Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tytuł wykonawczy

  przed sądem polubownym, akt notarialny, bankowy tytuł egzekucyjny.” Artykuł 840 § 1 pkt 2 stwarza podstawę do zwalczania tytułu wykonawczego w przypadku, gdy już po powstaniu tytułu

 • Sprzedaż nieruchomości ze wzmianką w KW

  została wpisana dopiero miesiąc po sprzedaży mieszkania. Czy taki wpis do KW jaki miał miejsce na początku, zabraniał sprzedaży mieszkania? Czy jest tutaj naruszenie prawa? Sama wzmianka w (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę na inną osobę

  nieruchomością na cele budowlane (można dołączyć akt notarialny przenoszący na Panią własność nieruchomości). budowlane, budowa, decyzja, przeniesienie, pozwolenie

 • Opinia prawna na temat czy można unieważnić akt notarialny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy można unieważnić akt notarialny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uchwała - zmiana umowy spółki

  kwalifikowaną większością 90% głosów ). Czy wspólnicy mogą taką uchwałę podjąć tj. dotyczącą tego konkretnego zapisu i czy nie będzie ona w sprzeczności z KSH, który określa, że (...)

 • Postępowanie układowe i wierzytelności

  dołączyć - między innymi - wykaz tytułów egzekucyjnych przeciwko dłużnikowi. A takim tytułem egzekucyjnym jest z całą pewnością akt notarialny, w którym dłużnik poddał się egzekucji (...)

 • Koszty modernizacji drogi

  jednorazowo kwotę za "każdoczesną służebność" wydzielonej drogi (akt notarialny) i tą służebność mam uwidocznioną w KW działki. Moja działka jest jeszcze niezabudowana i z drogi korzystam (...)

 • Nabycie przedsiębiorstwa a amortyzacja

  długi te nie zostały uwzględnione w cenie nabycia. Sposób ustalenia wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych jest różny w zależności od tego, czy wystąpiła (...)

 • Wspólność małżeńska a dziedziczenie

  Moja mama będąc w związku małżeńskim, zakupiła wraz z ojcem nieruchomość. Sporządzono na tę okoliczność akt notarialny, oraz zbiór złożonych dokumentów dla tej nieruchomości w Wydziale (...)

 • Podział spadku w kraju a rodzina w USA

  Kilka lat temu umarł mój ojciec. Zostawił nabyte od miasta wraz z mamą mieszkanie. Jest akt notarialny nabycia mieszkania od miasta oraz wpis do księgi wieczystej na ojca i mamę To mieszkanie

 • Przeniesienie aktywów w drodze darowizny

  przepisy nakazują zachowanie odpowiedniej formy (np. konieczny jest akt notarialny w przypadku darowizny nieruchomości). Skutki podatkowo-prawne Na obu spółkach, solidarnie ciążyć będzie obowiązek (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie aktu notarialnego

  Witam czy jest możliwe unieważnienie aktu notarialnego sporządzonego przed rokiem Witam, w jaki sposób można unieważnić akt notarialny darowizny, (...)

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • Jak unieważnić akt notarialny??

  Czy w tracie trwania małżeństwa gdzie nie było rozdzielności majątkowej, można sporządzić umowę notarialna o przepisaniu mieszkania własnościowego? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane