Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  odwoławczego. Powinien napisać, czy chce zmiany zaskarżonego postanowienia w całości, czy też w części, czy też wnosi o jego uchylenie. Nie musimy się obawiać tego, że brak któregoś (...)

 • Współwłasność w nieruchomości

  działki ze Stodołą? Czy rodzeństwo Ojca może wystawić dom, gdzie chce bez zgody Taty? Czy taka współwłasność w ułamku to określa konkretne miejsce na działce, czyli czy (...)

 • Budowa na działce rolnej bez planu miejscowego

  Czy na działce o powierzchni 8400 m2 rolnej nie objętej planem zagospodarowania przestrzennego, dla której studium uwarunkowań określa jako działkę położoną w strefie ziemi (...)

 • Porada prawna na temat czy można postawić domek holenderski na działce rolnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy można postawić domek holenderski na działce rolnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Chcesz mieć domek letniskowy? Możesz zapłacić 1450 zł podatku

  trzech przypadkach. Pierwszy to domek letniskowy, który służy wyłącznie celom rekreacyjnym, drugi to domek wykorzystywany na cele mieszkaniowe, a trzeci wykorzystywany przez przedsiębiorcę (...)

 • Budowa domku letniskowego

  Posiadam działkę budowlaną, jednak budynku mieszkalnego nie zamierzam stawiać. Chciałbym postawić tam mały domek letniskowy na trelinkach (bez stałego fundamentu). Czy potrzebne (...)

 • Domek na działce leśnej

  budową na działce rolnej omawia  natomiast artykuł: Chcesz wybudować dom na działce rolnej? Dowiedz się jak to zrobićPonadto, można wskazać że zgodnie (...)

 • Postawienie na działce domku narzędziowego

  Chciałbym postawić na mojej działce maleńki domek narzędziowy, który oferują markety budowlane. Wymiary takiego domku to ok. 2,5mx3m. Czy muszę to zgłosić, czy (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  , która w imieniu i na rzecz podmiotu mającego miejsce zamieszkania na terytorium jednego państwa działa na terytorium innego państwa, jeżeli osoba ta ma pełnomocnictwo do zawierania (...)

 • Domek narzędziowy

  zamierzam w ciągu najbliższego czasu budować na niej domu. Czy mogę na tej działce postawić drewniany domek narzędziowy, nie związany trwale z gruntem o powierzchni (...)

 • Zabudowa siedliskowa - opinia prawna

  budowę na działce, która ma 1,07 ha. Czy te 10 ha musi być w tej samej gminie, czy mogą być 4 km dalej, niż działka, na której będę budować? Na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • Działka rekraacyjna a działka budowlana - różnice?

  Działka rekraacyjna a budownala. Zostałem współwłaścicielem 2 działek: jednej 900m^2 a drugiej połozonej wzdłuż wspomnianej - ok 100m^2. Te (...)

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Taras - postawienie domku gospodarczy

  Witam, Mam problem. Kupiłem mieszkanie z dużym częściowo zadaszonym tarasem i chciałbym na nim postawić mały (1/3 metra) nazwijmy to domek gospodarczy, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane