Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  . Nie używać w ruchu ulicznym. 20 kg maks.” (rolki dla kilkulatków) czy „Tylko do użytku pod nadzorem osoby dorosłej” (zabawki funkcjonalne, np. maszyna do szycia). czy (...)

 • Przedawnienie abonamentu RTV

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV (...)

 • KRRiT: abonament będziemy płacić z prądem

  za zaległości w opłatach abonamentowych, określenia zasad waloryzacji poziomu tych opłat czy ujednolicenia zasad składania oświadczeń przez osoby zwolnione od płacenia abonamentu. Dariusz (...)

 • Porada prawna na temat czy można płacić rachunki przez internet abonament rtv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy można płacić rachunki przez internet abonament rtv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nie unikniesz abonamentu RTV!

  abonamentowe, radio, telewizja, abonament, RTV, Poczta Polska, rejestracja, odbiornik, telewizor

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego

  opłacając Cyfrę +-nie ma obowiązku płacić dodatkowo za telewizor i radio na poczcie. Proszę o odpowiedź, czy jeżeli zaprzestanę płacenia abonamentu na poczcie nie złamię prawa? Czy (...)

 • Telepraca - Internet pracownika

  Prowadzę serwis internetowy. Będzie obsługiwany przez pracownika niepełnosprawnego pracującego w domu. Czy mogę korzystać z domowej sieci internetowej pracownika? Czy muszę ją podnająć (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  , nazwisko aktualne i rodowe, PESEL, data urodzenia, adres, obywatelstwo, czy jest emerytką, czy ma rentę, czy jest osobą z niepełnosprawnością i jeśli tak, to w jakim stopniu, czy (...)

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  internet można skorygować tylko deklaracje, które w danym roku można było złożyć online. Tym samym w przypadku zeznań składanych za 2012 r. dotyczy to formularzy: PIT-36, PT-36L, (...)

 • Mikrorachunek podatkowy od 1 stycznia

  podatkowy w dowolnym momencie, również korzystając np. telefonu, tabletu itp. Czy można zrezygnować z używania mikrorachunku podatkowego i płacić podatki w dotychczasowy sposób? Od (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  ma już ustalony kapitał początkowy , czy nie oraz czy występuje o samo ustalenie prawa do emerytury czy także o jego wypłatę. Jeśli mamy ustalony kapitał, nie musimy już składać  (...)

 • Sprawdź komu płacisz

  podmioty, co zminimalizowałoby skutki ewentualnych nieprawidłowości działania takich punktów płatniczych. Szczegóły badania UOKiK Gdzie Polacy najchętniej opłacają rachunki? Stan obecny (...)

 • Przed wakacjami - zabezpiecz mieszkanie

  mieszkania czy domu. Sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe) zostały zamknięte. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu garażu i pomieszczeń gospodarczych oraz (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  Mam pewien problem, niedawno przyszło mi upomnienie o niezapłacony abonament RTV. Czy muszę zapłacić zaległy abonament? W jaki sposób zabezpieczyć się na przyszłość żeby (...)

 • Swoje dane osobowe trzeba chronić

  strony banku, która ma certyfikat SSL (widoczny w pasku adresu przeglądarki). Weryfikuj sklepy, w których chcesz coś kupić: czy w ogóle istnieją, czy i jakie (...)

 • Ulga na internet w rozliczeniu PIT za 2018 r.

  telewizyjno-internetowego faktury VAT (dokumenty), które obejmują ogólną kwotę pakietu z rozbiciem kosztów na abonament telewizyjny i abonament za Internet, to ma prawo (...)

 • Nie zapłacisz za zbyt wolny internet

  skorzystać w tym czasie z konkurencyjnych i tańszych ofert, które pozwoliłyby płacić niższe rachunki. Zapobiec ma temu przepis, według którego maksymalny okres obowiązywania (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  przejawy nękania, np. zachowując jego listy, e-maile czy sms-y, nagrywając rozmowy. Jeżeli niszczy Twoje mienie, dokumentuj te działania (np. fotograficznie) i gromadź rachunki, aby (...)

 • Oświadczenie o zwolnieniu z abonamentu RTV

  , gotowy do wypełnienia, można pobrać poniżej. Sprawdź, czy Tobie także przysługuje ustawowe zwolnienie z obowiązku zapłaty abonamentu rtv - Kto jest zwolniony z abonamentu RTV? Przypominamy, (...)

 • Kto nie zapłaci abonamentu RTV

  : dowód osobisty, formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV (do pobrania na poczcie), oświadcznie o zwolnieniu z abonamentu RTV oraz dokumenty potwierdzające prawo (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  dokumentu. Wniosek o prawo jazdy można złożyć w urzędzie lub przez Internet. Wniosek można złożyć przez pełnomocnika.  Kto może uzyskać polskie prawo jazdy? Może (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  w odpowiednim zakresie do zaspokojenia usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego (Pańskiej byłej żony) i to bez względu czy pozostaje on w niedostatku czy nie. W takiej sytuacji przesłanką (...)

 • Przetwarzanie danych przy rekrutacji pracowników a RODO

  Kodeksu karnego. Czy można tworzyć tzw. „czarne listy” osób ubiegających się o zatrudnienie? Nie można. Za niedopuszczalne należy uznać tworzenie tzw. „czarnych (...)

 • Zwrot pracownikowi kosztów Internetu w domu

  . Rachunki telekomunikacja wystawia na pracownika. Czy zwrot kosztów za Internet będzie kosztem uzyskania przychodów? Czy dla pracownika będzie to przychód? Możliwość zaliczenia (...)

 • Mniej nas niż komórek

  3 proc. unijnego PKB) w 2008 r. nadal wykazywał tendencję wzrostową. Na konkurencji najwięcej zyskują konsumenci, którzy płacą niższe rachunki. Dzięki działaniom podjętym przez UE średnie (...)

 • Rynek telekomunikacyjny w Polsce na przełomie lat 2005 - 2007/2008

  rynku. W przypadku planów standardowych abonament w ramach WLR był od ok. 10% do ok. 18% niższy niż abonament Telekomunikacji Polskiej. Natomiast abonamenty operatorów alternatywnych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane