Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  wojennym lub wojskowym. Można umorzyć abonament lub zapłacić w ratach Dozwolone jest to w wyjątkowych sytuacjach, np. w związku ze zdarzeniem losowym jak utrata dobytku w wyniku powodzi lub (...)

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  Czy abonament radiowo-telewizyjny to opłata za konkretną usługę, czy jeżeli opłacany jest abonament na rzecz prywatnego operatora telewizyjnego, można zaprzestać opłacania (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  ;Ile wyniesie abonament w 2015 roku?   Opłaty RTV w 2014 roku wynoszą:    Abonament RTV 2014  (z uwzględnieniem rabatów)         

 • Porada prawna na temat czy można płacić rachunki przez internet abonament rtv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy można płacić rachunki przez internet abonament rtv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  małżonków, z prowadzonej samodzielnie przez małżonka na prowadzoną samodzielnie przez drugiego małżonka - jeżeli małżonek (lub małżonkowie) przed zmianą opłacali podatek dochodowy (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  odebraliśmy pismo z sądu od listonosza lub z poczty.  Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd w Lublinie (tzw. sąd elektroniczny, e-sąd) można wysłać przez Internet (...)

 • Pierwszy etap cyfryzacji za nami. Gdzie wyłączyli sygnał?

  Polskiej wmawiają np., że już niedługo za korzystanie z analogowej telewizji trzeba będzie płacić dziesięciokrotnie wyższy niż obecnie abonament radiowo-telewizyjny.Informacje te są nieprawdziwe. (...)

 • Jak zarejestrować odbiornik RTV?

  właściciela odbiornika RTV Procedura postępowania w przypadku zgłaszania przez użytkownika zmiany danych, jest analogiczna jak w przypadku składania wniosku o rejestrację odbiorników (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  kontaktu, można próbować  się bronić, że nie korzysta się z odbiornika. Jeśli natomiast otrzymujemy rachunki za telewizję cyfrową, jednoznacznym jest, że powinniśmy uiszczać (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  Sprawdź o ile w przyszłym roku podrożeje oglądanie telewizji i słuchanie radia. Wiadomo już, ile przyjdzie nam płacić za abonament RTV od stycznia 2012 roku. Słuchanie radia ma kosztować (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  niedawno Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zobacz także: Abonament RTV 2015 Decyzja o nowych stawkach abonamentu RTV podyktowana jest koniecznością zapewnienia przez Krajową (...)

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  satelitarną, nie zwolni nas to od konieczności zapłaty abonamentu RTV. Kto nie musi płacić abonamentu RTV? Zgodnie z ustawą niektórzy użytkownicy odbiorników radiowych (...)

 • W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?

  , jest działalnością, czy nie i czy należy zgłaszać ją do urzędu, trzeba sprawdź, czy ma cechy działalności gospodarczej. Te cechy to: cel zarobkowy – jest nastawiona na zysk, zorganizowanie (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  (np. abonament) stanowić będą koszt uzyskania przychodu z prowadzonej działalności gospodarczej. Organy podatkowe wskazują tu jednak jako warunek, aby Internet wykorzystywany był wyłącznie (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  Internet konsumentce – Marii Białek włąsnoręcznie wykonaną rzeźbę. Pani Janina ma obowiązek poinformować o możliwości odstąpienia przez kupującą od umowy w terminie 14 dni. Pani (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  przekraczaniu granic. Sprawdź także czy potrzebujesz wizy lub paszportu.  Jeśli wybierasz się na wypoczynek zorganizowany, sprawdź przed podpisaniem umowy, czy wybrane przez Ciebie (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  wsparcie także na pierwsze dziecko po spełnieniu kryterium dochodowego.  Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet: (...)

 • W pułapce umów telewizji cyfrowej

  określony czas oraz że po skończeniu się okresu promocyjnego będziemy musieli płacić wysokie rachunki, często przez znacznie dłuższy okres niż czas promocji. Przede wszystkim czytajmy (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy

  tamtym mieszkaniu. Na umowie podpisałem się tylko imieniem i nazwiskiem. Pytanie: czy taka firma ma możliwość dojścia do mnie? Czy mają prawo żądać ode mnie tych 520 zł? I co mam zrobić (...)

 • Abonament RTV 2012. Będzie drożej

  opłatach. Abonament za radio i telewizję trzeba płacić do 25 – go dnia każdego miesiąca. Opłaty na poczet 2012 r. można wnieść już w bieżącym roku, według stawek obowiązujących (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  zarejestrować odbiornik RTV?. Obowiązek zapłaty abonamentu powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano rejestracji. Abonament trzeba opłacać do (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  rachunku (a jedynie dane zagregowane o łącznej kwocie transakcji uznających lub obciążających rachunki z tej grupy; art. 119zq pkt 2 O.p.). W odniesieniu do rachunków innych niż rachunki

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  kredytu; kwestia wcześniejszej spłaty (odpłatna czy darmowa); kwestia karencji, czyli możliwości niespłacenia jednej (kilku) raty – czy jest odpłatna, czy też nie, na ile (...)

 • Fair play w internecie?

  utworów do tych celów i dostosowano je do zmian technologicznych, aby umożliwić obywatelom korzystanie z nich przez internet i ponad granicami krajów. szerszy dostęp transgraniczny (...)

 • Prawo bankowe

  przyjmowaniu spłat udzielonych przez ten bank kredytów i pożyczek pieniężnych, i) przyjmowaniu wpłat na rachunki bankowe prowadzone przez inne banki, j) przyjmowaniu dyspozycji przeprowadzania (...)

 • Należyta staranność w VAT

  hurtowej ilości paliwa a siedziba mieści się w garażu. ##baner## Wymagany przez kontrahenta od ciebie termin płatności jest krótszy niż oferowany przez innych dostawców z tej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane