Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy

  prawami wynikającymi z systemu prawa cywilnego. Samo zameldowanie, czy też wymeldowanie nie będzie więc miało wpływu na prawa do lokalu, mieszkania bądź domu. Tak jak wymeldowanie właściciela, (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  , w której ten obowiązek ustawowy przekształcił się w zobowiązanie konkretnej osoby do wnoszenia ustalonej opłaty, bowiem tylko wówczas będzie można stwierdzić, czy osoby (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  ogon i zjeżoną sierść. Nie wolno krzyczeć w jego kierunku, lecz stanowczym tonem powiedzieć „NIE" i zachowywać się tak, jakbyś się go nie bało.  Nie wolno wpatrywać się (...)

 • Porada prawna na temat czy można się zameldować bez domu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy można się zameldować bez domu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  wynikające z meldunku. Sądowe stwierdzenie nabycia spadku jest podstawą do uzyskania stałego zameldowania w odziedziczonym mieszkaniu lub domu. Zameldowanie się jest bezpłatne. W tym samym (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  posługiwał się systemem; pierwopis stenogramu oraz jego przekład stają się załącznikami do protokołu. § 2. Przepis art. 144 § 3 stosuje się odpowiednio.  Art. 146. (...)

 • Jak zameldować się w nowym miejscu przez Internet?

  . Jeżeli tymczasowo mieszka pod innym adresem niż adres twojego stałego zameldowania i chce tam mieszkać dłużej niż 3 miesiące — winien zameldować się na pobyt czasowy. Polak powienien (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  . Narada i głosowanie nad wyrokiem odbywają się osobno co do winy i kwalifikacji prawnej czynu, co do kary, co do środków karnych oraz co do pozostałych kwestii. Art. 111. § 1. Orzeczenia zapadają

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  można mieć jedno miejsce pobytu stałego i jedno miejsce pobytu czasowego. Jak określa się adres zameldowania?    Adres określa się przez podanie: w gminach, które (...)

 • Kodeks wykroczeń

  karalne.§ 3. Można orzec przepadek przedmiotów uzyskanych ze zbiórki przeprowadzonej wbrew warunkom zezwolenia, orzeka się zaś ich przepadek gdy zbiórkę przeprowadzono (...)

 • Współwłasność w nieruchomości

  domku co sobie Tata wybudował mają dostęp reszta rodzeństwa? Czy Tata może się zameldować tymczasowo w tym domu mieszkalnym , w którym ma 1/3 bez zgody reszty rodzeństwa? (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  miesięcznie. Obowiązani do wnoszenia opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej są w kolejności: mieszkaniec domu, a w przypadku osób małoletnich przedstawiciel ustawowy z dochodów (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dofinansowaniem wkładu własnego), w Twojej rodzinie pojawiło się (urodziło się albo zostało przysposobione) trzecie albo kolejne dziecko w ciągu 5 lat od podpisania umowy kupna mieszkania (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  już poczętego. § 2. Jeżeli dziecko urodziło się po zawarciu przez matkę małżeństwa z innym mężczyzną niż ten, który uznał ojcostwo, przepisu art. 62 nie stosuje się. Art. 76. § (...)

 • Kodeks wyborczy

  się bez przerwy od godziny 700 do 2100.§ 3.  Jeżeli głosowanie przeprowadza się w ciągu dwóch dni, głosowanie odbywa się pierwszego i drugiego dnia bez (...)

 • E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, e-usługą ułatwiającą obywatelom kontakt z administracją. Bez konieczności wychodzenia z domu można już m.in. zamówić odpisy (...)

 • E-meldunek

  kilka kliknięć i będzie po sprawie - należy: wybierać rodzaj pobytu, na jaki chce się dokonać zameldowania; zaznaczyć, kogo chce się zameldować; wypełnić pozostałe pola i dołączyć (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  posiedzenia mediacyjnego nie jest wymagane, jeżeli strony zgodzą się na przeprowadzenie mediacji bez posiedzenia mediacyjnego.Art. 183[12]. § 1. Z przebiegu mediacji sporządza się (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  sprawie sytuację dochodową i rozstrzygnie, czy świadczenie wychowawcze przysługuje.   Jeżeli dochód rodziny jest obecnie niższy od dochodu z 2014 roku, to czy świadczenie 500 zł (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  Polskiej jest obowiązany zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego najpóźniej w 30 dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca.  Równocześnie można (...)

 • Podatek od sprzedaży domu

  powinien się tam zameldować i zamieszkiwać, - czy może być współwłaścicielem mieszkania spółdzielczego? Czy Urząd Skarbowy nalicza jakieś odsetki i czy są inne sankcje, (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  uprawniającej do podjęcia premii, po upływie którego o premię ubiegać się już nie można. Czy premia gwarancyjna może być wypłacona zanim zostanie ukończona budowa domu (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  . Osoba ubiegająca się jest kierowana do domu na czas nieokreślony, chyba że wystąpi ona lub jej przedstawiciel ustawowy z wnioskiem o skierowanie do domu na czas określony. Przed przyjęciem (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  , tłumacza lub specjalistę, który bez usprawiedliwienia nie stawił się na wezwanie uprawnionego organu lub bez zezwolenia tego organu samowolnie wydalił się z miejsca czynności (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  , gdzie się adresata zastanie. Art. 43. W przypadku nieobecności adresata pismo doręcza się, za pokwitowaniem, dorosłemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, jeżeli osoby te podjęły (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  do czasu meldunku w nowym domu. Czy mogę i jak długo po wymeldowaniu nie meldować się w innym miejscu, żeby nie popełnić wykroczenia. Czy mogę zameldować się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane