Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przygotuj się na wakacje

  Wakacje za granicą Przed każdą taką zagraniczną podróżą, czy to samodzielną, czy w grupach zorganizowanych, niezależnie od tego, czy to wyjazd wakacyjny czy w celach biznesowych (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  serwisanta kasy odczytu zawartości pamięci fiskalnej kasy przez wykonanie raportu rozliczeniowego za cały okres pracy kasy w obecności pracownika urzędu skarbowego. Po odczycie, (...)

 • W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?

  działalności gospodarczej, to urząd skarbowy może mieć w tej kwestii odmienne zdanie. Jeżeli ma się wątpliwości, czy trzeba rozliczać się jako osoba prowadząca działalność, można skontaktować (...)

 • Porada prawna na temat czy można prowadzić auto handel bez kasy fiskalnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy można prowadzić auto handel bez kasy fiskalnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  związanych z działalnością gospodarczą, możliwość prowadzenia bez wpisu do CEIDG działalności na niewielką skalę, dorywczej, np. udzielania korepetycji – bez ryzyka, że taka działalność (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  podmiotu prowadzącego serwis kas, który dokonał fiskalizacji kasy rejestrującej; oryginał faktury potwierdzającej zakup kasy rejestrującej wraz z dowodem zapłaty całej należności za (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  używania lub nie dokonują w obowiązującym terminie zgłoszenia kasy do obowiązkowego przeglądu technicznego przez właściwy serwis, a także w przypadkach naruszenia warunków związanych (...)

 • Kasa fiskalna a pośrednictwo kolczyków dla bydła

  fiskalnej w celu ewidencji kasy fiskalne, ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku VAT należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, pośrednictwo kolczyków dla bydła, ARiMR, pośrednictwo w sprzedaży (...)

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  lekarz stomatolog, felczer, technik dentystyczny, pielęgniarka czy położna). Wszyscy wymienieni w tym punkcie 2 podatnicy w przypadku:  zrzeczenia się zastosowania opodatkowania

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  zostały już terminy rozpoczęcia ewidencjonowania.  Zwolnienia dla początkujących  Na mocy nowego rozporządzenia zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej (...)

 • e-handel - co z kasą fiskalną?

  towary za pośrednictwem Internetu, przedsiębiorca musi korzystać z kasy fiskalnej?Kto może korzystać ze zwolnień? Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej (...)

 • Działalność gospodarcza i prywatny wynajem - a kasa fiskalna.

  fizycznym na zasadach ogólnych. Wiem ze w tym roku zwolnienie z kasy fiskalnej obowiązuje mnie do kwoty 20tys zł obrotu na rzecz osób fizycznych. Czy zwolnienie z ewidencji na kasie rejestrującej (...)

 • Obrót nieruchomościami a kasa fiskalna

  Czy pośrednicy w obrocie nieruchomościami na dzień dzisiejszy maja już obowiązek posiadania kasy fiskalnej do ewidencjonowania, jeżeli tak to na jakiej podstawie prawnej, jeżeli jeszcze (...)

 • Zakup kasy fiskalnej: Sprawdź, ile fiskus może ci zwrócić

  warunków technicznych kas fiskalnych). W tym przypadku ma na to 7 dni od dnia fiskalizacji kasy, tj. od jednokrotnej czynności inicjującej pracę modułu i pamięci kasy fiskalnej, którą (...)

 • Sprzedaż bez kasy fiskalnej. Eksperci ostrzegają

  Sytuacje losowe, takie jak awaria czy przerwa w dostawie prądu, nie zwalniają sprzedających z odpowiedzialności za sprzedaż bez użycia kasy fiskalnej. Przedsiębiorcy nie mogą (...)

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  ;wnież dostarczenie takich towarów klientowi przez pracownika sklepu internetowego. Czy należy uznać, że handel prowadzony w siedzibie sklepu internetowego czy magazynie, ale bezpośrednio, (...)

 • Karta podatkowa a kasa fiskalna

  prowadzić ewidencji przychodów, a jest w grupie zawodowej, która ma obowiązek w przyszłym roku ewidencjonować obroty za pomocą kasy fiskalnej od momentu przekroczenia obrotu wysokości (...)

 • Obowiązek ewidencji za pomocą kasy fiskalnej

  Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą ma obowiązek prowadzenia kasy fiskalnej dokumentującej sprzedaż (działalność polegająca na świadczeniu usług budowlanych)? (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  sprzedaży oraz wydawać wydrukowany dokument nabywcy; dokonywać niezwłocznego zgłoszenia właściwemu podmiotowi prowadzącemu serwis kas rejestrujących każdej nieprawidłowości w pracy kasy; udostępniać (...)

 • Kasy rejestrujące a wynajem pokoi

  rejestrującej (fiskalnej).Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie kas rejestrujących, zwalnia się do dnia 30 czerwca 2008 r. (przy (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  zdecydowanej większości osób fizycznych nie można uznać za podmioty kwalifikowane. Krąg podmiotów kwalifikowanych pokrywa się z kręgiem podmiotów, dla których banki mogą (...)

 • Kelner musi wydać paragon fiskalny klientowi

  - rejestracja sprzedaży na kasie fiskalnej Zawsze pamiętaj o zarejestrowaniu sprzedaży na kasie fiskalnej dla udokumentowania transakcji. Bez znaczenia jest czy klient płaci kartą, (...)

 • Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju

  kwotę powinien opiewać paragon, jeżeli założymy, że cena produktu wynosi 30 euro? Czy należy ponownie dodać do kasy produkt i codziennie wpisywać jego nową cenę zgodnie z kursem średnim (...)

 • Paragon jako dowód księgowy

  kosztu w rozumieniu podatku dochodowego na podstawie paragonu, o tyle dokumentacja w postaci paragonu z kasy fiskalnej będzie sprzeczna z ustawą z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości. Przepisy (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej a pracownicy

  (raport fiskalny miesięczny - deklaracja VAT). Bez kasy fiskalnej nie mogę prowadzić działalności gospodarczej; czy zatem powinna zostać zawieszona? Co z zatrudnionymi pracownikami? (...)

 • Obowiązkowy przegląd techniczny kasy

  zaleceniami dla użytkownika do książki kasy rejestrującej (wpis ten powinien obejmować datę dokonania przeglądu). Obowiązek dopilnowania terminowego przeglądu kasy spoczywa wyłącznie na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane