy muszę (...)

 • Porada prawna na temat czy mo��na p��aci�� rachunki przez internet abonament rtv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy mo��na p��aci�� rachunki przez internet abonament rtv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rynek telekomunikacyjny w Polsce na przełomie lat 2005 - 2007/2008

  rynku. W przypadku planów standardowych abonament w ramach WLR był od ok. 10% do ok. 18% niższy niż abonament Telekomunikacji Polskiej. Natomiast abonamenty operatorów alternatywnych (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy

  tamtym mieszkaniu. Na umowie podpisałem się tylko imieniem i nazwiskiem. Pytanie: czy taka firma ma możliwość dojścia do mnie? Czy mają prawo żądać ode mnie tych 520 zł? I co mam zrobić (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  Mam pewien problem, niedawno przyszło mi upomnienie o niezapłacony abonament RTV. Czy muszę zapłacić zaległy abonament? W jaki sposób zabezpieczyć się na przyszłość żeby (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  irrelewantne jest w kontekście strony podmiotowej tego przestępstwa, czy czyn sprawcy powodowany jest żywionym do pokrzywdzonego uczuciem miłości, nienawiści, chęcią dokuczenia mu, złośliwością (...)

 • Zwrot pracownikowi kosztów Internetu w domu

  . Rachunki telekomunikacja wystawia na pracownika. Czy zwrot kosztów za Internet będzie kosztem uzyskania przychodów? Czy dla pracownika będzie to przychód? Możliwość zaliczenia (...)

 • Jak rozliczyć się przez Internet? PIT 2013

  Rozliczenie przez Internet jest szybkie i darmowe. Zobacz, kto może z niego skorzystać. Już po raz kolejny podatnicy mają możliwość złożenia zeznania podatkowego przez Internet. (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć się przez Internet?

  przez Internet, deklaracje podatkowe, e-deklaracje

 • Udokumentowanie poniesienia wydatku

  Czy potwierdzenie zapłaty w euro, wydrukowane ze strony pośrednika komunikatora SKYPE, może być wliczone do kosztów firmy zarejestrowanej w Polsce? Czy jest to prawidłowa procedura? Czy (...)

 • Ulga internetowa 2013

  towaru lub usługi oraz kwotę zapłaty. Pamiętać jednak należy, że faktury, dowody zapłaty, rachunki czy paragony należy przechowywać przez okres 5 lat od końca roku podatkowego, którego (...)

 • Ulga podatkowa 2012: rozliczenie PIT za internet

  . 26 ust. 7 pkt 4 ustawy o PIT). Pamiętajmy, by faktury, dowody zapłaty, rachunki czy paragony przechowywać przez okres 5 lat od końca roku podatkowego, którego dotyczą. W tym czasie (...)

 • Nie zapłacisz za zbyt wolny internet

  internet, usługi telekomunikacyjne, umowa o internet, SMS, SMS Premium, transfer danych, rachunki, pędkość internetu

 • Najczęstsze problemy konsumentów

  usługi, nieinformowania o istotnych zmianach w umowach i regulaminach czy nieprawidłowości przy prowadzeniu windykacji należności. Kolejna grupa problemów często zgłaszanych przez konsumentów (...)

 • W pułapce umów telewizji cyfrowej

  określony czas oraz że po skończeniu się okresu promocyjnego będziemy musieli płacić wysokie rachunki, często przez znacznie dłuższy okres niż czas promocji. Przede wszystkim czytajmy jednak (...)

 • Dyrektywa o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym

  względu na jej skutki zwanej potocznie "ACTA 2". ##baner## W wyniku negocjacji prowadzonych przez negocjatorów z Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich przez trzy lata, osiągnięto (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  Internet konsumentce – Marii Białek włąsnoręcznie wykonaną rzeźbę. Pani Janina ma obowiązek poinformować o możliwości odstąpienia przez kupującą od umowy w terminie 14 dni. Pani (...)

 • Możliwość wyrzucenia męża z lokalu

  i ma ona prawo to uczynić jako, że mieszkanie jest tylko jej. Czy ma prawo tego żądać? Czy mieszkanie jest rzeczywiście tylko jej własnością skoro razem za nie zapłaciliśmy, razem je urządziliśmy (...)

 • Faktury od zagranicznego kontrahenta

  (warunkowo) zaksięgować ten wydatek i wprowadzić go w koszty? 3. Czy to prawda, że zagraniczna faktura musi zostać przetłumaczona na język polski? Czy tłumaczenia mogę dokonać samemu, czy (...)

 • Korzystanie z prywatnego radia w pracy

  Czy słuchanie swojego prywatnego radia w miejscu pracy jest zabronione? Czy pracodawca może ponieść z tego powodu jakieś konsekwencje, jeżeli zakład nie posiada i nie opłaca abonamentu RTV? (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  w odpowiednim zakresie do zaspokojenia usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego (Pańskiej byłej żony) i to bez względu czy pozostaje on w niedostatku czy nie. W takiej sytuacji przesłanką (...)

 • Reklamodawcy zapłacą za wprowadzanie w błąd

  Laptop z modemem za 1 złoty, najszybszy internet w komórce bez limitów czy telefonia cyfrowa za 1 zł przez 2 miesiące - za takie hasła Aster, Vobis oraz operator sieci (...)

 • Nierzetelne postępowanie operatora

  obowiązywania kontraktu przez operatora. Art. 3853 kodeksu cywilnego przewiduje katalog czynności, które w razie wątpliwości uważa się za niedozwolone postanowienia umowne. Należą do nich m.in. (...)

 • 14 Raport Komisji Europejskiej

  konkurencyjnych operatorów, takich jak P4.Niemniej jednak wyniki opublikowane przez KE wskazują, że Prezes UKE miał rację przez ostatnie dwa lata wskazując na brak efektywnej konkurencji na (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane