Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Naruszenie własności nieruchomości

  przechodzą przez nieruchomość. Z opisanego stanu faktycznego nie wynika natomiast, by można było pozwać gminę, gdyż ta nie naruszyła prawa własności. Osoby przechodzące przez teren (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  sprawie sytuację dochodową i rozstrzygnie, czy świadczenie wychowawcze przysługuje.   Jeżeli dochód rodziny jest obecnie niższy od dochodu z 2014 roku, to czy świadczenie 500 zł (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  była zobowiązana uiszczać, ustalić czy i w jakiej wysokości opłaty zostały uiszczone, zbadać czy osoba wnosząca opłatę nie została częściowo lub całkowicie zwolniona z tej opłaty. (...)

 • Porada prawna na temat czy można pozwać gminę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy można pozwać gminę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  opiekunów zatrudnionych przez gminę i podmioty niepubliczne funkcjonujące na terenie gminy? Informacje na temat dziennych opiekunów zatrudnionych przez gminę oraz dziennych opiekunów

 • Nabycie mieszkania z lokatorami i postępowanie eksmisyjne

  miejsca noclegowe wskazanej przez gminę właściwą ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu. Usuwając tam dłużnika, komornik powiadomi właściwą gminę o (...)

 • Mieszkanie z licytacji – problem z byłymi właścicielami

  eksmisyjnego można wnosić o opróżnienie lokalu przez komornika. Przepisy stanowią jednak, że nie można pozbyć się lokatora nie zapewniając mu pomieszczenia zastępczego, jeżeli lokator (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  nabywcy nieruchomości względem poszczególnych najemców zależne są od tego, czy dana umowa zawarta została na czas określony czy też nieokreślony. W przypadku umów bezterminowych

 • Mieszkanie z licytacji komorniczej – na co uważać?

  innych osób, z którymi zamieszkiwał. Czynności komornika podejmowane po wydaniu wyroku, zależne są od tego czy mieszkańcom przysługuje prawo do lokalu socjalnego czy też nie i (...)

 • Fair play w internecie?

  ani technologii. Czy dyrektywa o prawie autorskim uniemożliwi użytkownikom wyrażanie własnych opinii w internecie w ten sam sposób jak dotychczas? Czy memy i gify będą zabronione? Nie. (...)

 • Pozew o odszkodowanie

  będą się później rozliczać między sobą we własnym zakresie. Można więc pozwać tylko osoby, o których wiadomo, że mają środki do pokrycia całej kwoty odszkodowania, nie (...)

 • Właściwość sądu, możliwość zmiany sądu

  się według miejsca ich siedziby. Z opisywanej sytuacji nie wynika dokładnie, czy chce Pan pozwać Urząd Pracy, czy też konkretnego pracownika za wyrządzoną Panu szkodę, czy też (...)

 • Pozwanie spółki jawnej

  złożone za spółkę. W takiej sytuacji, należy pozwać spółkę, a dodatkowo można pozwać wspólników. Jeżeli natomiast wystawcą weksla mają być wspólnicy (czyli  weksel jest (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  z udziałem środków z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, Każdy TBS ma swój statut i swoje wzorce umów - należy się przyjrzeć podpisywanej umowie - czy jest napisane kto jest

 • Egzekucja długu z majątku członków spółki jawnej

  oznacza to jednak, że nie można od razu pozwać zarówno spółki i jej wspólników, wręcz przeciwnie, można od razu pozwać spółkę i jej wspólników. Sądem właściwym dla (...)

 • Jak uzyskać dopłaty do czynszów w 2019 r.?

  przeprowadzonego przez gminę lub spółkę gminną (np. spełniając wymogi wskazane przez gminę, motywowane lokalną sytuacją mieszkaniową) lub naboru uzupełniającego przeprowadzonego (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  dojazdowych, częściach osiedli, które nabywane są wraz z lokalem, ale stanowią odrębne nieruchomości, nie wchodzą w skład nieruchomości wspólnej. Czy spółka z siedzibą w Polsce, (...)

 • Do którego sądu skierować pismo? - Właściwość sądu

  nieruchomości. Powództwo przeciwko zobowiązanemu z weksla lub czeku można wytoczyć przed sąd miejsca płatności, natomiast kilku zobowiązanych z weksla bądź czeku można łącznie (...)

 • Eksmisja osób z prawem do lokalu socjalnego

  socjalnego, można jednak żądać od gminy odszkodowania. Być może wystąpienie o odszkodowanie przyspieszy gminę do podjęcia rozwiązań mających na celu dostarczenie lokali socjalnych. Nie (...)

 • Kodeks wyborczy

  wyborów, jak również czy w lokalu wyborczym znajduje się odpowiednia liczba łatwo dostępnych miejsc zapewniających tajność głosowania.§ 2. Od chwili opieczętowania do końca głosowania (...)

 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności

  to zarzutów nierównego traktowania obywateli. Czy jeśli dany samorząd nie przygotuje systemu bonifikat, to rząd lub ministerstwo mają jakieś możliwości nacisku, czy jest to wyłączna (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  pracowników oraz przez spółdzielnie mieszkaniowe na rzecz członków czy innych osób, którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub które są właścicielami lokali położonych (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  przez gminę (Radę m.st. Warszawy) lub związek komunalny (PKWiU ex 60.21.42); przy świadczeniu usług przewozu osób i ładunków taksówkami.  Do kiedy przedłużono zwolnienia

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  w postępowaniu sądowym, w którym występuje jako strona. Wierzyciel spółki może pozwać samą spółkę, wspólników, bądź te podmioty łącznie. Nie możliwa jest (...)

 • Gmina zapłaci odszkodowanie za brak pomieszczenia tymczasowego

  stanowi działanie niezgodne z prawem. W przypadku art. 417 § 1 k.c. trzeba bowiem wskazać konkretny przepis, który nakłada na pozwanego obowiązek działania. SN rozważał, czy taki obowiązek (...)

 • Przekształcenie wieczystego użytkowania

  można rozważyć wniesienie zażalenia na bezczynność organu a w dalszej kolejności wniesienie skargi do sądu administracyjnego. Pojawia się jednocześnie pytanie czy postępowanie powyższe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Naliczenie czynszu przez gminę

  Sytuacja wygląda następująco. Umowa z początku lat 90-tych na użytkowanie lokalu komunalnego. Co ciekawe, w miejscu "Najemca" są wpisane dwie osoby, (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • alimenty od dziadków kiedy można ich żądać

  Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda jest (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane