Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania? Metoda zaliczenia

  podatku dochodowym od osób fizycznych, art. 30a ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, art. 30b ust. 5a ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  zmniejszająca podatek nie będzie przysługiwać. Przepisy te znajdą zastosowanie dopiero przy rocznym rozliczeniu za 2018 rok. Kwotę podatku można obniżyć o przewidziane w ustawie o (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  podatku od towarów i usług (Dz.  U. 2004 r., Nr 54, poz. 535, ze zm.); Ustawa z dnia 21 kwietnia 2005 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych (...)

 • Porada prawna na temat czy można odliczyć od podatku czesne za studia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat czy można odliczyć od podatku czesne za studia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  dochód osiągany za granicą jest opodatkowany w Polsce, a od należnego podatku można odliczyć podatek zapłacony za granicą. Odliczenie to możliwe jest tylko (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  dzieci, na które przysługuje ulga. Nie ma znaczenia, czy za "pierwsze dziecko" (na które przysługuje kwota ulgi w wysokości 92,67 zł) uznamy najstarsze dziecko czy np. czwarte (...)

 • Leasing w podatku VAT

  od towarów i usług,w tej części, w której zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług podatnikowi nie przysługuje obniżenie kwoty lub zwrot różnicy (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  , bądź od ryczałtu ewidencjonowanego, o którym mowa w przepisach ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. (...)

 • Szczególne zasady odliczania podatku przez podatnika stosującego metodę kasową

  Czy można odliczyć podatek w kolejnym okresie rozliczeniowym?  W praktyce podatnicy mają wątpliwości, czy podatek można odliczyć jedynie w okresie, w którym (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  ;  W praktyce uznaje się, że omawiane obowiązki dotyczą zarówno sytuacji odliczania podatku od paliwa, jak również odliczania podatku od nabywanych samochodów. (...)

 • Prawo do odliczenia podatku naliczonego u podatnika stosującego metodę kasową

  zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz. 798, ze zm.) podatek naliczony, podatnik stosujący metodę kasową, terminy odliczenia podatku VAT, (...)

 • Korekta podatku naliczonego przy odliczaniu VAT na podstawie proporcji

  przekroczyła 98%, wówczas podatnik ma prawo do odliczenia całości podatku naliczonego. Jeśli zaś nie przekroczyła 2%, wtedy podatnik nie ma prawa do odliczenia podatku w ogóle.   Od (...)

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  podatku dochodowym od osób fizyacznych). Jeśli oboje rodzice łożą na utrzymanie niepełnosprawnego dziecka (bez względu na to, czy pozostają w związku małżeńskim, czy (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  odrębnymi przepisami, tj. zgodnie z ustawą o VAT (art. 14 ust. 2 pkt 7d ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz art. 12 ust. 1 pkt 4f ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  państwie członkowskim UE lubw innym państwie należącym do EOG, lubw Konfederacji Szwajcarskiej od dochodu (przychodu) albo podatku osiągniętego w tym państwie, albo od podatku.Odliczenie (...)

 • Odliczenia związane z nabyciem samochodów

  wyłącznie czynności zwolnione przedmiotowo od podatku) wystawiane są rachunki. Czy nabywca używanego samochodu może odliczyć podatek VAT z otrzymanej faktury? Tak, ale pod warunkiem, (...)

 • Opłata za studia pracowników

  pracownicy przechodzą do spółki. Czy można wrzucić w KUP opłatę za czesne pracowników, jeśli będą oni zatrudnieni tylko do końca marca? Do 15 marca należy wpłacić opłatę (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  przez podatnika zapłaty podatku wykazanego w tym rejestrze.  Czy odliczenie przysługuje w razie braku sprzedaży opodatkowanej? Podatnik ma oczywiście prawo do uwzględnienia w deklaracji (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  usługodawca nie ma pełnego prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, a dostawa towarów lub świadczenie usług są zwolnione od podatku;  (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  transportowanego towaru, pod warunkiem że dostawa dokonywana jest na rzecz: podatnika podatku od wartości dodanej lub osoby prawnej niebędącej podatnikiem podatku od wartości (...)

 • "Towary używane" zwolnione z VAT

  . Zgodnie z art. 16g ustawy o podatku dochodowym­ od osób prawnych (podobnie, jednak z pewnymi odmiennościami, jak i według odpowiednich przepisów ustawy o podatku dochodowym­ od (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  , w którym powstały okoliczności uzasadniające dokonanie zwrotu. Obowiązek ten należy spełnić nie później niż w terminie rozliczenia podatku od towarów i usług za miesiąc (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  prawo do odliczenia podatku w rozliczeniu za I kwartał 2006 Podstawa prawna: Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.  U. 2004 r., Nr 54, (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  warunki skorzystania z ulgi na Internet? Treść znowelizowanego art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, że od 1 stycznia 2005 r. podatnicy (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)

  podatku zagranicznego, którą można odliczyć od podatku polskiego. Kwotę podatku będzie stanowiła różnica pomiędzy obliczonym podatkiem wykazanym w pozycji 164 (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  obowiązków może ulec obniżeniu, a tymczasowo aresztowanego ulega ograniczeniu najwyżej do połowy, w zależności od stanu rodzinnego nauczyciela akademickiego, począwszy od pierwszego dnia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane